Google GA4 analitika i Google Adsense

Ne znam da li sam odabrao dobru kategoriju ali evo o čemu se radi.
Za svoju web stranicu sam (kako to Google nalaže) kreirao novu GA4 analitiku i povezao je sa starom.
Konzolu još nisam povezao sa novom analitikom jer želim da neko vrijeme prikuplja podatke.
Ono što sam primjetio je neki puta, potpuno drugačiji podaci između stare i nove analitike.
Drugo, kada otvorim staru analitiku Google mi pokazuje da moram kreirat novu iako su one već povezane.
Treće, iako imam 30% više pregleda stranica u rezultatima pada iako su ukupni podaci bolji?
Četvrto iz nekog razloga mi se uvodna (najbitnija) stranica , ne pokazuje par dana u rezultatima pretraživanja a na njezinom mjestu se prikaže druga koja ppo svim kriterijima ne može biti na tom mjestu.
Zbog tih periodičkih nestajanja gubim prihod od reklama jer je naveći upravo na uvodnoj.
Da li i vi imate sličnih problema?
Ili ste ih imali u nekom periodu i kako ste ih rješili?

Baguju obje analitike, stara kasni 12h koliko sam shvatio.

Baguje i google adsense sa analitikom i to žestoko Googleove analitike se doslovno raspadaju

Najjače je to što selo gori a baba se češlja, sve u raspadu a oni konstantno uvode nove značajke …

2 Likeova

Malo oftopic (izvinjavam se autoru posta)
evo malopre dobih na email od adsnsea šta rade…"novo "


Eto… glacanju gluposti :roll_eyes: na računu (nalogu) a s tehničke strane nikakvih novosti to jest nekog napretka novina u vezi oglasa itd…

P.S. ja više i ne znam koja mi je trenutna zarada na adsense u toku dana.Jer stalno dobijem klik pa taj klik misteriozno nestane pa se ponovo vrati ili se ne vrati nikako

To sam i ja dobio.
Treba to malo proučit. Možda saznamo nešto korisno. :laughing:

1 Like

Da ali najbolje mi je kad uvodna stranica nestane a na istom mjestu se pojavi ona koja je u pretraživanjima među zadnjim. :laughing:

Evo našao sam i zanimljivu poruku- Publisher Revenue/1000 Sessions last week was higher than forecast
We forecast Publisher Revenue/1000 Sessions of US$0.40 to US$0.79 for 13–19 Feb 2023 but your actual Publisher Revenue/1000 Sessions of US$0.80 is higher than this range.
Znači ako više osoba pregleda reklamu, onda ispada da se to ne slaže s njihovim procjenama?
A inače razlika između US0.80 i US$0.79 je velika. :smile:

Treba napraviti SEO analizu ako se ovo događa jer nešto nisi dobro napravio.

drmrgood nisam ništa mijenjao skoro 7 mjeseci. Jedino što sam u 11mjesecu uključio drugi cache (Lite Speed).
U 12mjesecu je web stranica bila na prvoj pretraživanja a u prvom mjesecu je periodički počela nestajat.
Zbog toga je i broj pregleda tjedan dana bio puno manji.
Onda je mjesec dana bilo u redu i opet isto.
Međutim dosta se reklamiram na društvenim mrežama pa je promet i bez uvodne porastao za 30%.
Ali pozicija je ostala nepromjenjena tj sad sam na trećoj stranici pretraživanja.

pogodio te neki apdejt … uporedi ta desavanja sa google apdejtima … vjerujem da je apdejt

Provjerio sam ključne riječi da mi Yoast (pošto je istekla licenca) nije nešto zbrljao.To je u redu.
Ali ono što sam našao da je spider blokiran na uvodnoj stranici i da je blok umetnuo Adsense?
Neki put otvorim koju web stranicu koja je ispred moje da pokušam ocijenit po čemu su one bolje.
prvu koju sam pokušao otvorit izbacuje -greška u WordPressu?
Dakle ispred moje je web stranica koja uopće nije funkcionalna? :laughing:

Tebe je očito dobro zdrmao neki update. Kao što rekoh - treba napraviti in-depth SEO analizu da se utvrdi gdje je problem. Ako je riječ o nel-media web stranici onda imam par savjeta za tebe.

Samo reci drmrgood dobar savjet uvijek dobro dođe. :slightly_smiling_face: