GOOGLE je prodan u duši

Naišao sam na zanimljiv članak:

Zanimljiv članak, iako bih rekao - pa naravno da je. :slight_smile:

Dakle hoće da porobe sve što je na netu. Da oni diktiraju šta je kvalitet a šta nije kvalitet. A Google Plus im je udarna igla…

A šta je sa Bing?

Neznam kako će sada funkcionirati, ja sam za keyword od moje 1 web stranice,
About 760,000,000 results (0.18 seconds)
šesti 6 po redu na prvoj stranici googla, preko Chrome.

Firefox je 9 po redu 1 stranica.

Opera je 8 po redu 1 stranica.

Kod pretraživanja na linku od web stranice stoji ikona od Google+ i moja slika, kada sam logiran na Google.

Da ne znam šta naprave, opet je Google najbolja tražilica od svih ostalih zajedno, lets face the truth.

  1. Google has displayed on several occasions that it will take money out of your pocket and put into theirs. Be aware of this mindset.
    :jaooo:

Google has a monopoly in search (perfectly legal).
Switch to Bing. Now. Forever. I have. I will NOT use Google again
:zbunj:

  1. Second, write your Congressman (or equivalent in your country, European governments being especially aggressive).
    Tell them to STOP GOOGLE.

Pomislio sam pisati Vesni Pusić da zaustavi Google :dada:
ali onda sam se sjetio da još nismo odlučili jesmo li Europa i Zapadni Balkan :neznam:

Ko god da ima monopol okrenut će ga protiv korisnika i u svoju korist pa makar i google. Dakle šta njih spriječava da oni određuju (čitaj da im neko plati da odrede) šta je kvalitet. :slight_smile:

Već dugo nisam vidio ovakvu hrpu sranja na jednoj stranici, a konkurencija je stvarno žestoka. Ne kužim što ljudi opće imaju razmišljati o bilo čemu, Google je kao i Facebook, MSFT,AAPL tvrtka kojoj je primarna stvar profit. To je sve što se treba znati i gotovo, niti su što bolji, niti su što lošiji od ostalih. A ovo liči na teoriju zavjere, drugim riječima, gomila gluposti.