Google maps - automatsko učitavanje lokacije

Pozdrav, pretražio sam cijeli forum, ali nisam našao na ovao pitanje i odgovor.

Pitanje je u vezu Google maps.

Primjer : Imam radnju u Sarajevu, na Baščaršiiji u nekoj Ulici bb.

Želim postaviti na sajtu google maps link. Kada ljudi kliknu na taj link, da im se otvori guglova mapa sa putanjom kako doci do moje radnje. Znaci ne ljudi da sami kucaju moju adresu i svoju adresu pa da imaju upute…vec da se automatski ucita njihova lokacija i pokaze moja lokacija?

Skraceno u mapi bi pisalo : Your locatios - Ulica bb

Nadam se da cu dobiti odgovor kako to uraditi…hvala

Za to se moraš prijavit na Google Maps API da bi dobio Key. Uputstvo za to što ti želiš je ovdje

Nedostatak je što se ovakav Poziv na Maps API plaća.

Hvala na odgovoru, ispade 0,14 dolara za svako korištenje google mape koju postavim, odnosno 1000 puta košta 14 dolara.

Alternativno mozes marker spasiti na Google Drive i uraditi embed na svoju stranicu. Tu bi korisnik u tri klika sam mogao zatraziti od google maps put do markera od svoje lokacije. Ovo je i potpuno besplatno.

Mozes i bez placanja, posaljem ti primjer sutra tokom dana kad budem na kompu.

Gdje si ti to vidio da je 0,14 dolara? Možeš staviti svoju mapu , samo moraš imati account, dakle prijaviti se. Bolje ti je da si staviš Google My Business, pa stavi link na tvoj business. Što se mapa tiče, koliko ja znam zasad besplatno je nekakvih do 25000 otvaranja mjesečno, ali to kod ugradnje u site, dakle na tvom site-u.

Očekujem odgovor, hvala :slight_smile:

Evo ga:
https://www.google.com/maps?saddr=My+Location&daddr=45.815041,15.982249

Na kraju linka izmjeniš kordinate u tvoju lokaciju i to je to.

1 Like

Sve bude super, samo sto mi za moju lokaciju odabere bilo koju lokaciju u mom gradu. Ili odabere neku lokaciju iz mog grada koja je od mene udaljena 5 kilometara i sl…

S kojeg uredaja klikas na taj link? Ako ides sa kompa onda nemozes dobiti tocnu polaznu tocku. Probaj s mobitela koji ima GPS pa onda javi.

Odlično, sada funkcioniše, svaka ti čast, puno si mi pomogao. To je ono što mi je trebalo :slight_smile: