Google masakr

Ne bih se složio s ovim.Google jednostavno MORA imati neki algoritam po kojem rangira rezultate pretrage jer ne može to biti random i samo je vic u tome da se prilagodi tom algoritmu.Još uvijek nema umjetne inteligencije koja bi mogla ocijeniti kvalitetu sadržaja na pojedinom sajtu i zato je i došlo do niza primjera kad su na top pozicije isplivali u najmanju ruku upitni rezultati.Ono što je google htio napraviti sa ovim apdejtom je nemoguće da bilo koja danas postojeća tehnologija odradi no oni se preveliki da bi priznali svoju pogrešku no s druge strane sad će svi daleko više vremena posvetiti samo sadržaju na sajtu što može a i ne mora biti dobro.Ako se dosad spamalo linkovi sad će krenuti spamanje velikim količinama sadržaja.

mišljenja sam da s ovim updatom još nije gotovo, gledao malo siteove koji su dobili i izgubili na nekim pojmovima i malo me iznenadilo kad vidio da dobro kotiraju novi siteovi, cca 2-3 mjeseca stari, sa malo indeksiranih stranica na google i to većinom kopirani sadržaj od starijih siteova koji su pali u poretku

Ma zajebite radnju ekipa. Trnac je u pravu 100%. Nema tog SEO-a koji će shit stranicu nametnuti čitateljima. Ma znam, sad ćete reći da su shit blogovi bez sadržaja trenutno na prvim mjestima za određene ključne riječi ali vjerute mi, to će se vrlo brzo promjeniti. Panda, pingvin, tuljan i medo će vrlo brzo očistiti web od takvih sranja. SEO je zanimljiv, relevantan i čitani sadržaj. Nebojte se, većće vam čitatelji sami odraditi linkbuilding :slight_smile:
Rezime je da big G nije sis’o veslo…

[quote=“renato100”]Ma zajebite radnju ekipa. Trnac je u pravu 100%. Nema tog SEO-a koji će shit stranicu nametnuti čitateljima. Ma znam, sad ćete reći da su shit blogovi bez sadržaja trenutno na prvim mjestima za određene ključne riječi ali vjerute mi, to će se vrlo brzo promjeniti. Panda, pingvin, tuljan i medo će vrlo brzo očistiti web od takvih sranja. SEO je zanimljiv, relevantan i čitani sadržaj. Nebojte se, većće vam čitatelji sami odraditi linkbuilding :slight_smile:
Rezime je da big G nije sis’o veslo…[/quote]

Dakle ako imaš relevantan,zanimljiv i čitani sadržaj i odradiš za njega link building taj sadržaj postaje nerelevantan,nezanimljiv i nečitan? :slight_smile:
Ne kužim zašto ljudi uvijek misle da se SEO radio samo za spamerske sajtove bez ikakvog sadržaja.

@iggysick Ti stvarno ne kužiš o čemu ja pričam ali i vidim da ne čitaš sa razumjevanjem. Pojavljivanjem kojekakvih “seo alata” SEO je postao prostitutka koja se prodaje za male pare a u konačnici pokupiš triper (što se ovih dana i potvrdilo). Eto i sam si rekao da je SEO na neki način spamanje, i o čemu mi onda pričamo. Pravi SEO je mukotrpan i zahtjevan proces koji puno košta a ne puštanje tisuća komentara u samo nekoliko klikova. Ja osobno, sam sebi radim SEO i vrlo sam zadovoljan s učinjenim. Unikatni tekstovi, pažljivo odabrani naslovi, redovito sudjelovanje na tematskim forumima, promicanje svojih tekstova po webu (naravno ručno), umjereni social bookmarking…za postizanje očekivanog rezultata (dugoročne zarade) sasvim dovoljno.

Svrha “nagrađivanja” sajtova boljim rankom na osnovu linkova sigurno nije da se tebi da šansa da sam radiš linkove bez obzira da li to bilo automatizirano ili ručno tako da ja nikad nisam niti priznavao podjelu na black hat ili white hat.Čim ti sam linkaš svoj sajt za mene je to black hat jer je google imao namjeru “nagrađivati” sajtove koje su ljudi spominjali tj. linkali naokolo.Ljudi čiji su sajtovi nastradali s ovim najnovijim apdejtom su u većini slučajeva radili isto što i ti samo s obzirom koliko su im ti sajtovi donosili više su u to ulagali.Da je samo čisti automatizirani spam nastradao ne bih niti riječ rekao no to ovdje nije slučaj.A sad da će google napraviti algoritam koji će uspjeti skužiti kvalitetu sadržaja to mogu povjerovati samo mala djeca.

I opet ću ponoviti:algoritam se promijenio i sve što treba učiniti je optimizirati sajtove sukladno tom novom algoritmu.

[quote=“iggysick”].A sad da će google napraviti algoritam koji će uspjeti skužiti kvalitetu sadržaja to mogu povjerovati samo mala djeca.

I opet ću ponoviti:algoritam se promijenio i sve što treba učiniti je optimizirati sajtove sukladno tom novom algoritmu.[/quote]

Samo ću ti reći ovo jer se nemam namjeru dopisivati s tobom do prekosutra. Unikatan sadržaj=kvalitetan sadržaj. A to da G nije skužio spinanja članaka i slične fore, malo sutra. Skužio je itekako.

Ako je tebi ocjena kvalitete samo činjenica da je neki sadržaj unikatan onda stvarno nemamo o čemu pričati. :potboy:

Oprosti, stvarno je ispod mog nivoa raspravljati na takav način. U prvom sam postu napisao unikatan, zanimljiv, relevantan=kvalitetan. Jbt, čitaj sve što se piše a ne selektivno kao do sada. Na kraju, ajde mi reci koliko si seo kampanja odradio do sada. Ja imam portfolio, a ti?

Ja sam citirao tvoj post u kojem si jasno rekao da je unikatan sadržaj kvalitetan sadržaj što je čista glupost i takve gluposti idu u smjeru dokazivanja da svatko tko je sad nastradao u biti nije imao kvalitetan ili unikatan sadržaj što je još jedna glupost kad se pročita malo po forumima što se ljudima desilo sa sajtovima na kojima su godinama radili.
Ja nisam radio niti jednu kampanju,nemam portfolio a sve ovo pričam tak,iz glave,da zajebajem SEO majstore. Kae to SEO? :potboy:

Onda gnoji po njivi :slight_smile:

Jel to taj tvoj nivo koji si spominjao? :potboy:
Eto sreća tvoja sad je google stvorio umjetnu inteligenciju koja je u stanju prepoznati kvalitetan sadržaj pa ćeš vrlo lako rangirati sajtove za sve živo i mrtvo. :smiley:

Daj odjebite sa tim prepucavanjem iggy i renato. Ovo je vjerovatno najbitnija tema ove godine za vecinu ljudi na sajtu a vi tu spamate glupostima, odradite to na pvt ako zelite a ajmo ovdje samo korisne stvari pisat ha?!

Btw ako vam nije palo na pamet, sada je vrijeme da napravite bot spam na konkurentskim stranicama i srusite im pozicije, tu bi tek pravi pokolj mogao nastat :slight_smile:

Misliš da nitko u gugletu nije mislio i na to i da u njihovoj bazi ne postoji “snimljeno” stanje linkanja prije apdejta pa poređenja s onim što se dešava nakon apdejta? Teško za povjerovati.

Ma ggl je mislio moju kitu, prije je non stop tupio razne pizd. pa kad bis pogledao prve rezultate za bilo koje bitne upite backlink profil bi bio prepun kupljenih linkova, komentara, kreiranih mreza stranica, ako je i 10% prirodno vjerovatno sam puno rekao. Jedno je sto oni govore a drugo je realnost i kako stvari stoje.

Sad jos nitko ne zna kako tocno stvari stoje, niti moze znati dok se ne ispita testiranjem. Dali ce seo majstori podjelit nova saznanja? Bit ce toga pomalo kroz blogove, najbolje je napravit reverse engeenering link profila koji su sada prvi za bitne kljucne rijeci i po tome na kraju donjet neke zakljucke.

Nije skužio. Imam u uvid sigurno preko dvadesetak sajtova koji se temelje na spinanom sadržaju - svaki članak na njima je spinan i tko tvrdi da google je skužio razliku taj nema pojima. Doduše spinano je sa The Best Spinnerom koji je ipak klasa više od ostalih ali opet nije ogrinal sadržaj. Znači ni jednom tom sajtu nije pao ranking. Google radi eksperimente i to za sad dosta neuspješno.

E sad vlasnici stranica se djele na dvoje - oni koji su zahvačeni se žale dok oni koji nisu pametuju kak je njihov sadržaj odličan i linkanje prirodno.

Iggy ti je rekao čim si sam radiš linkanje to nije prirodno i tebi je jedina namjera prevariti algoritam za rangiranje. Kad napišeš dobar članak i nekoliko portala i korisnika linka na taj članak - znači ne na glavnu domenu nego baš na članak onda je to pravi white hat seo ostalo je realno black hat.

I naravno često kvalitetan sadržaj nije ni izbliza unique.

Ne moraš vjerovati :slight_smile:
Na njihovom helpu je na upit mogu li loši baclinkovi kojim vas drugi bombardiraju (negative SEO) naškoditi prvo bio odgovor odlučno ne. Kasnije je taj odgovor bio možda ali teško, a sada je odgovor ako se to desi da tražite reconsideration kroz GWT.

[quote=“JohnWizzer”]Ne moraš vjerovati :slight_smile:
Na njihovom helpu je na upit mogu li loši baclinkovi kojim vas drugi bombardiraju (negative SEO) naškoditi prvo bio odgovor odlučno ne. Kasnije je taj odgovor bio možda ali teško, a sada je odgovor ako se to desi da tražite reconsideration kroz GWT.[/quote]

Meni sama logika i zdrav razum govori da u slučaju kad bi negativni seo bio uspješan da bi svaki dan gledali “nestanke” sajtova sa prvih pozicija na gugletu. Veliki novci su tu u pitanju a kad se radi o novcima neki ljudi su spremni na sve pa ne vidim niti jedan razlog zašto bi se suzdržavali od bombradiranja konkurentnih sajtova xrumer ili senuke linkovima.

Logika i zdrav razum su jedno, realnost nešto sasvim drugo.
Po logici i zdravom razumu ni ove promjene u SERP-u nisu trebale izgledati ovako kako izgledaju. Ako imaš vremena googlaj negative seo, sad je to dosta popularna tema. Mišljenja i stavovi se razlikuju kao i kod svih rasprava, ali sigurno ima nekog vraga u tome kad je već toliki buzz.
Za početak možeš krenuti od autoriteta