Google pretraga - kako biti prvi?

Pozdrav,
kako da postignem da mi se stranica pojavljuje među prvima na google pretrazivanju sto prije?

stavi na nju npr ovo: fgskjlghl6464wfrdfd
i stavi link na neku stranicu koja je već indexirana

Onda nakon par dana (1 do 30) ajde na google, traži fgskjlghl6464wfrdfd i garant će biti na prvom mjestu.

[quote=“Ibiza”]stavi na nju npr ovo: fgskjlghl6464wfrdfd
i stavi link na neku stranicu koja je već indexirana

Onda nakon par dana (1 do 30) ajde na google, traži fgskjlghl6464wfrdfd i garant će biti na prvom mjestu.[/quote]
Hihih em šta je napisao u krivu kategoriju još i dobi odgovor za strgat se od smijeha… :rotfl: :rotfl: :rotfl:

[quote=“claw”]Pozdrav,
kako da postignem da mi se stranica pojavljuje među prvima na google pretrazivanju sto prije?[/quote]

Ahhhh…ovaj je nadobudan.A da malo pročitaš po forumu,možda nađeš nešto…?!

[quote=“claw”]Pozdrav,
kako da postignem da mi se stranica pojavljuje među prvima na google pretrazivanju sto prije?[/quote]

gle ti si miljardu i prvi koji je to isto pito… SVI bi htjeli biti prvi… e pa imas konkurenciju… da je lako biti prvi onda ne bi ni mali druga mjesta a kaoli treca

potrazi malo na forumu… imas hrpu toga na ovu temu

Ibiza se šalio, ali to što je rekao najbolje ilustrira poantu.

Ne možeš biti “prvi”. Možeš samo dobro kotirati za neke riječi koje surferi traže.

Tehnike kojima se ovo postiže se zovu “search engine optimization”, tj. SEO, pa potraži po Googleu - to je jedna od najopširnije obrađivanih tema.

Bez nekog iskustva, više govoreći po “zdravom razumu” (konzervativan pristup), rekao bih:

  • odaberi temu koju dobro poznaješ
  • napravi informativne i korisne stranice s dobro ciljanom publikom
  • koristi što jednostavniji HTML upotrbljavajući elemente kako se spada (H? za zaglavlja, TITLE za kratki, prema temi sročen naslov i sl.)
  • osiguraj da se sadržaj nađe pri vrhu HTML sloga, a za sadržaj nevezane stvari (poput reklama, menija i sl.) pri dnu
  • definiraj ključne riječi po kojima očekuješ da će ljudi tražiti informacije koje nudiš i napravi refaktoring teksta članaka tako da češće upotrebljavaš te ključne riječi, ali da ne nagrdiš stil i čitljivost samog teksta
  • tretiraj svaku pojedinu stranicu kao SEO projekt za sebe (svaka stranica je nova šansa da budeš “prvi”)
  • imaj na umu da posjetitelj može uskočiti u tvoj web na bilo kojoj stranici, pa se pobrini da se posjetitelj može snaći gdje je i otkriti što još zanimljivog ima na svakoj stranici

Tko ima više iskustva može ispraviti i dopuniti.

Ma treba zatvorit otvaranje novih topica ako nemaš bar 50 postova!
Ovo ide na živce, ista pitanja isti odgovori…

Prvo je najbitnije da se shvati da se rade stranice za visitore a ne za search engine-e.

Potrebno je omoguciti robotima crawlanje i odrediti im sta smatrate da je tema stranice ili malo im istaknuti kljucne rijeci.
No to ide i pod normalno, jer ako je tema SEO, onda ce taj keyword ici u title, H1 tag i spomenut ce se par puta na stranici.

Vazno je imati kvalitetan sadrzaj i naravno unique jer onda dobivas publiku na siteu i padaju natural linkovi.

Ovo #1 zaboravi odma, jer na vrlo konkurentne rijeci ces imati malo vise posla od par sati, tu ce bit mjeseci i mjeseci rada…

Kada se zeli ic na visoke pozicije gdje je velika konkurencija potrebni su linkovi, te sami onpage seo ne moze to solo ‘izgurati’.

Znaci claw ti se samo brini da bude kvalitetan content i da stranice budu dostupne crawlerima.
Znaci bez frameova, flasha, samih slika itd.

Sve dalje ide u proucavanje sto valja, a sto ne valja.

Ako ti se bas cita napisi seo na googlu pa vidi sto ce ti izbaciti.

Google voli novac, ti želiš biti prvi na googleu, google voli novac
see my point?

Kako biti prvi?
Meni je to uspjelo za jedan svjetski događaj, čak za većinu kombinacija ključnih riječi stojim bolje nego službena stranica (a prenio sam informacije sa nje). Kako sam to uspio? Nemam pojma, ali sada vidim što znači biti u nečemu prvi kod googla. Bilo je i smiješnih strana, dobivao sam službene prijave osoba za taj događaj te upita da li je sjela njihova uplata, traženja informacija (Iran, Urugvaj) oko dobivanja viza…

Hehe… sad kad ovo citam… bas si mislim… ono opet imas kljucne rijeci i sve to… ali evo moja situacija: upisi u google optimizacija za internet tražilice i moj site je prvi. onda izrada internet stranica i moj site je prvi vec godinama. I sad si mislim. NIsam nis mijenjo skoro 2 godine. I opet sam prvi! haha. mislim dok sam ja to radio bio sam za to zagrijan i htio vidit kaj cu napravit i doso na prvo mejsto. E sad kak citam google gleda i broj posjeta. Dakle, mozes napravit sve ali ako ti je konkurencija jaka neces samo tako doc na prvo mjesto. Svi tu pisu o praksi sad niko nije nis reko o matematici googla, ja samo mogu rec da je ta matematika bitna. Vrlo bitna.

kompa baci se na forume i budi tamo min 6 mjeseci, dobronamjerno pitanje ali cijela industrija stoji iza toga…

gl

Hehe ima i fora… ovako. Tip je napravil besplatno stavljanje linkova na stranici pr5. I sad ako hoces stavit na pr6 moras platit. Ako hoces na pr6 besplatno moras stavit njegov link na svoj site - sto ces vjerojatno napravit. I o cemu se tu radi. Lik tebi da prostor za link na stranici pr6. TAmo ima jos kojih 100 -200 linkova . Kad podijelis vrijednost pr6 na tolko linkova dobijes da ti je bolje stavit link na stranicu pr1 koja ima par linkova nego na tu stranicu. A tipu super. NJega ekipa navodi na stranicama koje imaju malo linkova i on dobi super page rank.

Evo, neznam koliko je jos aktivno, ali rec cu vam kako sam ja dosao na orvo mjesto s jednom svojoj stranicom.
Stranica je krenula dosta prije nego sam ja uopce imao pojma sto je html, sto css, a kamoli sto je seo i sl.
Ugl, znaci BEZ IKAKVIH optimiziranja, samo uz stavljanje najava i aktualnosti, mi smo dosli na prvo mjesto kada bi upisali bilo koju (kljucnu) rijec koje smo koristili mi i konkurencija (uz optimiziranje).
Dakle, moj zaljucak svega je taj - optimizacija vam moze pomoc do jedne mjere, ali trazilice su toliko razijene da ih ne mozete prevariti, no sigurno ce vas cijeniti ukoliko imate dobar sadrzaj! I ako nemate dobro izraden site, a dobar sadrzaj, to ce primjecivati samo kolege designeri. Trazilice su daleko isper toga.
To je moj osobni primjer, pa eto, prvo mislite na sadrzaj, kasnije se raspitujte o seo optimizacijama. :smiley:

Mislim da sada puno faktora igra oko pozicioniranja stranice, nisu sada tu samo klasične metode koje su se koristile prije Goole Pande i Penguin update-a, pravila koja sada vrijede možete pročitati ovdje kako biti prvi na google ! Sada je definitivno najvažniji sadržaj i naravno korektna on page optimizacija web stranice, bez toga nema uspjeha :slight_smile:

[quote=“susjed”]Ma treba zatvorit otvaranje novih topica ako nemaš bar 50 postova!
Ovo ide na živce, ista pitanja isti odgovori…[/quote]
Dobra ideja al onda nebi o cemu imali pisat novi korisnici :stuck_out_tongue:

Al ozb mozda neki mega thread bi dobro dosa

Mislim da jedan tekst dosta dobro objašnjava kako biti prvi na Google, to su nove smjernice koje Google upotrebljava kada želi neku stranicu pozicionirati višlje od drugih, znači tu više ne igra samo klasični link building već je sadržaj postao temelj cijele seo optimizacije!
Tako da su copywriter-i došli na svoje i to treba znati cjeniti, jer bez njih više nema kvalitetne optimizacije :slight_smile:

[quote=“Webinja”]Mislim da jedan tekst dosta dobro objašnjava kako biti prvi na Google, to su nove smjernice koje Google upotrebljava kada želi neku stranicu pozicionirati višlje od drugih, znači tu više ne igra samo klasični link building već je sadržaj postao temelj cijele seo optimizacije!
Tako da su copywriter-i došli na svoje i to treba znati cjeniti, jer bez njih više nema kvalitetne optimizacije :)[/quote]

Ama ovaj sto je pitao ne zna ni sta znaci skracenica SEO, nema smisla objasnjavati mu Pandu :slight_smile: