Google prijeti novim algoritmom: Tko i zašto treba strahovati od promjena?

Originalna objava: Google prijeti novim algoritmom: Tko i zašto treba strahovati od promjena?

Što nam sve novo donosi nova nadogradnja Google algoritma? Zašto su mnogi webmajstori u strahu od nadogradnji koji nagoviješta Google? Tko i zašto treba strahovati od promjena algoritma i što Google želi postići? Posljednjih se dana i tjedana u medijima i digitalnim kuloarima naveliko raspravlja o novoj nadogradnji Google algoritma koju je nagovijestila ova popularna…

1 Like

Što mislite - hoće li novi Google algoritam bolje ili lošije rangirati niche web stranice?

  • Bolje rangiranje
  • Lošije rangiranje

0 glasaći

Google već duže vreme tj. duži niz godina sam sebe toliko zapetljava sa svim svojim novitetima oko svojih “proizvoda” (čitaj razno raznih updateova, adsense pravila,rangiranja,SEO pravila itd) ,da ni sam ne zna šta radi i gde udara (što narod kaže). Jednog dana će sam sebe da “pojede”

Ne znam kako će to izgledati ova najnovija “akrobacija” Googlea Ali ali jedno je sasvim sigurno u akutelna , zabavna i neobična niche stranica - website će uvek privući dosta posetilaca ujedno i doneti dobru zaradu vlasniku .Ma kako je pisao ili SEO “gurao” (naravno ovo SEO mora imat neki minimum minimuma )

Ovo je odlično za one koji kreću, krenuli su ili se tek spremaju dati sve od sebe i baviti se ovim poslom. Samo zbog rejtinga stranice, mnoge gluposti dobiju nezaslužen doseg… a nažalost negdje tamo pri dnu, na 100 stranici se nalazi fantastičan članak/informacija, nekoga tko se baš potrudio i dao daleko više truda, nego nekakva “renomirana” stranica koja je pobrala sve “vrhnje” za bez veze

1 Like

Ma sumnjam da ce ici bas toliko u dubinu da guraju neke nepoznate stranice. Google nema odgovore na pitanja, pa tako i ne moze znati koji je odgovor pravi. Opet ce backlinkovi biti najvazniji faktor… Sad kako ce otkrivati thin content to nitko ne zna.

1 Like

Na kraju bi moglo bit tresla se brda, rodio se miš.

5 Likeova

to je nažalost jako duilje vrijeme.

a prije nekoliko godina, neki lik je rekao iz google-a

je rekao da je jako važano good content

:joy:

Nema od ovog nista po mom misljenju, godinama ovako govore savjetuju kakav content pisati ima ljudi trude se rade pa opet Forbes, PCMag, Techradar itd na vrhu a ovi ne mogu ni par klikova dobiti.

Ja mislim da bi super bilo kad bi napravili mogucnost votinga za clanke ili nesto uz dobru zastitu da se ne moze lazirati lagano pa onda ako i Forbes ima los rating na clanku da drugi ljudi to vide prije nego sto kliknu na link i da traze dalje…

Drugo ja mislim da je bolje danas raditi na izgradnji profila na drustvenim mrezama nego sajtova…

Google top pozicije zna se ko tu vlada… a mali nemaju nikakve sanse

Potpuno netocno. Ako znas sto radis mozes se probiti u top 10 bez problema.

Pa mozes za neki bezveze keyword na domacem Google…