Google Social button

Jeste li probali Google Social button?

http://www.google.com/webmasters/+1/button/index.html

Kod mene radi samo na engleskom sadrzaju, i ako postavim da je zeik za taj button English (US).

AKo se stavi hrvatski nista ne prikazuje.

Ja sam kao probu stavio ovakav kod

<script src="https://apis.google.com/js/plusone.js">{lang:'hr'}</script>
<g:plusone size="standard" count="false"></g:plusone>

I sve radi kako treba.

Ja ga upravo stavio, čekam prvi klik! :slight_smile:

[quote=“gambo”]Ja sam kao probu stavio ovakav kod

<script src="https://apis.google.com/js/plusone.js">{lang:'hr'}</script>
<g:plusone size="standard" count="false"></g:plusone>

I sve radi kako treba.[/quote]

Haman da i kod mene ovako radi…

Ja sam imao samo problem na domacim stranicma, dok je na engleskim radilo sa istim codom.

Upravo sam instalirao na jednom svom sajtu :slight_smile:

Crtani Filmovi - udrite! :smiley:

Jedan sam od prvih u Srbiji sigurno :stuck_out_tongue:

Instalirao sam ovo tek pre 15-ak minuta, pa još uvek ne vidim na pretrazi podatke sa social button-a… koliko sam čitao ranije, to će se valjda prikazivati u rezultatima pretrage?

Teško je povjerovati da u cijeloj Srbiji u 24 sata baš nitko prije tebe nije to stavio. Još kad su to unaprijed najavili.

Meni su plusevi u rezultatima prikazuju kad je Google na engleskom…

Ja ne vjerujem da ce od ovoga biti sta puno, jer rezultati ce zavisiti od toga sta vasi prijatelji sa gmail preporucuju.

Stoga ako oni nista ne preporuce nece se nista ni promijeniti.
A dosta obicnih korisnika i ne koirsti gmail, njiha je hotmail jos uvijek zakon.

Kolko sam uspio po Twitteru pratiti, bas ne radi taj gumb kako bi trebao.

[quote=“gambo”]Teško je povjerovati da u cijeloj Srbiji u 24 sata baš nitko prije tebe nije to stavio. Još kad su to unaprijed najavili.

Meni su plusevi u rezultatima prikazuju kad je Google na engleskom…[/quote]

nisam mislio bukvalno prvi :slight_smile: među prvima svakako jesam :slight_smile:

ni ja nisam nešto ubeđen da će ovo zaživeti… gledajući moje drugove, koji su npr. prosečni korisnici neta…

Kada im budem rekao za ovaj button, oni će biti u fazonu… šta će to meni? što da klikćem ko budala? kakve ja koristi imam od toga? još moram da budem ulogovan na gmail… pa onda neki drugi kaže:“a ja ni nemam gmail”… i sve ode u propast :smiley:

Znajuci povijest Googleovih pokušaja sa društvenim mrežama i slicnim servisima, this is doomed to fail. Dajem im 6 mjeseci dok ne ukinu eksperiment :slight_smile:

:smiley:
Problem je što Facebook button preporučuje odmah na profilu, a Googleov nekad poslije na tražilici.

Kad kliknu na FB button, ljudi znaju da su nešto preporučili, znaju da su to preporučili svojim prijateljima (tu su dvostruki motivi - preporuka sadržaja ali i izgradnja nekog dojma o sebi kroz preporučivanje nečega) tako da razlozi za objavu postoje.

Kod Googleovog buttona, korisnicima će nedostajat motiv da kliknu, više će to gurat vlasnici siteova pa je pitanje koliko će rezultati bit objektivni.

I ja tako mislim.
Webmasteri-mudrijaši će otvarati desetke google accounta kako bi klikali sami sebi. :rolleyes:
Obični korisnici nemaju nikakvog razloga (ili sam ja preglup da shvatim :hmmmmmm: ) kliknuti tako nešto.

[quote=“gambo”]I ja tako mislim.
Webmasteri-mudrijaši će otvarati desetke google accounta kako bi klikali sami sebi. :rolleyes:
Obični korisnici nemaju nikakvog razloga (ili sam ja preglup da shvatim :hmmmmmm: ) kliknuti tako nešto.[/quote]

Pa da ali onda ce samo tih 10-ak accounta imati drugacije rezultate pretrage, koliko sam ja shvatio.

Cilj ovoga je slicno kao na facebook, svojim kontaktima sa gmail pokazati da nam je nesto vazno. Samo problem je kao sto sam i prije naveo da nemaju svi gmail, a i da nisu stalno ulogovani na njega.

Cista glupost je taj button, ako mene pitate.
Kolko kuzim, glasanje za URL utjece na search poredak kod kontakata u gmail i onog ko klikne.
U biti dobar exploit za crne sesire uz malo twista, ali osim toga bezveze.
Nadam se samo da to nece utjecat na ranking jer ono, ako nemate jaci sajt u nisi u tom slucaju -> banana.

Meni se ne sviđa kako se razvija kompletan web. Prvo taj facebook, sve ide prema jednom, drugo, mobiteli i aplikacije. Imam dojam da web kakvog poznajemo polako nestaje.
Mali sajtovi sve više gube na vrijednosti.

[quote=“gambo”]I ja tako mislim.
Webmasteri-mudrijaši će otvarati desetke google accounta kako bi klikali sami sebi. :rolleyes:
Obični korisnici nemaju nikakvog razloga (ili sam ja preglup da shvatim :hmmmmmm: ) kliknuti tako nešto.[/quote]

Nije niti poanta da shvatiš, dolazi od Google, koji posjeduje tražilicu Google i to je dosta da ste stavi na stranicu a poslje ćemo zbrajati minus i plus.:kuc:

Ako zaživi ili ne za sada velika pljuska fejsu, jer je “share” i “like” bio jedan od čestih arugmenata što fejs ima i kako se to fino može iskoristiti a sad će to biti malo drugačije jer još netko to ima.

Meni je isto taj ggl button nekako usiljen. Za sada ga ne kuzim kako bi uspio. Ajde bas da probam…

Meni izgleda kriminalno, no staviti ću ga ćisto iz razloga što očekujem bolji rejtning stranice (uz dovoljan broj klikova)
S druge strane mislim da im je nužno uvođenje dodatnog alata za rejting stranica, jer trenutno se time vrlo lako manipulira, više o tome na
http://www.mensis.hr/besplatni-programi/google-uvodi-lajkanje-ili-1/

Jel netko primjetio bolji rejting (drastično bolji) nakon uvođenja +jedinice na stranicu?

Ako sam dobro skužio logiku, kad ja lupim +1 na nekom sajtu, mojim kontaktima bi se trebalo prikazati ta stranica, među prvima kad pretražuju keywords sa te stranice. Ali trenutno to ne radi za google.hr, samo google.com. Iskreno, ne znam zašto bi ja to kliknuo na nekoj stranici, a kad i kliknem i otvori mi se onaj prozorčić sa “pristajem da javno označim ovaj sadržaj … svojim podacima…” nekako se predomislim :frowning:

I meni je to nekako bez veze ali sam ga isto zalipija.