Google Update - ima li promjena kod vas

Kako mislis nije imalo efekta, kod mene je palo bilo pa se vratilo 2 dana i sad ponovo palo, upitanju je domaci sajt.

"ajde daj još malo

  • pikac bre nisi ti ovde došao da se drogiraš hahahahahaha"

“Znaci, veruj mi Dule, nista…”

1 Like

image

šta je ovo koji ■■■■■, niđe logike, ali baš niđe, neresponzitivan sajt, najviše popundera, najviše reklama i ovakav skok. jel neko izvukao ikakve zaključke iz ovog apdejta? zašto se išta od ovog dešava i koje metode gugl koristi da je sad ovaj sajt odjednom postao vrijednije 15 puta no što je bio? ja logiku nikakvu ne mogu naći, ali baš nikakvu. a jedan sajt na nacionalnoj domeni sa najmanje reklama i bez popundera, responzitivan, koji je ajmo reć solidno rangirao je pao, ne bunim se jer mi je trenutno posjeta na adult sajtovima bolja dosta no što je bila ali logike bez što se tiče trenutnog stanja u adult sferi.


ajd na onom amz aff sajtu da neku logiku mogu nekako projektovat (valjda) ali ovo sa adult sajtovima mi nije jasno nikako. jedino možda do srodnih linkova i starosti sajtova, ali mi to opet pretanko objašnjenje, baš pretanko. rangiranje sajtova na engleskom i svih ostalih je niđe veze, nebo i zemlja razlika, samo to mogu da vam kažem. Gugl je možda dosta napredovao za sajtove na engleskom ali po meni ove ostale jezike je rangiranje manje više ko 2012.

A nekih adult sajtova sa malom posjetom sam pogasio nedavno, šteta jer je gugl podigao iz mrtvih dosta mojih sajtova.

Ajde neko garant ima neke svoje teorije, nek podijeli ovdje da malo prodiskutujemo šta se desilo i zašto se desilo, ja sam baš zapeo sa logičkim objašnjenjem

edit: u objašnjenju ovog algoritma na jednom sajtu stoji

Google Fred is an algorithm designed by Google to target black-hat tactics that are connected to overly aggressive monetization.

a ova moja najagresivnije monetizovana adult stranica skočila najviše

Websites affected the most:

  • Focused on aggressive monetization
  • Displayed misleading or deceptive ads
  • Displayed ads that tricked users into clicking on them
  • Saturated with affiliate links, ads, and low-value content
  • Had blogs that featured any range of topics with the sole purpose of SEO ranking
  • User experience barriers and issues
  • Poor mobile compatibility
  • Thin content
  • Overuse of ads

a ovaj moj nagrađeni sajt skoro sve stavke ispunjava da bude još manje vrednovan od gugla, a oni ga nagrade

3 Likeova

evo šta mi je stiglo na mejl, možda pomogne

Kod mene poceo pad skoro svim domacim sajtovima.

I adsense sajtovima ?

realno o ovom apdejtu više ima na ovom forumu no na svim ostalim sajtovima, nevjerovatno kolike promjene i koliko malo je propraćeno, gledam gfy forum tamo dvije teme, jadne, na ostalim forumima slabo ili ništa, ostali sajtovi neke opšte informacije i realno niđe kvalitetnih informacija o ovom apdejtu nema, pogotovo o adult sferi koja je očigledno doživjela (i doživljava baš velike promjene). seo gurui i ostali vjerovatno se ne bave adultom da bi se zavrtila koja važna i korisna informacija, neko testiranja, vidjeli uzroci i posljedice. ovaj članak što si ti ruin podijelio je toliko opšt i nikakav bez kvalitetnih informacija, naznaka zašto i kako, zbog čega. nijednog odgovora ja niđe nisam našao, osim gore što citirah, što je nidje veze bar po mojim sajtovima

image
što se tiče skakanja i spuštanja posjete ja očekujem još da će (pogotovo u adult sferi) biti još dosta promjena i plesa.

1 Like

kod mene identicna situacija, taman mi je dobro krenulo pa je onda došao update -nagli pad, pa skok i evo oped pad…

Identicno. Vise da zavrse ovaj update, i da znamo gde smo.

https://www.webmasterworld.com/google/4899136-10-30.htm

Ima li promjena kod vas? Meni onaj amz aff izgubio vise od trecine posjete. Satra me gugl ove godine.

1 Like

Čudan je ovaj update. U mojoj niši mješa cijelu prvu stranicu. Nitko se ne može naći sat vremena na istoj poziciji. Sad gledam jedan site bio na prvom mjestu i bacio ga na 3 stranicu…

Ja pojma nemam sta se desava. Ne da gugl mjesec dana mira.

Mislim da to nije update nego nekakv bug…

Google poludio. 3 sajta koji su bili u top 3 zadnjih par godina su zavrsili izvan top 50, a prva stranica su neke totalno nerelevantne gluposti.

Stari web na kojem vise ne radim je dosta opao broj pojavljivanja na Googlu i broj klikova. Druga 2 weba ne vidim neke velike fluktuacije.

Gugl je krenuo da kasapi još prošlog meseca u ovo vreme, a juče sam primetio još promena, srećom ne u velikoj meri sada. Najviše udara sada po lokalnim pretragama, na engleskom skoro da i nema nekih promena.

Meni je ovaj stradalnik sajt na engleskom u koji sam sve nade polozio.

Ima li iko pretpostavke zasto su pali neki sajtovi? Kakve su se promjene dogodile?

Vidim da mnogi spominju yoast i masovno indeksovanje slika pa da je tanak sadrzaj gugl nasao i oborio ranking cijelom sajtu. Kod mene je to iskljuceno tako da nije to problem bar kod mene.

Ja zaista ne znam sta bi moglo kod mene biti razlog pada posjete.

Jel imas https? I da li si redovito objavljivao nove clanke? Meni taj 1 web koji je pao nema bas novih svjezih clanaka.

Znaš kako, update-ovi koji su bili ove godine su najčudniji i najneobjašnjiviji od kad pratim internet scenu za ovih 10 godina. Do sada sam svaki update znao tačno zašto je bio tj na šta su udarali, a za ovaj sada prvi put nemam jasno objašnjenje.

Najpribližniji razlog je sledeće: kombinacija sagradjenih ili kupljenih linkova lošeg kvaliteta sa velikim brojem oglasa tj procentualno u odnosu na količinu sadržaja. To je najčešći razlog koliko sam zaključio iz dosadašnje analize. Ali opet kažem, nije to uvek slučaj kod svih sajtova i za sada je još uvek jako teško naći šablon po kom su kasapili rangiranje sajtova.

1 Like