Google Update - ima li promjena kod vas

Da https imam kao i redovno azuriranje mada u zadnjih 25 dana samo jedan clanak prije desetak dana inace mjesecno 5-6-7.

Mislim da nema veze sa kolicinom amazon aff linkova jer em ih ne guram previse em ima masu drugih sajtova koji rangiraju dobro a satrase sa aff linkovima.

Nije bug, ne sekiraj se :slight_smile:

Za sada niko sa sigurnoscu ne moze da kaze o cemu je rec, i vecina ljudi samo nagadja.
Ono sto sam ja kao primetio, da su dobro prosli oni sa dobrim On-page SEO. Do duse ovo sam primetio u jednoj od nisa.

Slazem se. Al neznam kako objasniti da stranice nisu stabilne ni sat vremena. Linkovi se mjesaju kao i kod google adwordsa. U mojoj nisi danas ih je 5 bilo na prvom mjestu…

Znas kako, ja mislim da se taj update jos uvek nije zavrsio. Nesto se cak pricalo da ce danas doci do nekih promena i na FB i na Google. Mozda je ovo danas deo tog novog update-a.

Ili je zavrsio. I sad kako bot prelazi preko sajtova tako padaju ili rastu…

ja ne osjetim nista specijalno ovih zadnjih 7 dana … osim blagog pada jer ide ljeto, to mi je svake godine tako, juni i nekako ali juli i avgust ubiše

kontam možda mi je dobar onpage seo pa ne osjetim drastično … ne znam

Zapravo ovo nije bilo zbog Google updatea nego mi stranica imala 404 error 5 dana dok ja nisam skuzila. Valjda kad sam isla updateat Wordpress se nesto zeznulo. Stranica mi totalno nestala s Googla, bas me zanima ako ce se vratit pozicije na normalu sad kad sve radi.

Cijela web-stranica ili neki članak?

Cijela web stranica osim hopepagea koji je normalno radio.

Breakdown of Google Click-Through Rates in 17/18 By Position
Position 1 – 20.5%
Position 2 – 13.32%
Position 3 – 13.14%
Position 4 – 8.98%
Position 5 – 9.21%
Position 6 – 6.73%
Position 7 – 7.61%
Position 8 – 6.92%
Position 9 – 5.52%
Position 10 – 7.95%

Jel ima neka statistika ako je iznad adwords oglas, pa sa 2 oglasa i sl?

ovo postaje previše osjetljivo

odoh na island da budem čoban

trebao sam završiti zanat za varioca i otić u neki katar ili emirate …

1 Like

Mene je uhvatio taj njihov bug ali srecom mi nisu pozicije na Googlu pale zbog toga.

niko živ me nije mogo godinama natjerat da završim fakultet da položim dva i po ispita još, a nema ko nije pokušavao, od roditelja, brata, žene, kuma, prijatelja… ako ko uspije to će sigurno biti gugl, niko drugi

mene nije uhvatio, ali su pale pozicije :slight_smile: mada su se vratile nekih 80 %

3 Likeova

Zato ja koristim All in One Seo,oduvijek mi je taj Yoast bio bugovit i nekako cudan.

Jeli misliš na SEO Ultimate, jer i to piše u nastavku ovog mog koji buguje meni. :frowning:
Mislio sam se prebaciti baš na Yoast, jedino me strah da će se izbrisati svi tamo podešeni meta tag descriptioni i keywordi pa da ću ih morati unositi ponovno? Hoće li se to dogoditi ako pogasim SEO Ultimate? :frowning: :o:

on misli na ovaj plugin
https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/ i podešavanja sa tog plugina možeš importovat u yoast
https://yoast.com/all-in-one-seo-pack-migration/

This imports all your data from All In One SEO Pack. Should this, for any reason what so ever, not work, then you can use the brilliant SEO Data Transporter plugin. This plugin allows you to move SEO data back and forth between several theme platforms and plugins, so it would also allow you to migrate to Yoast SEO from other plugins like Ultimate SEO.

pročitaj članak ima i rješenje za tvoj plugin. inače ja baš rijetko čujem da neko koristi neki drugi seo plugin van all in one seo i yoasta.

Samo da znaš da je Yoast izbacio meta keyworde, ako na njih misliš, još prije (lupam) 3 godine jer nikakav uticaj više nemaju (kaže tako yoast i drugi, ja samo prenosim)

1 Like

To mi je na jednoj staroj domeni, eto ima i toga… :smile:
Hvala, ovo gore je prava stvar. :+1:

Jasno, oni nisu bitni, u pravu si. Ispričavam se, napisao sam mahinalno valjda, mislio sam na description tagove. :blush: :o: