Google uveo infinite scroll u mobile search rezultatima

Velika novost zadnjeg Google update-a je da na mobilnim rezultatima uveden infinite scroll. Da li je ovo dobro ili loše i za koga je dobro a za koga loše pokazati će vrijeme.
Osobno mislim da će stranice u top 10 imati manju posjetu nego do sada a stranice od 11-20 veću nego ranije.

1 Like

Dobar potez googlea sviđa mi se!
Ne delim tvoje mišljenje, za stranice u pretrazi na 1 i 2 mestu da će imati manju posetu.Jer globalno gledajući ljude će opet mrzeti da skrolaju stranice pa će klikati na one opet prve koje ugledaju
.
Opet verujem da će od ovog infinite scroll-a imati itekako koristi sajtovi ispod stranica 1 i 2 u pretrazi.Kako god bilo videćemo rezultate (možda) u nekoj budućnosti

To u biti znači da će sve stranice biti na prvoj stranici google searcha :slight_smile:

kako je to matematički moguće? da ovi sa prve stranice ne gube a da ovi ostali dobijaju?

1 Like

heheh :grinning: mala zbunjoza kod mene od reči Htedoh reči i globalno i ovi donji (sajtovi) će se “ogrebati za mali deo kolača” (posetilaca) od takve pretrage

Pa onda ce oni gore izgubit… google ranking je zero sum igra, da bi neko dobio, neko mora da izgubi i obrnuto.

Slazem se da bi ovi na drugoj stranici trebalo ovako dobiti nesto vise posjete na stetu ovih na prvim mjestima