Grafička kartica - entry level

Ništa se ne razumijem u grafičke kartice. Trebam preporuku jeftinije grafičke kartice za dva buduća gejmera :), trenutno su 8. i 4. razred osnovne.
Našao sam https://techguided.com/best-budget-graphics-cards/
Jel’ se mogu voditi tom listom ili da potražim neku drugu?

Hvala

P.S. Kupovina rabljene nije opcija.

Kod grafičke kartice najbitnija je propusnost odnosno bandwidth. To malo ljudi zna, svi gledaju koliko memorije ima. Ja ti sad pogledam sve ove kartice i napišem koja je najbolja.

1 Like
  1. RX 5500 XT - 224 GB/s, 8 GB, 128 bit GDDR6
  2. RX 580 - 256 GB/s, 8 GB, 256 bit GDDR5
  3. RX 570 - 224 GB/s, 4GB, 256 bit GDDR5
  4. RX 550 - 112 GB/s, 4GB, 128 bit, GDDR5

Treba gledati još i neke druge stvari, tako da je od ovih kartica ovdje najbolja RX 580. Kod nas u HR je oko 1700 kn ali ju je malo teško za naći.

2 Likeova

Ja imam rx 570 4gb, Asus Strix OC verzija, i ako neće biti neki prezahtijevni korisnici, mogu reći da je odlična. Ja sam ju našao za 1200, ali i to jedva. Ako imaš ca. 2000tis bolje uzeti rx580 od 8gb.

1 Like

Evo neki test: Gigabyte Radeon RX 5500 XT OC 8GB vs Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 8GB vs XFX Radeon RX 550 4GB vs XFX Radeon RX 570 RS XXX OC+ | Graphics card comparison

Nebih rekao da je neka velika razlika, slični su modeli. uzmi šta je jeftinije. :smiley:

Možda najlakši način za izabrati grafičku je pogledati neki gameplay na Youtube, npr RX 5500 XT GTA 5 i isto to za drugu grafičku (RX 580 GTA 5).

Tako sam ja gledao nekidan, mislio uzeti sinu grafičku za njegov kompjuter i na kraju odustao i uzeo sebi dodatni monitor. :joy: Preskupe su grafičke, mnoge se prodaju kao polovne za cijenu koliko su koštale nove prije koju godinu.

1 Like

hahah a jesi škrt :rofl:

1 Like

Ma nisam, dobiće neki drugi poklon (bicikl), bolje za njega. :smiley:

Radi se o tome da imam GTX 1080 Ti grafičku od kad je izašla i jednostavno šta god sam gledao do 500 KM (~255 EUR) da mu uzmem, ne može ni približno grafika da bude u igricama kao sa ovom što imam.

Tako da kada hoće igrati zahtjevnije igre, može kod mene kad završim s poslom. Jednostavnije igre (Android preko Bluestacks-a) crtanje itd, može na svom kompjuteru igrati. :smiley:

2 Likeova

Moram pogledati sve šta ste polinkali.
Javim se ako i dalje budem u nedoumici.

Hvala