Graficka kartica gubi kontakt, plave linije

Pozdrav ekipa

Imam graficku SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB GDDR5, napajanje od 550w. Uzeo sam polovan racunar sa ovom grafickom prvo mi je graficka crkla aj kao desava se. Drugi put sam narucio graficku preko sajtva za kupovinu/prodaju i ona je prvo pocela da deli ekran kao da imam 2 monitora onda sama je skinuo i ubacio opet radila je ali je prikazivala 2 debele plave linije i samo izgubim sliku od jednom znaci i ona je tu blizu crkavanja. U cemu moze biti problem znaci 2 kartice mi crknu plasim se da kupim opet trecu da se ne desi isto da li moze biti problem do necega mozda u kompijuteru.

SPEC:

Intel Core i3 2120 3.30ghz
6gb RAM
FUJITSU D2990-A2 - maticna

Ehhh, postoji velika sansa da niti ona prva nije crkla, nego je crkla maticna, odnosno utor na njoj. Zna se ponekad kontakt izgubit i onda dolazi do problema.

Ja bi ti savjetovao da tu i onu prije graficku testiras na drugom racunalu da se uvjeris da je graficka crkla, ako nije graficka crkla onda je vjerojatno problem u maticnoj, a jos veca sansa postoji da je sve softwerske prirode. Odnosno da bi trebao pocistiti drivrere i instalirati adekvatne nakon toga.

ova prva je crkla sigurno jer sam je nosio u servis da vidim sta je tako da je vrv i ova druga isto zavrsila

Kupi novu umjesto polovnu.

da imam novca kupio bih ceo komp nov sa svim delovima…

Ispeci ju u pecnici,imas 50 % sanse da ce proradit.