Greska na velikom svetskom pretplatnickom sajtu

Slucajno sam citao nesto na jednom velikom svetskom news sajtu i naisao na bug tako da se placeni clanci mogu citati besplatno.
Zbog te greske koju mozda mnogi koriste, njihova pretplata je manja i sada razmisljam da ih kontaktiram i objasnima da se mogu legalno citati besplatno clanci jer je bug njihova greska a ne nalazenje rupe u sajtu.
Sajt ima verovatno milijarde dolara zarade godisnje pa ne znam koliko bih trazio novaca da im objasnim za bug.
Zanima me vase misljenje.

500.000USD u kriptu… usput jesi 4. ili 5. razred? osnovne naravno…

3 Likeova

Kakve veze ima skola sa ovim.Kao da ce oni odmah da kazu ok daj racun da uplacujemo.
Mene zanima pristup i kako to odraditi da bude cisto.
Mogu im reci imaju gresku i moze se citati besplatno,oni ce pitati kakvu gresku i onda ce probati minimalizovati ako kazem kakva je i gledati da sto manje plate a da zatvore gresku.

Edit: U neku ruku si u pravu krenem sa bruka cifrom od milion dolara pa neka se misle a onda se dogovaramo dalje.
Kazem da citaoci mogu da citaju besplatno i pokazem im placene tekstove koje im kopiram i pokazem da imam pristup bez placanja.
Ili neka mi posalju bilo koji link sa sajta i ja procitam dzabe.
Opet edit jer ne mogu ni tako sa slanjem linkova jer ce onda videti moje aktivnosti i zatvoriti sami rupu bez placanja…

nece ti ni odgovorit na email

Moguce je i to pa zato zelim da posaljem email njihovom marketing timu jer mi njihov web programer sigurno nece odgovoriti jer je on krivac.

@anon67150764
Vjerojatno nisi u toku, ono gore je bila recimo interna zafrkancija

Pošalji im mail na više adresa. Priloži nekoliko članaka kao dokaz i nemoj ih tražiti nikakve novce.
Javiti će se ako ih zanima.

Cim ih obavijesti angazovat ce strucnu osobu koja ce naci propust…

Nisam imao iskustva pa sam zato i pokrenuo temu i da cujem misljenje od ljudi sa ovog foruma jer znam da ovde mogu da dobijem koristan savet.

Da to me i zeza ali je greska toliko smesna da mozda nece skontati da je tu greska a gube pretplatnike zbog toga.

Edit: Objasnicu gresku otprilike.Greska je tipa da se citanje tekstova placa ali kada se udje primer preko odredjenog sajta onda se njihovom greskom ne placa.
Figurativno taj sajt nije neki vazan i jak pa da ima dil da se preko njega ne placa kada se ulazi na taj jak pretplatnicki news sajt.Sajt preko kog se cita bez placanja je redovan i nije neki hakerski.

Ja isto tako koristim “pogodnosti” jedne stranice, ali mi rijetko treba… NIsam im još ništa govorio haha…

Ovo je bilo tipa naslova pas spasio dete pod delom zanimljivosti i da pogledam, procitam to i onda vidim druge naslove na tom pretplatnickom sajtu kad ono cvrc ne moze placa se,ja opet preko tog sajta i opet procitam besplatno i tako procitam dosta tekstova i razmisljam a sto ja ne bi ovo prijavio i uzeo kes za bug.
Da su neki tutorijali ili bug sto je bio pre par godina na youtube da se brisu tudji klipovi, to ne bi prijavio nego koristio ali ovo je veliki svetski njuz sajt koji i kad bi mi platio milion dolara, to bi zaradio za pola dana.
Moram smisliti pristup i napisati email.

A moj pajdo, misliš da njima to što ti zaobiđeš pretplatu predstavlja milijun dolara? Sretno s tim, ali čisto sumnjam… Možda to čak već i znaju, ali opet će 99% ljudi koji stvarno žele čitati tekst platiti pretplatu

Znam da je bila caka ak je taj ograničen pregled preko java scripta samo isključiš java script i možeš čitat…

Pa tako nesto sitna greska preko koje se cita,mozda znaju mozda ne ali opet moram bar pokusati.
Ne kosta me nista.

nerijetko bude da se onaj dio koji blokira ostatak clanka loadira poslije samog clanka, i ako se klikne na X da se prekine ucitavanje prije nego sto se stranica posve ucita- moglo se citati sadrzaj :smiley:

Nije taj nacin, ovo je drugacije i ne verujem da su ovo imali u vidu kao potencijalnu gresku.

Nema veze, poenta je da postoji ovaj problem i ovako i da opet ne rade nista povodom toga. na kraju krajeva, ljudi koji bi na taj nacin izbjegavali zastitu svakako da nisu njihova ciljna grupa

Ako gledas preko Google cache-a, tj tako vecina cita te clanke iza paywalla, nece ti ni odgovoriti jer ne mogu zakrpiti tu rupu. Ako zakrpe tu rupu nema ni rangiranja sadrzaja.

Postoji i fora sa archive.is., a na nekima pomaze da iskljucis javascript u browseru.

1 Like

Nisu te greske kao ni preko source ni inspect element…poslacu im mail sa objasnjenjem da mogu bez placanja da procitam tesktove i ovde cu objaviti njihov odgovor ako ga bude.

1 Like