Greta Thunberg; Poruka mlade aktivistice svim političarima!

Ja bih rekao da je opasnost veoma velika, bas kao spomenuta prevelika upotreba antibiotika. Meni je jedini problem u ovom svemu kad postave ovako “dijete” sve sa ciljem da se probudi emotivna strana a ne ona racionalna. Takodje, mislim da je preozbiljno svhatila hiperbolu koju je vjerovatno od roditelja (novopecenih pisaca o klimatskim promjenama) da joj je neko ukrao djetinstvo, a ukrao ga tako jer se ona sad mora brinuti o tome sta ce se desiti u buducnosti (iako je vjerovatno imala bolje djetinstvo od bukvalno 98% djece na svijetu, bez uvelicavanja).

Na kraju, Greta nije kriva, krivi su ljudi iz okruzenja, kao npr onaj ko joj je napisao ovu skriptu i rekao sta da kaze. Mislim da niko racionalan (neko ko nije romanticar) od ovakvih osoba i ne ocekuje konkretno rjesenje (iako je bilo nekih bas ekstremnih prijedloga, koji su spomenuti gore)

1 Like

Navikli smo na sve, pa ćemo naviknuti i na klimatske promjene. Balkan je proživio svašta. Mi (naše generacije) nećemo ni doživjeti te promjene a suvišno je da raspravljamo samo o tome, jer se na raspravljanju samo i završi i opet niko od nas, krenuvši sami od sebe nećemo pokupiti smeće koje je neko bacio ili izaći i zatvoriti neku fabriku koja zapošljava (1000 ljudi) a uništava 500.000 života (razni zagađivači).

Slanje poruke političarima je isto što i reći kur*i da je voliš. On-a gleda da zaradi, tako i političari. Nema ga da radi za narod. Ako nije novac u pitanju, onda je moć ili želja za moći.

K’o što neko napisa na temi, zemlja će nas ionako sve nadživjeti.

Pa zar i tu? Očito tu malu se ne može izbjeći. Iskače iz paštete.

Sve je to jedna velika laž i zabava za mase. hahahhah

hahaha eto neka ste vi tu da nas prosvijetlite … vas par je izabrano od strane svevišnjeg da nas prosvijetli jer nas očigledno sve države i sve institucije zavaravaju … ali eto tu ste vi spasioci da nam otvorite oči

a to što trenutno atlantikom fura najjači uragan ikad zabilježen nikom ništa

1 Like

Do prosvijetljenja se dolazi istraživanjem. Nisam ja nikakav guru da Vas prosvijetlim. Ja sam samo iznio svoje mišljenje. Ako Vam smeta onda se sami prosvijetlite jer drugi Vam mogu samo prodavati maglu. Uragani i oluje su oduvijek tu, to što mediji napuhuju da je zbog globalnih promjena to je nešto drugo, a Vi vjerujete u to. :slight_smile:

Green protests in Slovenia :rofl:

5 Likeova

Tako mlada a vec slovenka :speak_no_evil:

Meni ova Greta malo vuce na Hitlera. “Bacio si papiric, ubijte gada” Sta ce biti kada bude imala 25 godina…

1 Like

1 Like