Hatzner Managed ili nešto drugo za 10K posjeta

Gledam Hatzner Managed vServer MC40 (equipped with 2 vCores, 8 GB guaranteed RAM)

Da li je to dovoljno dobro za 10.000 posjeta dnevno uz peak od 20.000?
EU posjeta.

Ako dobro razumijem to je na Apache pa se ne može koristiti Litespeed.
S Litespeedom imam jako dobra iskustva.

Da li bi bio problem u toku godine koristiti 3 mjeseca jači paket VSERVER MC50 sa 4 vCores

Hvala

Pa ja drzim web sa 19k+ na obicnom cloud hostingu i nikakvih problema nemam. Koristim custom CMS rijesenje. HR datacentar jer su mi 95% posjete iz Hrvatske.

Koristim Wordpress. Znamo kako to ide s WP-om.
Btw, koristio sam shared koji je bez problema izdržavao po 200-300 istovremenih usera na sajtu i po 20K mjesečno ali bi htio nešto što garantirano može handlati povećani broj usera.

Bilo koji bolji shared hosting će bez problema raditi sa 10-20k pregleda dnevno. Pogotovo ako ima Litespeed.

1 Like

Contabo VPS (Cloud VPS M) → WordOps. Ako trebaš pomoć pri podešavanju, tu sam.

Još uvijek tražim nešto od top 3-4 hostinga po omjeru cijene i kvalitete/HW za EU. Znači ne tražim najjeftinije i najbolje.
Ne bi koristio neke alternative s niskim cijenama.

Pogledao a2 ali stvarno cijepaju s cijenema. Pogotovo me smeta što daju popust na godinu dana ali mi se čini da je to samo one time. Piše promotion, a ne recurring discount. Ne volim te koji muljaju.

Ima li Hetzner na managed VPS-u Litespeed i kakav je taj njihov panel

Teoretski može i neki dobar shared hosting ali nekako preferiram vlastite resurse, a ne da netko ubije server.

@flex nije pitanje da li će raditi već koliko dobro i pouzdano će raditi

Volio bi koristiti neki unmanaged ali trenutno nemam vremena učiti i baviti se s tim

Probaj sa knownsrv.com imaju odličan i brz support, mozes pisati i na nasem jeziku. Ja ih koristim 5+ godina. Prvo sam imao shared hosting, pa VPS i sada dedi.
Probaj

1 Like

Cloud VPS je ono što mi odgovara. Vidio sam u dosta tema da ih se spominje kao puzdane.

S obzirom da ih koristiš imam par pitanja ako možeš odgovoriti

Može li se lako mjenjati konfiguraciju?
Vidim da na stranici piše da se uvijek može mjenjati up&down ali me zanima u praksi da li radi.
Imam neke sezonske stvari pa bi na 2-3 mjeseca dodavao CPU ako bi bilo potrebe

Kakvi su im ti besplatni control paneli? Može li se i njih uključuvati po potrebi.
Generalno ne bi plaćao cPanel bez potrebe. Baš je dosta novaca.

Hvala

Ja sam imao na vpsu besplatan panel a sada ima cpanel na dediju. Jednostavno mjenjas po potrebi u panelu.

Test servera kojeg sam ti već gore spomenuo na Contabo za 1000 (trenutnih) korisnika:

        "transactions":                         1873,
        "availability":                       100.00,
        "elapsed_time":                        14.46,
        "data_transferred":                    94.25,
        "response_time":                        1.55,
        "transaction_rate":                   129.53,
        "throughput":                           6.52,
        "concurrency":                        200.62,
        "successful_transactions":              2025,
        "failed_transactions":                     0,
        "longest_transaction":                 14.28,
        "shortest_transaction":                 0.00

Debian 11, HestiaCP, bez litespeed-a, samo NGINX/Apache.

Hvala za preporuku Contaba i WordOps. Izgleda zanimljivo ali ne bi se trenutno upuštao u to.
Možda uzmem testno za neki manje bitan sajt. Vidim da već za dodavanje više WP instalacija na jedan server treba pratiti upute.

10K posjeta bez problema uzmi si kod Contab-a ‘CLOUD VPS S’

ovdje:
contabo. com/en/vps/

Datacenter izaberi ‘EU GERMANY’ i dobit ces Minhen ili Nürnberg.

LP