Hetzner Cloud veoma povoljno

A dobije se graficko sucelje gdje se moze klikati misem umjesto u shellu tipkati komande. Prakticnije je preko control panela dodati nove sajtove (neki ih imaju na stotine?), upravljati bazama, postaviti cronjobove, backupove, provjeriti error logove, pratiti grafove, disk space i slicno :slight_smile:

Ja sam se rijesio control panela ali mi je puno pomogao u pocetcima dok nisam skuzio linux.

1 Like

kad smo se uhvatili panela i nginxa upravo sam imao neki problem sa nginxom

reinstalirao vps, apdejtovao na php 7, mariadb na 10.3.4, friŔko instalirao vestu sa nginx + php i instalirao opcache

zauzece rama manje za 60% nmg vjerovat

jedina razlika je ta Ŕto je mariadb bila na 10 a sad je na 10.3.4, a ona je najviŔe rama jela

probajte i vi ako imate vremena, ako ovo 7 dana prođe bez problema može se udariti atest haha

Ahhhh moram te ozalostiti, ako je to tek sad na frisko instalirano, pricekaj tjedand va da vidis tocne rezultate, jer database se pune u memoriju polakoā€¦

Zato kod tuninga moras malo pustit MYSQL da radi, pa tek onda ici optimizirat.

1 Like

Meni je server u datacentru Falkenstein DC8 i pre neko vreme su nesto radili i to 3-4 sata preko noci i server je bio off 17 minuta i dolazi mi obavestenje da je server bio off 17 minuta i da je to zadnji put bilo pre 9 meseci. Znaci server nije bio off 9 meseci

Mozda je ovaj dc dobar u Falkenstein

Imao sam iskustva i sa OVH i sa Hetzner, i raznim njihovim uslugama (VPS, Cloud VPS, Dedicated) i na kraju sam ipak ostao Hetzner guy jer:

  • Bolja podrÅ”ka
  • Daju veći link
  • ViÅ”e IOPS
  • Bolji panel (pogotovo novi Hetzner Console)

Naravno, ni OVH nije za odbacit, pogotovo jeftine IP adrese :slight_smile:

evo nakon par dana zauzeće memorije ā€¦ i ja sam bio skeptičan ali izgleda da je nova verzija mariadb neÅ”to odradila

Ranije sam imao kod Hetzner dedi server sa 8 cpu i 32 gb ram i opterecenje je bilo max 2 od 8 cpu a sada sam presao na cloud i opterecenje je oko 5 od 8 cpu

Nije isto dedi i cloud ili se nesto zeznulo pri podesavanju, samo da kazem da je sve isto: cpanel/whm, isti ljudi podesavali sve istoā€¦

Već 14 mjeseci koristim Cloud Hetzner i mogu kazati da nisam imao nikakvih problema.
Do unazad mjesec dana sam imao CX11, pa sam preŔao na CX21 čisto zbog CWP koji ipak treba neŔto viŔe resource nego VestaCP.

Samo jedan prekid u ovih godinu dana, koji je bio planiran, i dobio sam dan prije obavijest na email. Posebno bih pohvalio clean UI koji je pregledan i nudi opcije koje svi mi trebamo. Par puta sam zatrebao restore a snapshot je prava stvar za to.

Uvijek imam 1 ili 2 snapshot unazad, a plaćam ih kikiriki - Snapshots cost ā‚¬0.01/GB/month (incl. 0 % VAT).

Bio sam mjesec ili dva na OVH i nisu me se dojmili. UI izgleda kao da će se raspasti i ne ulijeva povjerenje. Prijevod sa Francuskog na ENG je polovičan, a pozivanje terminala kroz browser ne ide glatko kao kod Hetznera.

Kod OVH mi ne valja (Å”to sam skužio naknadno) to Å”to neke njihove zakupljene servise ne možeÅ” otkazati po zakupljenom isteku, nego trebaÅ” otkazati PayPal ili obrisati karticu, da se otkažu sami radi ne mogućnosti naplate. Domenu sam na taj način otkazao, jer mi ni podrÅ”ka nije ponudila rjeÅ”enje. Domenu na godaddy otkažem jednostavno na način Automatic renewal OFF i ne brinem. Ostale domene se naplate sa kartice, dok kod OVH to nije slučaj.

Kod OVH podizanje Linux OS-a traje 5-10 min, dok se na Hetzner CentOS instalira kroz 10 sekundi, i već imate email sa login informacijama.

Ne pljujem po nekom, samo piÅ”em svoja iskustva. Dok vama Godaddy ne valja zbog cijena i joÅ” čega ne, meni je sasvim OK, i većinom njega koristim za domene. Nedavno sam jednu zakupio na Namesilo, i već vidim da Godaddy nudi daleko veće mogućnosti postavki i drugih detalja za kontrolu domene.

3 Likeova

Ŕto se tiče hostinga, VPS i dedicated linux i windows servera ja mogu preporučiti

Vultr, Linode i Digitalocean sve sto mi treba.