Hitna prodaja web stranice za nekretnine

Pozdrav svima ,
zanima me kako mogu prodati svoju web stranicu za nekretnine. Skoro je napravljena, moderna, nova stranica sa domenom i svim ostalim što se podrazumijema. Ali zbog promjene posla nije mi više porrebna pa bih htjela prodati da mi ne propadnu novci jer sam skupo uložila da mi se napravi ta stranica.

Takvu stranicu će kupiti samo agencija za nekretnine. A agencije uglavnom kupuju webove od 3-4 najjača igrača na tržištu (Nekretnine1.pro, Dimedia, Prolink i još jedan kojem sam zaboravio ime).

Tvoja je custom rješenje ili kupljena od gore navedenih?

Iskrena da bude ne znam, jer ja sam platila firmi koja se time bavi da mi naprave stranicu za posao, tako da se ja ne razumijem u to. Stranica je završena neki dan, međutim meni se desio drugi posao tako da mi nije potrebna ta nova stranica, pa bih da je prodam jer vjerujem da se može iskoristiti, rekonstruisati, zarađivati preko nje itd itd zavisi kako ko radi. Uglavnom nije “za baciti”.

Tako kako si je nabrojala 100e maksimum.Ako nema posete,nema oglasa,obicni oglasni sajt bez sadrzaja.Ovde vecina clanova goruma to zna da napravi.

Pozz,

Ne razumijem jesste li Vi tek kao osnovali vasu agenciju za nekretnine ili neki pokusaj istoga kao agent i sl ili ste napravili neku platformu/oglasnik/portal tipa!?..

I koji je razlog tako 'ekspresnog odustanka u bilo kojem slucaju. :smiley:

Lp

Ne bih je nikad prodala za te pare jer sam je 5x više platila, stranica je novog modernog dizajna,
Wordpress je stranica sa domenom, ima pregleda…
Samo se ne razumijem u ostale specifikacije to sam htjela naglasiti.

Nije ekspresan odustanak…
Ja i dalje radim svoj posao, samo su nam bespotrebne 2 iste stranice jer radim zajedno sa jednom agencijom koja ima to sve na svojoj stranici, napocetku sam mislila da ce mi to trebati ali sada vidim da ne treba jer kazem imamo vec jednu stranicu a i svakako oglasavamo putem drustvenih mreza…

Ja mislim a slozice se i ostali,da to nije skupo placeno.Najbolje ponuditi nekoj novootvorenoj agednciji.

Da jeste, ako pričamo na području HR i BiH, možete pronaći na internetu koliko se kreću cijene web stranica za agencije, ako Vama nije skupo dati 1000, 2000 do 5 000 € za stranicu ( zavisi od obima nekretnina) onda ok ali meni to jeste, za mene puno traže, a provjerila sam na mnogo mjesta prije pravljenja stranice, raspitivala sam se naravno kod onih koji kvalitetno rade, oni dobro naplate, dok imate vi i za sitan novac da vam neko napravi ko se time bavi kao hobi ali ta stranica po mom mišljenju kasnije ne liči ni na šta.

Po Vašem mišljenju zanima me za koji novac se može ponuditi stranica novootvorenoj agenciji ?

Ne isplati mi se dati stranicu za tipa 200 € a koja je plaćena 5x više

Platili ste 1000 EUR (5x200=1000) nešto što košta 69$ + ima inport svakog demoa.

Ja vam nudim 50 EUR ako tema ima licencu.

Theme Name: RealHomes
Author: InspiryThemes
Author URI: https://www.inspirythemes.com/

Inače ovo je samo opaska drugima da bi znali s kim rade. Dotična agencija koja je “radila” web sve web stranice je radila na isti kalup samo ubaci drugi demo i napravi minimalne izmjene tako da oprez ako budete poslovali s agencijom

> aktuelno-design.com

Druze ne moze kostat 69$ razbijte taj mit, toliko kosta samo licenca za tu temu s temom. Reci joj nek ona (ili neko ko jedva zna sta je https link) neka kupi pq neka downloaduje i sama postavlja na neki server hosting ( a ne zna nista je to npr a ne da radi devops i oko servera), a zatim setuje wp i ostale postavke radi import backup ako sta krene po zlu redirekcije s dnsa na domen, subdomen postavke kasnije kroz wp dashboard i sl da bi se doslo do toga da mozes nesto izmjenjat eventualno kroz elementor neki text slike i sl… Vecina bi odustala na sam spomen ovoga normalno da se tako nesto treba naplatiti 10+ X puta vise od vrijednosti same licence…

To je isto ko kad bi ti majstoru rekao kupio si cigle za 150 eura sto mi naplacujes zidanje ovog zidića 500 eura onda, logike ni na mapi. Svaka usluga se mora naplatiti kad se neko angazuje pa makar bio neki monitoring ili blejanje u postavke/kod ili nesto svaka minuta provedena uz neki rad razmisljanje treba biti naplacena i tu nema nista nejasno, neko je angazkvan da odradi posao i pusti neki sajt LIVE za nekog to je to put do toga je 1000$, ilj 690$ nebitno. Koliko je bilo troskova u finans. Smislu do tog puta i to je manje vis nebitno, ako neko hoce da sve uradi za 1 euro neka sam nauci i radi nece nikad nista napravit kako treba.

I ja cu majstoru reci da mi naplati samo cijene cigli a uslugu zidanja dosta mu cevapi.

To je nas balkanski mentalitet to moramo razbijat u svakom segmentu!

Opcenito govorim, Ne zamjeri,
Lp :slight_smile:

4 Likeova

Evo ja ću svima besplatno instalirati wordpress, dodati temu, napraviti inport demo verzije, ssl i ostale gluposti i sve to u cca 15min max posla i to sve preko TeamViewera da se vidi sta se radi. Sve u svemu sretno s prodajom.

Danas se sve može naućiti i toliko ima videa korak po korak kako bilo sto instalirati.

Samo kažem da je ako i je plaćeno 1000 EUR previše plaćeno jer me ovo podsjeća na ono “radio mi susjedov mali”

Svi bi na balkanu zaradili brzu lovu to je tako uvjek bilo. Nikakva uvreda u jednu ruku i imaš pravo daleko od toga mene samo fascinira kako nekoga nije stid da toliko nesto naplati ali svako ima svoju cijenu.

Sretno s prodajom

1 Like

Ti brate sve to radi za dž, to je tvoja stvar. Nije tu bitno koliko je potrebno vremena, 15 minuta, pola sata itd. Stvar je koliko sam ja vremena uložio u sebe da to mogu da odradim za 15 minuta ili pola sata. Ne radi se gotovo nikada sve od nule, pa i kada pišeš kod koristiš framework instaliraš boga oca modula i sl. Ne znam koja je agencija u pitanju, niti sam vidio sajt kako izgleda, samo komentarišem da treba sebe cijeniti i svoj rad. Nadam se da ne zamjeraš na komentaru. Svako dobro.

2 Likeova

Udarac od milijun dolara

Jedan veliki biznismen, nakon što je dogovorio najveći posao u povijesti svoje tvrtke, suočio se s iznenadnim i naizgled nerješivim problemom. Naime, kompletna proizvodnja, bez ikakvog upozorenja, jednostavno je stala, i to na dijelu koji sastavlja skupocjene strojeve. To je prouzročilo momentalni prekid kompletne proizvodnje njegovog osnovnog proizvoda za koji je već imao potpisanu i unaprijed plaćenu veliku narudžbu. Redom su pozivani stručnjaci raznih profila koji su mahom nakon izvršenih detaljnih pregleda, radeći s čitavim timovima, samo slijegali ramenima ne znajući ni što se dogodilo, a kamoli kako to popraviti. Zbog golemih penala koje bi morao isplatiti, ali i gubitaka višemilijunske zarade, biznismena je obuzela golema panika.
Njegovi ključni inženjeri, ali i on sam, od samog su početka znali tko je daleko najbolji stručnjak u toj oblasti, ali ga nisu pozvali znajući da je izrazito skup i tražen. Na kraju nakon bezbroj neuspješnih pokušaja svih ostalih ipak su ga kontaktirali i pristali na njegove uvjete, a to je isplata jednog milijuna za efikasno otklanjanje kvara. Kad je konzultant došao u pogone tvrtke, smireno je slušao inženjere, razgovarao s radnicima pokušavajući povezati kad je i kako sve to nastalo. Nakon samo jednog sata, izvadio je iz svoje torbe mali čekić, stao na mjesto koje je prije toga fokusirao i izveo jedan udarac čekićem u tu točku. Poput neke magije, odjednom je sve proradilo. Biznismen i svi njegovi zaposlenici bili su oduševljeni, posebno imajući na umu da su prijašnji konzultanti kao jedino rješenje predlagali zamjenu svih proizvdonih strojeva, što bi koštalo više stotina milijuna dolara i dovelo ih do sigurnog bankrota.
Konzultant je sutradan, kako je i dogovoreno, ispostavio račun od jednog milijuna dolara za svoje usluge.
Kako to inače biva, nakon što se riješe goleme boli ili probleme, ljudi počinju preispitivati jesu li baš morali toliko platiti? Mnogi su govorili: "Milijun dolara za jedan udarac čekićem? Pa to je nečuveno. Maksimalna cijena udarca čekićem može biti nekoliko dolara. Kako ćemo to uopće pravdati?
Imajući to na umu, biznismen je tražio da se uključi njegova financijska služba koja je vratila fakturu konzultantu zahtijevajući da precizira cijenu navodeći aktivnosti koje je poduzeo.
Istog dana od konzultanta su dobili novu fakturu na kojoj je pisalo:

  • Udarac čekićem = 1 dolar
  • Znati gdje treba udariti = 999.999 dolara

Kad je dobio fakturu, biznismen se samo nasmijao i sa zadovoljstvom izvršio traženu uplatu.

8 Likeova

Haha to je to, sviđa mi se priča. :grin:

1 Like

druze samo to gore sto si ti nabrojao se i treba da se naplati 500-1000+ eura zavisnosti ko je klijent, koliko proizvoda, pagesa ili čega već…i more drugih faktora… to je suludo dzaba raditi, samo sebe podistavas…i opcenito struku, sto bi besplatno nekom to radio i setovao nema logike, kako ces ista zaraditi, kako ces napraviti firmu obrt, a da ne kazem doo placati troskove rashode, poreze, pdv i sl, od takve vrste volontiranja nema nista, samo sebe pravis da ti se smiju i govore budala dzaba radi… vjeruj mi!

nece svako da uci da pravi web stranice , pa more alata za drag and drop pa ljudi ne znaju dalje od potvrde registracija na mail ici, nema od tog nista.

Mozda joj je radila neka firma registrovana regularno koja placa sve dadzbine drzavi i troskove itd normalno da nece raditi za 69$ već će ići da zaradi , 1000 eur je nista za jedna real estate sajt nebitno je li wordpres, drupal ili sl takvi normalno setovani se kreću i znatno više, o custom da ne pričam.

Serveri su druga priča ko hoce smeće od shared hostinga plaćaće 5 $ mjesečno, ko zna sta je dobar cloud ili dedicated pa radzvoji i mailove na isti takav drugi server drugu ip adresu + backup za sve redovan na treći server druge lokacije to ide mjesečno i par stotina eura za odrzavanje toga svega bez contenta.

To sto ces ti besplaton instalirati to je tvoja stvar nikad neces moci ni zaraditi extra profit niti razvijat biznis onda a trziste ces na taj način srozavat, neces ti ostetiti nikog ko uzima velike iznose a radi kvalitetno jer imas klijente koji to traze kojima nije bitno da im neko za 1 EUR ponudi nesto oni hoce da plate kvalitet, ali ti govorim radi sebe da promjenis to razmisljanje i ne siris javno, jer po meni nije bas ok.

sta ti imas od toga sto ces npr naplatiti nekom za izradu sajta recimo 200 eura (kupit ces temu od 70EUR, 200-70 = 130 si dobar, to je nista ne mozes 2-3 dana prezivit na danasnje vrijeme, a proveo si 3 -4-5 dana po par sati da sve postavis setujes sredis i onda te zove opet narednih 30 dana de ovo de ono popravi doradi dodaj, a da ne pričamo o server dijelu devops i hostinzima (kao sto sam gore iznad naveo) koji mogu ici od 5 $ do stotine i hiljade eur kako po cijeni samog hardware tako i usluge maintenance/monitoring i odrzavanja istih…i zamisli sad da imas jos firmu i platis na to 17+10% to je 27% ( ostat ce ti nekih 90tak eura od takvog projekta, pa onda je bolje ici nauciti bilo kakav zanat ili nesto drugo a ne raditi taj posao).

p.s. vjerovatno se ti ne bavis IT-em (kodom/programir./devops) primarno pa onda tako govoris. Ako je tako to nije ok i mi bi mogli svasta reci protiv MARKETERA kako prodaju maglu itd itd sto naplacuju puno za adwords, fb , ig ads itd, ali treba cijeniti svakog i ljudi se takodjer npr smaraju oko marketinga mnogo i treba da naplate svoj trud!

Ne zamjeri, opcenito opet vise govorim sve u svemu trebamo se svi vise cijeniti i svaki trud i posao!
LP

Bravo ako neko moze za 15 min zaraditi 1000 eura to je uspjeh! A niko nikog ni na sta ne tjera trziste je otvoreno opcija milion…

Bravo svaka čast! Naš mentalitet se svodi na taj 1 udarac cekicem i 1 $ a ne na uslugu i vrijeme, to mi moramo efikasno mjenjati na nasem balk. trzhistu!

lp

1 Like