HITNO - plus hosting .si domena nema mogućnosti promijene

Da li je nekome poznat problem?

Naime imam par domena na plus hosttignu, spojim se na korisničke stranice, i tamo sve domene kada se kliknu imaju tab DNS, gdje se mijenja namesever.

SVE osim .si.

Greška? O ćemu se radi?

Selim web koji mora sutra biti live, a do njih nikako, ne rade, nema tel, nema live chat, poslao mail i ticket, ali kada će se javiti pojma nemam.

Nekome poznat problem?

Mi radimo i nedjeljom :smiley: Vjerojatno moraju rucno unesti te podatke u registru kod slovenaca tako da ih kontaktiraj,…

Imao sam slican problem sa .rs domenama kod njih … treba imat zivca i cekat da se jave :slight_smile:

Heh, .rs mi se propagirala valjda kroz pola sata.
I to čak na tom problematičnom Bnetu (pisao sam o tome temu, gdje propagacija mi kasni preko Bneta).

A ovi javili da su u 17:00h promijenili na novi nameserver, ali na online alatima, još nikakava promjena, preko ni jedne mreže nakok 5 sati.

Samo da ne traje par dana kako je jednom sa .si domenom trajalo.

Ja sam imao takvih problema i nikad mi nije riješeno prije 24 sata, ovdje govorim od .si i .rs domenama naravno

Shit :slight_smile: a sutra bi .si trebala raditi.
Nema veze dignuo sam kako sam mogao sve gore na oba servera.
ALi htio sam napraviti check sutra ujutro.

.rs me začudila, da tako brzo je prošla.

inace .BA registar je najproblematicjini :)) Imao sam prije 2 god .BA domenu … svaki zahtjev za bilo cime se mora slati sluzbeno na mail maticnom registru ovjeren pecatom firme u obliku dopisa :slight_smile:

1 Like

Ja svaki put idem licno u univerzitet u Sarajevu kad regam domen .ba, a svaka promjena nameservera je pain in the ass.

[quote=“bc2, post:8, topic:25700, full:true”]
Ja svaki put idem licno u univerzitet u Sarajevu kad regam domen .ba, a svaka promjena nameservera je pain in the ass.
[/quote] :smile: Strava!

E ovo sa slovenijom je do slovenaca… naravno.
Imaju registar https://www.register.si/
gdje su navedena dva različita DNSa, novi koji trebaju odobriti, unesti što god, a koji je već u registru zatražen da se promijeni, I PAZI OVO registriran i stoji na ovoj gore stranici kao novi nameserver.

Ali ispod imaju NS od starog servera. Koji je još važeći!!

WTF??? Zašto ako su zaprimili izmjenu nameservera, i nakon toga stavili tu obavijest o njima na svoj web, registar .si domena, pa što još treba čekati?

Poslao im mail da vidim jel to samo za nas južno od granice neki tretman ili postoji razlog.

Kod nas Bosna sve to moze automatizovati lahko, ali ne zele da uhljebi izgube radno mjesto.

Kod nas ima strucnjaka za odobravanje domena, strucnjaka za izmjenu whois podataka, strucnjaka za promjenu name servera, strucnjaka sa push domene na drugog vlasnika uz 10€ naknadu, strucnjaka za linux hosting, strucnjaka za windows hosting… i naravno svi imaju drzavnu platu uz jaku stranku.

Ako bi automatizovali whois i nameservesr promjenu, 2 covjeka bi ostala bez posla koji su naravno platili masnih hiljada da ih prime za to radno mjesto. If you know what I mean.

Njihovi dizajn skillovi: http://utic.unsa.ba/