HITNO POMOĆ, Nema love na ADsense

Probaj kontaktirati Creator Support, možda dobiješ neki odgovor, ko zna.
image

Ili čak da pošalješ email Adsens-u?

Kada uđeš u tab Monetization na YT na dnu možeš vidjeti koji Adsense ID ti je linkovan sa YT računom, pa provjeri da li je sa te strane sve ok. Svoj adsense Publisher ID možeš pronaći ovdje:
image

Jel to taj “ID: pub” broj? Isti mi je na YT kanalu i na AD sensu. Što dalje? :thinking:

Ma imam samo jedan adsense nalog i jedan taj kanal linkan s njime.

Onda ti nije hakovan nalog, onda ili nije uracunato jos uvek, ili previse invalid klikova. Ne znam sta bi moglo trece da bude.

To je bilo čisto da provjeriš da je tvoj račun i da izbacimo opciju da si hakovan.

Ova cifra od 1500$, koju trenutno vidiš na YouTube je zarada za poslednjih 28 dana, i to nije zarada koja će biti prikazana u real time na Adsense.

Trenutno YouTube radi tako da prikazuje svu zaradu samo na platformi, i onda između mislim 10-14-tog u mjesecu novac zarađen za prošli mjesec prebacuje na Adsense. Na Adsense ne možeš ništa drugo vidjeti nego samo taj novac koji ti prebace, dok na YouTube gledaš detaljnu analitiku (publika, RPM, performanse i ostalo).

Razlog zbog kog možda imaš 490eur je taj što si u Aprilu zaradio toliko. Predlažem da odeš na Analytics tab na YouTube, i da onda u desnom gornjem uglu prebaciš datum na mjesec April i potvrdiš da li si u Aprilu zaradio oko 490eur ili više.

Što se tiče novog poreza on kreće od 01.06. koliko mi se čini.

1 Like

Hvala na utješnim riječima… :sleepy:
Iako 23 treći je…

Hvala na konkretnim riječima, znači Adsense je sa analitikom završio.
Da, u aprilu kaže 587,00 $ za maj kaže 1.371,82 $.
Što misliš kad to misle prebaciti ako je tome tako?

Ovo što zaradiš u Maju će ti prebaciti tamo oko 10og (nekada prije, nekada koji dan kasnije) Juna na Adsense, i onda Adsense to prebacuje na račun u banci tamo oko 20og.

2 Likeova

A ja sam mislio da ti znas za te izmene…Ovo sto kaze Milan je to to onda. Maj ces da vidis tek tamo od pola juna. Tako da resen problem.
Ceo dan si se izstresirao nizasta :smiley:

Hvala ti još jednom za ove dragocjene informacije. Već sam bio LUUUUUUD…

1 Like

Ma pojeo sam se živ, žena plače, djeca plaču… :sob: …(šalim se, ali blizu) :grin:
Kad se sjetim da sam se danima ubijao nizašta, al kažem, nije me bilo u YT biznisu dugo, novce nisam dizao nepamtim, algoritam me mrzio, evo do nedavno kad je opet sve krenulo…
Znači još ima šanse da padne i neki seks večeras… :grinning:
Hvala svima!

2 Likeova