HITNO POMOĆ, Nema love na ADsense

Pozdrav ljudi evo mene nakon nekoliko godina izbivanja nazad, bio sam totalno off, Youtube kanal demonetiziran, a nakon što su vratili monetizaciju, skoro dvje godine sam bio u van milosti Youtube algoritma, znači što god bi objavio ništa. Konačno mi je ove godine prije 2-3 mjeseca krenulo, digla se neka cifrica i prošle mjesec. Međutim ovaj mjesec me dočekao šok, umjesto 1500 šuškavaca koje pokazuje Youtube analitika na AdSense kad sam se ulogirao dočekalo me samo 490??? E pa nije valjda ovih 1000 pojeo onaj novi porez?
Gdje je lova ili sam kao prije 3 godine hakiran i netko mi je linko kanal na svoj Adsense?!

Dali mi netko može objasniti kako pročitati statistiku trenutne zarade kao nekada na Adsensu, sada su izmjenili korisničko sučelje i uopće se ne snalazim unutra, znači nisam bio godinama…
Pomagajte…

Ako su ti gledaoci iz USA računaj da ti je amer ako si potpisao u adsense onu izjavu i USA porezu uzeo 30%.Jer ni Hrvatska, Bosna niti Srbija imaju potpisan sporazum o porezu to jest da ti smanje ( kao npr.Indijcima) na 15%
Linkati tvoj kanal na svoj adsense ne može nikako jer je tvoj kanal linkovan na tvoj adsense nalog (ako si izvršio povezivanje kada si prvi put dobio monetizaciju YT kanala

Imao sam situaciju prije 3 godine, naivno kliknuo link u emailu i u trenutku se neko povezao moj kanal na svoj adsense, tako da je moguće. 6% pregleda mi je iz USA, tako da opet nema logike.

Moguce one njihove “invalid clicks” fore, ali ipak 2/3 to je previse i za to…Jesi li guglao?

Ma googlao sam ali ne nalazim nikakve pametne informacije. A da ti budem iskren u stanju sam blagog šoka, tako da mi ni mozak ne radi nešto suvislo. Googlao sam kako da vidim trenutnu zaradu u novom adsense sučelju, kad bih je tamo vidio onda bih znao da je kanal povezan, ali ništa, sve ćorci na pretraživanju googlea. Znaš li ti kako vidjeti dnevnu / mjesečnu zaradu? Zna li itko?

Pogledaj u adsesne nalogu pod “nalog” treće strane" ako ti je youtube povezan onda ne može niko drugi da ti pristupa tvoma nalogu kao i monetizaciji YT kanala. Naravno, ako imas samo unovčavanje od youtbea

Koliko je meni poznato, sada svu zaradu sada možeš videti u youtube analitici pogledaaj (bolji odogvor će ti verovatno oni koji imaju monetizaciju YT

Gdje je to u opcijama “nalog” treće strane"? Nemogu pronaći.
Kažem YT analitika pokazuje zaradu a kad se logiram na AdSense zarada je 3 puta manja.
Tako mi je bilo i prvi put kad sam bio hakiran, YT je pokazivao zaradu ali AdSense ništa.

Možda sam se ja pogrešno izrazio (sorry) kod nas je na srpsom “nalog” a na hrvatskom je “račun”
evo ovde pogledaj u adsene računu (nalogu) screenshot
račun u adsense (nalogu(

Ma dobro si se ti izrazio,sve ok. Ali pazi što meni iskoči kada stisnem “treće strane”… :thinking:

znači do njih je…do Googlea za par sati će se sigurno stanje popraviti.
pogledaj u adsense ovde


valjda je to to što ti treba ako sampotrefio ako nisam sorry

Ma hvala što pokušavaš pomoći. Ali AdSense me dakle šalje opet na Youtube i tamo vidim zaradu ali u adsensu ne. Nekada u starom izborniku mogao si vidjeti i zaradu detaljno u AdSensu sada ne znam kako i dali se tio više može.
Evo slika s Youtuba i s adsensa, to je veliki nesrazmjer.


2021-05-23_131305

Mozda jos nisu prebacili sve sa YTa na AdSense?

Misliš? Al već je 23-eći. Kad bih vidio Adsense analitiku znao bih što je, ovako ne znam što da mislim. Ubio sam se od posla a pare nigdje…

Dobio sam neke sugestije od treće strane kako sam vjerojatno hakiran i da novac negdje curi što je i meni logično…
Dali da pokušam odlinkat i ponovno ulinkati kanal na Adsense? Zna li tko kako ide procedura?

možda ti ovo pomogne
https://support.google.com/youtube/answer/7367146?hl=hr

ili vidi ovaj video
https://www.youtube.com/watch?v=julEl-xRxOU

Hvala, ti na trudu ali nažalost sve sami ćorci. Postavke u videa su iz starog sučelja i ne uspjevam doći do njih. Pa čak i na google suportu oni me upućuju u neke stvari kojih nema u sučelju ovo je zaista nočna mora… Ove upute sa slike su recimo beskorisne jer uopće nemogu doći do tih opcija…

Ja da imam monetizaciju YT kanala s povezanim adsesne objasnio bih ti nadam se da će ti neko od onih koji imaju YT monetizaciju pomoći s ovim kako unlinkati adsense i YT

1 Like

Svi junaci nikom ponikoše :neutral_face:

Ako imas drugi adsense nalog onda ga linkuj sa tog kanala, ili proveri koji adsense balog linkuje taj kanal. To bi prvo trebao da napravis. Ako tvoj nalog linkuje, promeni sifru, stavi “two factor verification”, osiguraj nalog maksimalno, ili ga na kraju krajeva prebaci na drugi nalog i samim tim ako je hakovan, zbunices ih jer nece moci da se loguju jer je drugi mail.

1 Like