Hosting ili VPS

http://www.escrow-fraud.com/index.php?page=fraud_data&id=13484
https://db.aa419.org/fakebanksview.php?key=87983



Nemogu sada naci uglavnom spominje ga se kao hakera i ima ga svugdje po “dark” forumima, a na webhostingtalk premium member lazna maska :slight_smile:

@CroLog mozda znas kako su prije hvalili icebluehost? Meni je ostao 6 mjeseci server blokiran, ja platio za godinu i radio prvih 6 mjeseci onda hetzner sve blokiro jer gazda icebluehost-a nije placo.

Mislim da se treba drzati provjerenih hosting kompanija

@dadaas vidim da si fan Digitalocean, imali kod njih da je vps managed? Ono sto ima za wordpress

Bas nasuprot, njihovi reviewi su uglavnom dobri. Hosting kompanija sa 100% dobih reviewa ne postoji.

Cudno da si postao 10% losih reviewa, a zanemario 90% dobrih.

Evo nadeno u roku od 10min, na stoj 1 los ima 5 dobrih. Ne kuzim dal nisi vidio slucajno ove dobre ili si guglao samo lose reviewe ili namjerno pokusavas obmamiti ljude ???









Kruno nije po nikakvih forumima vec godinama, ali da on je pokrenuo jedan od prvih popularnih hakerskih foruma na balkanu - ljuska.org koji je vec godinama mrtav. U zlatna doba bio sam tamo clan i bilo je nekoliko stotina clanova logirano dnevno.

@jurazg1 ako nisi Kruno onda sigurno imas veliki interes. Sto se tice reviewa to se moze pisati kako hoces.

Jednom haker uvijek haker, treba da stavim sajt kod njega pa da nesto zloupotrijebi? Izvini ali ne vjerujem mu

@CroLog VELIKO HVALA za ove informacije.

Zar knownsrv nije obicna kopija https://www.knownhost.com/ na ime mislim?

Ako firma postoji 5 godina onda stvarno ce kada ti uzmes hosting propast. Ja sam ti dao preporuku i jos dva clana ovdje ako se ne varam a imas i na ostalim temama a ti vjeruj crologu sto da ti ja radim. Isto tako Crolog je samo izvukao lose reviewe tako da isto jednom pljujes po drugima uvijek pljujes po svima. Sretno sa pronalaskom savrsenog hostinga. Uzmi kod crologa

majstore nisi upravu

ti imas za cilj da ocrnis knownsrv i ne prestajes

evo ja ti kazem, krajnje objektivno, kod krune sam bio mozda godinu dana, nikakvih problema nisam imao, server nije padao … podrska odgovara odlicno, ne znam stvarno zasto imas averziju prema njemu

to sto je drzao takav forum, tim bolje, ti serveri su profesionalno zasticeni, kruno je svasta hostao … nije jednom rekao “you don’t know how many asses we saved”

jedini razlog zbog kojeg sam se sa njega prebacio na veesp.com je cijena, nista drugo …

uostalom, zar mislis da bi neko ko se bavi sumnjivim radnjama ostavljao puno ime i prezime, telefone pa i adresu (moze se naci vjeruj)

1 Like

KnownHost i KnownSRV po imenu = nigdje veze.

SRV - Serve (usluga)
Host - domaćin (host)

to što koriste known ne možeš ti reći da je kopija jer je postojao i knowinservers i mnogi drugi sa istim imenom. to ti je isto kao da kažeš da namecheap i namesilo je čista kopija samo zbog imena…

EDIT: Što se tiče nivoa usluge knownsrv-a, na solidnom je nivou. Bio sam korisnik njihov godinu i kusur, affiliate partner takođe oko 7-8 mjeseci i sve je bilo regularno i u expeditivnom i profesionalnom nivou. A što se tiče Krune, lik je o sebi-pri sebi, šta je radio u prošlosti ne određuje njegovu sadašnjost i budućnost. Lik je prijavio legalno KnownSRV i u UK (kao LTD) i u Hrvatskoj (kao Pronect d.o.o.) tako da ako imate problema imate legalni put za žalbe.

Slusaj, on je premium member na tom forumu, reces par lijepih rijeci i voila sve je super, a sto kasnije bude to je druga stvar.

A sto se kasnije dogodi? Ti stvarno volis blatit po ljudima.

Pa govorim istinu, samo mi je zao sto nisam nasao onaj hack forum gdje su ga ljudi pljuvali.

pljuvali su ga zato što su ga ddosali sa 10gbps+ UDP botnetom … i to je bilo par dana, vjerovatno jedini downtime u istoriji knownsrva … od toga je prošlo par godina, ništa slično se nije ponovilo

A jel se znade zasto su ga ddosali, neki razlog postoji?

konkurencija

Da, korisnici koji su platili i zalili se na hosting su ga ddosali jer su ti isti korisnici vlasnici hosting kompanija. Ovo nema u filmovima hahahaha

i tebi je u cijeloj prici zao sto nisi nasao nekoliko postova gdje su ga pljuvali za vrijeme napada, dok na internetu ima stotine postova gdje ga hvale, hosting ima tisuce i tisuce zadovljnih klijenata ukljucujuci mene, cak i korisnici koji su ga koristili govore dobre stvari.

forum ti je wjunction.com i pola foruma je hostano na knownsrvu kao i sam wjunction.com

naravno da ga nisu ddosali korisnici nego konkurencija kao i mnoge druge hostinge sa wjunction foruma. Jedina razlika je da je knownsrv prezivio napade i izasao jaci dok je vecina ostalih firmi zatvorila kada su dosli u slicnu situaciju

ovo sto ti radis nema u filmovima, pa cak ni u losim hrvatskim sapunicama. Dali si ti ikad uopce koristio njihove usluge?? koji hosting ti trenutno koristis??

sta pricas ti bolan … gdje sam spomenuo korisnike

nisam ni siguran da li je konkurencija, to mi djeluje kao jedino normalno objasnjenje … takav botnet nije nesto cemu svako ima pristup

uostalom, najbolji dokaz i najbolje uvjerenje da momak radi dobar posao je taj da je hosting i dalje aktivan i operativan … ima istoriju … kome treba vise uvjerenja i dokaza?

ne spušta cijene, ne pravi neke uvrnute akcije i reklamiranja zbog toga sto ima stalne klijente, ne zapinje u poslovanju i likvidan je, registrovane firme, prijavljen porez … ne znam sta vise trazite

a to što kažete da ne spava, ima aplikaciju na telefonu koja ga obavještava o porukama, slučajno ako padne mreža itd.

sve vam to piše na tim forumima koje tako hitno ganjate i cesljate

Neznam zasto si mene prozvao, ja sam samo pitao dali zna tko ga je ddosao?, Cisto informativno me zanimalo, mislio sam da jedino tko ima interesa bi bila konkurencija, a opet mi je to malo strasno da su povukli te poteze.

Kada hostaš svakojaki sadržaj, od adulta do warez-a, nije ni čudo da primaš ddos na dnevnom nivou. To je i ciljna grupa KnownSRV-a bila ispočetka i tako je i ostalo (ofc da ima dosta i drugih klijenata). Što se tiče provajdera (knownsrv), slike govore hiljadu riječi :slight_smile:


Shvatio sam da vise ima pozitivnih nego negativnih za KnownSRV ali poslije icebluehost-a ne bih testao.

Koristi li neko ove https://www.knownhost.com/managed-ssd-vps-hosting.html i koliko su pouzdani

Prema WHT, oni su jedna od kvalitetnijih managed usluga, tako da vjerujem da će ti služiti solidno.