Hosting ili VPS

Ko se razumije molim za misljenje…

Prva opcija je hosting kod ovh.ie https://www.ovh.ie/web-hosting/performance-web-hosting.xml koji kao ima neke opcije vps-a ili da uzmem neki vps? Hosting kosta 10€ a vps bi kostao sigurno 50€ jer samo full managed dolazi u obzir.

Sajt je news portal (wordpress) i ima dnevnu posjetu oko 20.000 sa stalnim rastom.

VPS, mada ne moras taj kod ovh za 50e jer imas i povoljnije

Ovh nema managed vps to sam mislio na hetzner koji ima vps za 50€
Da, ima jeftinije ali ja mislim na kvalitet i da je vps samo u eu

Za 20eur na abelohostu mozes dobiti vps sa

4GB RAM Memory
Intel Xeon E5-2650 v2 @ 2.60GHz (2 Core)
50GB SSD (RAID 10)

lokacija, holandija

edit: sad vidim da trazis managed, provjeri kod njih koja je cijena za odrzavanje

Moji ti je savjet da pogledas na knownsrv.com

Ja imam VPS i zadovoljan sam. Osim tog i sam webmajstori forum je kod tog hostinga tako da ako forum nije pogrijesio neces ni ti

1 Like

I od mene preporuka knownsrv.com

1 Like

i od mene preporuka za knownsrv.com, stvarno nisam imao problema kod njih

jos jedna preporuka ali za veesp.com, do skoro vStoike pa su promijenili ime, skoro godinu dana sam kod njih, ama baš nikakvih problema

posluju u rusiji pod nekoliko imena, imaju svoje datacentre, infrastrukturu sve sve … a pogledajte tek cijene :slight_smile:

Zasto bi placao 2 cpu i 2 gb ram 30$ ako to isto mogu dobiti kod ovh hosting sa 2 cpu i 2 gb ram + 500 gb prostora za 20$

Mislim da je ovaj forum na hetzner

Zasto onda ovaj forum nije na hetzneru?

110% je forum na knownsrv-u. A gle zasto ljudi voze bmw kad moze imat clia za 60% manjom cijenom a isti paket opreme. Pogledaj i tu reviewe sa hetznerom svi odlaze nakon nekog perioda. Upisi u trazilicu tu pa sam provjeri.

Koliko ja znam uvijek je bio kod hetzner, prvo preko icebluehost-a a kasnije direktno.

Mene kod ovog http://knownsrv.com/ nervira:

  • Outgoing Bandwidth (svi ovh, hetzner… daju neograniceno pa nije 1996 godina)
  • VPS-V2 50 gb (malo kod ovh se dobije 500 gb)
    Nesto je cudno je da taj Kruno Begic nikad ne spava, testao sam ga u raznim vremenima i uvijek odgovori na chat-u

Da bmw je ovh ili hetzner jer oni su najvece hosting tvrtke/firme u EU, mozda i ovaj knownsrv uzima servere kod njih.

Oces neku okladu gdje se nalazi forum.

Bas je glup taj Kruno kad je nonstop online. Ni ja nevolim takav support kada odmah dobijem odgovor, vise volim iduci dan dobit odgovor.

Prouci malo faq i sve na webu pa vidi jel bandwith neogranicen. Sigurno ga oni placaju a tebi daju besplatno.

Ja sam ti dao preporuku a ti odi na hetzner pa dijeli resurse.

Knownsrv je jeftin i pouzdan. Neki dan sam dosegao 50.000 dnevnih posjeta na VPS sa 2 jezgre i vidim imaš zakupiti dodatnu jezgru za 5$ mjesecno, jer malo je pocelo trokirati. Trazim da dodaju jezgru, u roku od 3 minute dodana, ne zahtjeva ni restart servera, i sad opet ide brzo, cpu load većinom na polovini upotrebe osim u udarnim satima.

Ovi sto hvale Knownsrv bilo bi fino da postave neki sajt koji je na njihovim vps serverima, da vidim kako se ucitava, moze na pp

Digitalocean rocks. hetzner je dobar tako dugo dok ne dodje do problema, onda tuto kompletno sav svoj trud ir ad mozete baciti u kos. A knowsrv mnogi tu hvale, ako je support dobar onda su u redu, nisam ih koristio.

[quote=“dadaas, post:14, topic:36884”]
Digitalocean
[/quote] @dadaas nije managed?

Ali sto je ovo https://www.digitalocean.com/products/one-click-apps/wordpress/
Mozda je ovo managed?

@Majstor1 ja sam ti dao dobronamjernu preporuku, a to da ja sad tebe u nesto ubjedjujem ili cij zalijepite link da viidmo neki sajt kod njih. Evo trcimo…zaboli nas gdje ces ti uzeti, trazi si savjet ljudi ti dali ti se sad pravis pametan, ako si sve to znao i ako znas sta smaras ovdje uzmi gdje ti mislis da je najbolje.

Kaj ti nije dovoljno da se forum tamo nalazi? Stisni refresh pa sam vidi ucitavanje ili izbrisi cache pa opet otvori

@jurazg1 forum je kod hetzner online ag

Nije :wink:

A ako si tako siguran mozemo se i okladit :smiley:

Šta se raspravljate gde je forum hostovan, na to pitanje jedino može da vam odgovori @steelmaiden