Hosting najpovoljniji; dobar a jeftin

Kako god reseller je. 65% otvoreni frimi za web hosting u BiH su reseller-i.
Kad smo već tu za mene je Optima Hosting uz Hetzner broj 1

Ima li jeftinije od Namecheap hostinga? Kod mene radi evo vec dve godine bez ikakvih problema!
Screenshot_7
A cena 10$ godisnje…

4 Likeova

Koliko košta obnova nakon 1 godine?

Obnova je 38$ ali zasto bi obnavljao, uzmem drugi i prebacim sajtove, pola sata posla :slight_smile:
A i realno ako ne zaradis za celu godinu za obnovu i ne treba ti hosting :smiley:

1 Like

E to je već druga priča :blush: jer ne može se reći:

nekoga bi to zbunilo ko tek hoće da kupi.

Ne razumem sta hoces da kazes? Jel je cena za godinu dana 10$? Jeste. Jel postoji mogucnost migracije sajta nakon isteka prve godine koja traje 15min ako znas sta radis? I opet platis samo 10$.
Tako da za cenu od 10$ dobijes hosting godinu dana. A ako ne znas da odradis migraciju, postoje tutorijali pa se lako sve odradi.
Nema tu zbunjivanja, nista skriveno ili netacno nisam napisao.

Sve ti piše “This offer is available for new hosting purchases only. The promotional price is valid for the first 12 months on annual payments, after which the hosting service will renew at the regular rate as indicated in the package specs. Upgrades/downgrades will be performed at full renewal price.”

https://www.namecheap.com/hosting/shared.aspx

Nesto to izgleda previse jeftino. Je li mozda sto ga dijelis s drugim korisnicama ?

Pa da, shared hosting je u pitanju.

A kakve hostinge iznamljuju ovi nasi provajderi ? Dakle onaj osnovi sto zakupis web hosting sa 3,4 GB prostora za 30-tak $ jesu i oni shared ili ima neka razlika ?
Kako god, za 10$ vrijedi probati.

Probaj i neces da se pokajes. Support je 24h dostupan na online chatu i resavaju sve probleme.
Ne moras da pises tikete la da cekas nekoliko sati na svaki odgovor. Ovo ti odmah resavaju sta imas da resis.

Treba mi pomoc od iskusne…
Zelio bih kupiti hosting na namecheap, prilikom odabira imam dve opcije sto se tice lokacije EU i US… koja je razlika izmedju njih?
S obzirom da ce se praviti sajt za balkansko podrucje, koja je vasa preporuka EU ili US ?

Što bliže korisniku to bolje.

Dakle eu … 20 karaktera

1 Like

To ti i nije toliko bitno ako stavis cloudflare.

1 Like

Imao sam taj Namecheap krš hosting od nekoliko dolara i jeste bilo bitno, ovaj u EU se dosta brže učitavao nego taj iz USA.

namecheap i hawkhost su prilično spori hostinzi, da biram vazda bi rađe hawkhost jer godinama ih koristim i nikad nisam imao problema sa njima. i baš je jeftin 31 dolar za dvije godine. al spor je pa koristim amp, no amp me ograničava oko plugina reklama pa se sad razmišljam dal da uzmem ovaj namecheap EasyWP Supersonic

Prilično je jeftin bar za prvu godinu, a kontam da je dosta brži od shared hostinga? jel probao ko? valja li čemu i kolka je razlika u odnosu na shared?

1 Like

Koji hosting koristis ti ?

Ne isplati se cimati, osim ako hoćeš nešto novo naučiti. :smiley: Shared (pogotovo business shared) je majka, cPanel nema alternativu…

Namecheap onako prosječan hosting, podrška katastrofa, koristio sam ih godinama. Po ničemu se ne izdvajaju ali kao i sa svim drugim uslugama, uvijek će ih jedni hvaliti a drugi se žaliti…