Hosting preporuke (jeftino, da ima ssl i što više memorije i procesora)

Molim da mi preporucite neki solidan hosting paket, da nije nesto skup a da nije ni los, Da ima ssl, po mogucnosti sto vise memorije i procesora…

Napiši da ljudi znaju šta da ti preporuče dal domaći neki (balkanski) ili strani hosting

Zdravo, koristim https://client.buildzhosting.com i juce sam dobio oprostajni email da od 28. feb gase platformu kao i usluge. Nasao sam dobar hosting za nesto sitno 3e, imam dvaa pomocna sajta pa vredi da se odrzava… A sada, imam sajt za odrasle i muke da nadjem hosting da hostujem sajt… jel moze neka preporuka za hosting da odobravaju za sajtove +18?

Koristim njihove usluge vec 10 godina i nikad problema a support 0-24

2 Likeova

Potpisujem. Odlicni su.

1 Like

i ja preporucujem knownsrv.com … i prije 10 godina su bili odlicni i sada su … kvalitet u kontinuitetu … domaca firma, kruno legenda

1 Like

Bok,

malo čitam po forumu oko hostinga i za sada preporuke idu na knownsrv com. Ali na njihovoj stranici nitko ne odgovara na live chat. Čitam po netu i nalazim svakakve komentare.
Stoga bih htio čuti druga mišljenja oko hostinga ako netko ima za preporučiti.

Meni je potrebno:

  • nema limita na broj domena
  • disk SSD što veći. iznad 100GB
  • memorija od 4GB na više
  • procesor, 4 jezgre i više

Sada koristim Cloudways i imam paket od $90/mjesečno, ali mi nedostaje disk prostora, a povećanje diska je dosta skuplje pa tražim alternativu s boljim performansama:

Ima li netko preporučiti bolji hosting s više prostora i sličnim značajkama(procesor, memorija…) kao što je Cloudways?

Za te pare kupiš na Hetzneru avion od servera.

VPS-v4 sa KnownSRV - Managed and Secure Europe Hosting with Guaranteed Privacy ti je Najbolja izbor. VPS-ovi su im top, rade preko 10 godina, s njima ne mozes pogrijesiti nikako.

1 Like

Iskreno gledajući kako ne odgovaraju na poruke koje im šaljem na live chat nisu se pokazali ozbiljni.
Mislio sam da je zbog vikenda i praznika bio problem oko javljanja, ali kao ozbiljna firma vjerujem da ako imaju chat da se odmah mora odgovoriti kroz par minuta.

Međutim evo danas šaljem poruke, ali ništa.
Tako da sam ih otpisao.

Čitao sam po internetu komentare i ima dosta miješanih komentara tako da mi ne prolaze kao potencijalni hosting pružatelj.

Hvala…
POslao sam poruku s pitanjima koja me interesiraju.

Imaš osobnog iskustva s njima?
Je li prijenos stranica s drugog hostinga na njih jednostavno i imaju neki alat ili je ipak potrebno više tehničko znanje da se sve odradi?

Mene interesira managed dedicated hosting da nemam brige oko tehničkih stvari nego da se bavim stranicama i da imam neke tehničke mogućosti administracije.

1 Like

Usluge nisu managed, iskustva imam i zato ih preporučavam. Imaš lokacije Njemačka :de: i Austrija :austria: da biraš i mreža je 2.5Gbps, brzine diska cca 10Gbps i jezgre koje nisu shared.

Ako ti treba managed usluga, možemo se dogovoriti

Ja ih koristim vec 10 godina i na mail i na ticket odgovaraju jako brzo i dobro mi je sto mogu pisati na hrvatskom ako nesto ne znam objasnit. Krenuo sam sa shared hostingom pa vpsom i sada imam dedicated server.

To je super i stvarno se jak server dobije za te novce. Ja sam Hetznera godinama koristio, a onda mi je dojadilo:

  • Placat odvojeno cPanel licencu
  • Placat sysadmin kad je trebalo updateat PHP, instalirat zakrpe, instalirat SSL certifikat, itd
  • Pratit “zdravlje” servera, beckapirat, fake traffic, itd
  • Generalno, postalo mi je tlaka brinut se o serveru

Presao sam na shared hosting jer:

  • Volim imat podrsku 0/24 (Ocito je da @fg43085 trazi nekog tko ce se javit na chatu) i ja to volim
  • Volim kad mi nesto (npr redirekcija, SSL) ne radi, pa otvorim ticket, i netko pomogne
  • Sam 5-6 godina imao malu hosting firmu i znam koja je to tlaka
  • Sa hostingom koji sam nasao imam automatsku instalaciju i produzivanje besplatnih SSL certifikata
  • Imam cPanel licencu koja mi olaksava uredjivanje i izmjenu datoteka i baza direktno na serveru
  • Uz razne akcije i kupovine na period od 3 godine to sve skupa uopce nije skupo

Za svoje strane web stranice koristim ovu firmu koju sam recenzirao, a za domace projekte koristim ovu drugu tvrtku koju sam isto recenzirao.

Isto tako, za neke projekte moram koristit “goli server” i zanima me samo memorija, procesor i podrska, onda uzmem DigitalOcean. Tamo sam vec skoro desetljece i intervjuirao sam njihovog cofoundera, tako da pratim njihovu pricu od pocetka. U medjuvremenu sam probao i AWS, Google Cloud, Microsoft Cloud, Rackspace itd da dalje ne nabrajam.

1 Like

Da,vidim da se ipak trazi tehnicko znanje za servere, a meni treba da bude managed kako bih se bavio stranicama.

Cloudways je dobar i imam pristup ovomu sto mi treba, ali dosta skup za skaliranje na vise.

Shared hosting mi pak radi problem jer recimo na Sitegroundu mi neda imati bazu vecu od 1gb i ne mogu rasti. Zato sam morao prijeci na drugoga da nemam tih ogranicenja.

Ne znam kako drugi shared hostinzi imaju ogranicenja jer meni baze webstranica idu po nekoliko GB.

Nadam se nekom hostingu bez ogranicenja pa bio i shared hosting.

Poslao sam upit, ali se ne javljaju.

Meni je potrebna usluga da su odmah dostupni preko live chata ili slicno.

Cini se da ipak mora biti veci hosting da bi se dobilo uslugu odmah… nesto kao za vecu masu korisnika, ali cijena bi bila visa…

Kako koja firma, to stvarno ovisi od tvrtke do tvrtke. Npr jedna od firmi koju sam polinkao u proslom postu dozvoljava neogranicen broj web stranica i prostora, ali stave limit na broj datoteka 300,000 i Physical Memory Usage na 1 GB. Barem ovaj shared hosting paket koji ja imam.

E sad, dal bi dopustili bazu vecu od 1GB (btw, sad me zanima sto je toliko veliko, odnosno cime se bavis :smiley: ) to bi ih trebalo pitati preko chata.

Al jedno je sigurno, ako se zelis bavit stranicama i poslom, definitivno preporucam sto vise managed odnosno sto jaci support. Koliko god budget dopusta.

1 Like