Hotmail cudan mail

Pozz

Da li se neko susretao sa ovakvim emailom :

Hi,
 
Thanks for helping us verify your Microsoft account!
 
Here is your code: XXXXX
 
If you didn't request this code, we recommend that you go to https://account.live.com and change your password.
 
Thanks,
The Microsoft account team

Ukoliko neko pokusava da mi provali u account, gdje je zatrazio ovu “verifikaciju” ?

Lol?
Sa kojeg maila ti je ovo stiglo?

Date: Sat, 21 Jul 2012 04:18:29 -0700

From: [email protected]
Subject: Microsoft account security code

Probaj promjenit pw jer mozda ti je netko provalio i zahtjevao novu lozinku ili nesto…
Ili je ovo samo rutinski mail kojim “te tjeraju” da verificiras svoj mail o.O

Hvala, to sam prvo uradio, te promjenio sve podatke (sva sigurnosna pitanja i sifre), ali mi je cudno kako i gdje se ovaj zahtjev zatrazi.

mozda je key loger :smiley:

Šta tu ima biti čudno. Neko pokušao više puta prijaviti se na account, nije mu uspjelo. Isti slučaj sa gmailom, odmah ti šalju podatke ko/kada/ip adresu, je pokušao da se loguje (pogotovo iz druge države). To ti je taj “sigurnosni sistem sad”…Uglavnom bolje ti je ostaviti istu lozinku, jer da je iz toliko pokušaja (da security sistem prepozna) nije uspio da se loguje na tvoj mail, neće ni poslije toga. Takođe ne potvrđuj nikakve verifikacije itd… (bitno je samo potvrditi prvu verifikaciju maila, pri registraciji, sve daljnje je sumnjivo)…

netacno :slight_smile: Nije niko pokusavao probiti moj accaount, vec je ovo radi linkanog accounta od druga, koji je pokusao uradit recovery pw.a