HR zadnja rupa na sviralu

Baš jučer pogledao video

I onda shvatiš da smo još veća rupa na sviralu, prosjećna plaća je niža, ali su ljudi zadovoljni i žive ok. I sad će naši uvoziti radnike iz takvih i sličnih zemalja, samo se nasmijem. Dobro je da dođe ekipa pogledati i kad shvate kako funkcioniraju neke firme u hr, bit ćemo na lošem glasu, tako da nitko neće više htjeti doći u hr.

Evo sad opet komedije sa razdjelnicima, da živim u stanu i da moram ugraditi razdjelnike, jednostavno bi izbacio radijatore van, a onaj tko hoce prolaz cijevi kroz moj stan sam bi financirao spajanje cijevi , nakon izbacivanja radijatora ili bi cijevi bile prekinute.

4 Likeova

Ti si me bio pitao zašto želim van Hr iako mi posao dobro ide? :slight_smile:

Ja se nadam da će na slijedećim izborima pobijediti stranka koja će napraviti reda.

HR je u top 25 država po kvaliteti života, samo je problem ne provođenje zakona i zakon koji bi vrijedio za sve jednako.

1 Like

Sve si rekao :slight_smile:
Ima tu još osim zakona - primjerice mentalitet ljudi (većine) koči razvoj. Ne da koči, nego nas često i vraća nazad. I ajde da su nove generacije pametnije, nego i ona pod utjecajem starijih postaje ista ako ne i gora od starijih. Ja se trudim klince odgojiti da budu bolji od mene, a ne kao ja. Dok je većina roditelja presretna ako su im klinci ISTI kao i oni sami.
Ma cijela osnova držabe postavljena je naopako. A zemlja prekrasna i raznolika.

1 Like

Problem su nesposoni uhljebi, koji misle da imaju koristi, a dobivaju mrvice, kad ih se više ne treba šutne ih se nogom u guzicu. Od svih uhljeba, njih 95% dobiva mrvice.

1 Like

i u bih isto, dobri zakoni ali se ne sprovode :smiley:

Ma svugdje je isto. Svi smo mi ljudi i sumnjam da su u politicari u drugoj drzavi bolji ili nesto pametniji. Veci je standard, ali se vise radi i veci su troskovi. Kod nas Hrvata velik je problem sto jedan drugome zabijamo noz u leda. Slozni smo kad se trebamo obraniti i to je povijest pokazala, ali kasnije se okrecemo protiv sebe. To je zalosno.

Hrvati su strašno sposoban narod kad se svi nađemo u jednosmjernoj ulici. Mislim da nam tu nitko na svijetu ne može parirati.
U trenutno kad se nađemo na raskrižju, svatko ide nekim svim putem… nema sloge, nema kolegijalnosti itd.

Što se tiče naše politike.
Naši političari su točna slika našeg naroda!
Svi mi pogodujemo našim kumovima, pomažemo prijateljima i 80% nas malih ljudi gleda samo kako da što bolje prođemo osobno, ne mareći previše za susjeda (ako nije kum), za zakone i slično.

Jednostavno, takvi smo.
Uz to živimo u socijalizmu, kapitalizam je u Hrv još uvijek (ne znam koliko je to loše ili dobro) dosta stran pojam.

Tako nam je kako nam je. Po mom mišljenju živimo dosta dobro s obzirom na sve.
Kada će nam biti bolje? Nikad!

2 Likeova

Tako je.

Ono sto me zivcira je balkanski jal i to sto se drugi uplicu u tudje zivote, tko kakvu ima placu i sl.
Pa sto nekog boli k. za moj zivot, moju placu i sl., zivim za sebe, nikom se ne mijesam u zivot i niti me briga. Imam svoje probleme i svoj zivot i gledam iskljucivo ravno ispred sebe.

Svaki covjek sam sebi kroji sudbinu.

2 Likeova

Ne mozete biti gori od BiH da ga ebes…

može vjeruj, idi u bilo koje selo u Srbiji

tamo spominju samo Vojvodinu i Beograd, centralnu Srbiju niko ne spominje, Bog rekao laku noć

1 Like

Što se tiče sela više manje je isto u BiH kao i u Srbiji, ja nisam vidio nikakvu razliku, jad i čemer na obe strane…

mada smo se mi svi razveli od Jugoslavije, nama svima je isto, jedino je Slovenija profitirala… mada i tamo narod nije zadovoljan…

Ne traze oni servisera, oni traze budalu… E pa budale su otisle u deutchland

3 Likeova

Njijemci ti za sklapanje racunala, instalaciju win. i aplikacija daju 1800-2000 eura netto.

1 Like

koliko ih moras sklopit i instalirati u danu?

Nema pojma.

To je u firmama koje prodaju opremu na veliko, tipa dodje firma kod njih i kaze mi trebamo 1000 racunala po odredjenim specifikacijama.

Dnevno jedan covjek moze slozit u kompletu barem 10 komada.

Neznam da li windowsi podrzavaju instalaciju sa install servera?

Drugi dan instalacija paralelno na 10 racunala, ako ne ide sa install servera, naravno moze instalacija aplikacija i preko ad-a na sva racunala, ali neces gurat office i autocad kroz to ili pogotovo catia-u.

ovo u Linksu je smijeh, malo vise od minimalca, vec ih vidim kako kukaju po novinama da nema ljudi tj. robova