Hrvatska SAMO Pozitivno

Lagano pivica, praznik je, ne radi se, pa zasto ne otvoriti temu gdje bi pislai smao pozitivno o lijepoj nasoj. U prijasnjem topicu gospodin ili gospodja @s.perkovic se pozalila na moju retoriku gdje sam hrvatski narod nazvao zaostalim i da smo mi svi kao osobe odgovorne za taj zaostali narod i zaostalu drzavu, pa eto da otvorim samo pozitivno za lijepu nasu.

U jednoj knjizi vise ni neznam u kojoj mozda u vise njih sam naletio na kolotecinu, svi se mozemo sloziti za murfijev zakon da kad nesto krene po zlu onda se sve sljedece krece po zlu. Odnosno ako negativno gledamo onda negativno na negativno se nadovezuje. Pa eto to je jos jedan razlog za ovaj topic, pozitivno na pzitivno nakraju cjela drzava i narod promjene svoju energiju, vjerujte mi moguce je, vise o tome na Snaga Uma - New Age BS?

Dobro da ja prvi krenem.

MITO I KORUPCIJA
Znamo da je jos uvijek prisutna samo kladims e da ovdje na forumu a i opcenito u narodu se nezna tocan rating za Hrvatsku.

Eto ovdje se vidi da je index korupcije u porastu i da idemo polako ali sigurno prema tom smjeru. Recimo mi imamo 48, dok njemacka ima 80, ali njemacka je utopija, dok recimo Mexico ima 28,a jedna turska 41, sve ispod nas, znaci ima drzava od kojih smo bolji, ali je vazno sto je nas trend u porastu sto znaci da u buduce mozemo ocekivat past korupcije, sto je pozitivno za lijepu nasu!!!

Kad naletim na jos pozitive napisem.

Primjera ima jako puno. Ima nas koji se svaki dan rukama i nogama, POŠTENO, borimo da bude bolje. Zato me strašno nervira generliziranje, a pogotovo od strane nekog tko po tom pitanju ne radi ništa (ne kažem da si ti taj, ali zato sam te tamo pitao jesi li?)

Hrvatska može biti savršeno mjesto za život, samo se trebamo probuditi i potruditi.

P.S. da doprinesem temi… jedna smo od sigurnijih država za život. Po nekim izvorima 22. zemlja svijeta.

1 Like

Svaka bi drzava mogla biti savrsena kada ne bi bilo ovoga,

Nikada ovde ne moze biti bolje jer je na delu negativna selekcija ,i to od 90…
svi koji vrede i nesto znaju ,hoce da rade ,da zive neki svoj zivot ,davno su napustili
balkansko poluostrvo,pa sada na vecinih mesta gde bi trebalo da sede strucnjaci iz svojih oblasti i da vode drzave u boljitak , mi imamo partijske poslusnike, koji em ne znaju em ih bas briga za sve,to je jedan krug iz kojeg se generacije i generacije stanovnistva nece moci izvuci,

3 Likeova

Ovo je melem za usi, sigurnost jos dok imas obitelj je po meni broj jedan stavka, to sto je netko primio mito je manje vazno ako je drzava sigurna…

Generaliziranje nije moje, pitas 10 ljudi random prolaznika 9 od 10 ce reci negativne stvari, i opet to nije problem jer ljudi generalno vise pate na negativno nego pozitivno.

A pogledaj ovaj topic, ovo za sigurnost za sve nas koji smo ostali u hrvatskoj je super podatak za znat.

Evo jedan index (pozitivan :P) gdje je hrvatska na drugom mjestu na svjetu za 2018 :slight_smile:

https://www.greatestsportingnation.com/per-capita-cup-2018/results

2 Likeova

Zanimljivo je da su i srbi i slovenci visoko, ali najvise me iznenadila norveska. A gdje je Bosna, ako su srbi, hrvati i slovenci visoko a bosanci nema nigdje, za upitat se?

A na temu da smo sigurna drzava, zamisli sad ako zivis negdje na nekom zagorskom brezuljku, sigurnost ti je 200%

4 Likeova