Hrvatski nadziratelj weba

Imam određene web stranice koje su na USA serveru, ali su na Hrvatskom jeziku i na njih dolaze ljudi iz Hrvatske. Ako bi se pretplatio na neki američki nadziratelj weba (site monitoring), tada bi mi on javljao ako je site nedostupan. li nedostupan gdje? U americi! Može se desiti da je site nedostupan, ali ne zato jer je skroz pao server, nego može biti problem pristupa tom serveru iz HR, ali iz USA da radi normalno.

Zato meni treba neki alat nadziraatelj weba koji je stacioniran u Hrvatskoj. Ima li tako nešto ili ću morati to sam isprogramirati i vrtjeti kod sebe doma na svom kompu?

[quote=“Dr_Ante”]Imam određene web stranice koje su na USA serveru, ali su na Hrvatskom jeziku i na njih dolaze ljudi iz Hrvatske. Ako bi se pretplatio na neki američki nadziratelj weba (site monitoring), tada bi mi on javljao ako je site nedostupan. li nedostupan gdje? U americi! Može se desiti da je site nedostupan, ali ne zato jer je skroz pao server, nego može biti problem pristupa tom serveru iz HR, ali iz USA da radi normalno.

Zato meni treba neki alat nadziraatelj weba koji je stacioniran u Hrvatskoj. Ima li tako nešto ili ću morati to sam isprogramirati i vrtjeti kod sebe doma na svom kompu?[/quote]

Mi koristimo Pingdom i vrlo smo zadovoljni s njime. Ima servere s kojima pinga u Europi i USA i odlično radi. :slight_smile:

Ja koji održavam sajt na vašem hostingu, nisam zadovoljan vašim Pingdom :frowning:

Prejako! :smiley:

Ako postoji bilo kakav problem, kontaktirajte me putem privatne poruke. :slight_smile:

Još je jače ono što sam poslao na PP, a ne želim iznositi javno :slight_smile:

slobodno reci javno da i drugi znaju a ne da kupe hosting pa onda imaju problema [quote=“gambo”]Još je jače ono što sam poslao na PP, a ne želim iznositi javno :)[/quote]
usput dobar vam je live chat [quote=""]Zahvaljujemo na Vašem upitu.Javiti ćemo Vam se uskoro.[/quote]
ako već prodajete hosting od 280 do 90 PUTA skuplje bar bi vam chat trebao raditi od 0 do 24

Kako želimo da sve bude transparentno, radi se o serveru koji je bio DDOS-an u nekoliko navrata te je domena člana “gambo” bila offline.Također, korisniku je ponuđen SLA kredit, makar on ne vrijedi u slučajevima DDOS napada kao što i piše u Uvjetima korištenja.
Ovim putem isprike na neugodnosti, te se nadamo da se ispad neće ponoviti.

Kako ne bih išli u daljnji off-topic neka ovo bude zadnji post o ovome problemu, a za sve daljnje upite koristite privatnu poruku.

@kres0

Hosting je vrlo povoljan s obzirom na cijene kod konkurencije. Live chat je online u radnom vremenu.

DDos napad se može dogodit svakom provideru i sam provider je tada namoćan da napravi bilo što po pitanju toga.
Nemam nikakvu uslugu kod ove naizgled mlade firme te nisam do sada naišao da su imali nekakvih problema ili negativnih iskustava

Pingdom također preporuka…I uptimerobot.

Što se tiče ovog sa providerom, imam reseller kod njih i sve je ok, ima dosta korisnika s ovog foruma, nije do sad bilo problema…Svakom se dogodi, šta ćeš…

Vidim žustra se rasprava ovdje razvija a nakraju zbog ničega strašnog i na što svaki hoster nemože utjecati, koliko ja znam server je bio pod DDOS napadima i meni je sajt offline bio ali iz BSP hostinga izlaze max u susret

ja imam kod njih sponzorirani hosting sad cu zakupiti i prebaciti sve na njih, naravno zadovoljan sam do sada uslugom jer ljudi me tretirao kao da im placam godinama hosting

u svakom slucaju neslazem se sa obom @gambo mislim da nisi u pravu ali ok svako ima pravo na svoje misljenje

Ne želim napadati nekoga ako ne znam sve detalje (a iskreno, u ovom slučaju me i ne zanimaju).
Ujedno si zbog oftopičarenja zabranjujem daljnje sudjelovanje u ovoj temi :slight_smile:

Što se tiče izvornog pitanja, mislim da u hr nema takvog servisa, ali da ne bi bio preveliki problem upogoniti si vlastitu skriptu.
Vidi
http://www.hotscripts.com/search/all-scripts/server+monitoring

Ma nemoj!

Evo malo o zaštiti od dos napada

http://www.cert.hr/sites/default/files/NCERT-PUBDOC-2011-01-321.pdf

Pitao bi ja tebe kad ti dođe napad od 10 Gbit-a a ti imaš link 100 Mbit prema serveru, pa neka imaš i 1 Gbit, a nemaš hardwerskog firewall-a kak bi se ti obranio :slight_smile:
Očito je iz tvojeg komentara da nemaš iskustva s takvim stvarima

[quote=“maniac”]Pitao bi ja tebe kad ti dođe napad od 10 Gbit-a a ti imaš link 100 Mbit prema serveru, pa neka imaš i 1 Gbit, a nemaš hardwerskog firewall-a kak bi se ti obranio :slight_smile:
Očito je iz tvojeg komentara da nemaš iskustva s takvim stvarima[/quote]

Moj hosting ima ogromni datacentar veći od Arena centra u Zagrebu sa pun k… i 800 servera. Štoviše, imaju više takvih data centara na raznim lokacijama. Imaju gomilu vrhunskih stručnjaka kao i sve moguće uređaje koji mogu poslužiti u toj situaciji. Bilo je prilično puno ddos napada na njih, ali oni su to sve riješili po kratkom postupku. Sasvim je druga stvar sa kvazi-hostinzima koji nemaju para za hardverski firewall kako ti kažeš i koji imaju jedan serverčić sa 100 mbs linkom.

Očito je iz tvog komenatara da nemaš iskustva s tim stvarima.

Lako se hvalit sa tuđom infrastrukturom, pogotovo u inozemstvu i sa managed uslugama :slight_smile:
No nebitno, povlačim se iz daljnje rasprave

@Dr_Ante

Okej, očito se vidi da previše lažeš u ovome postu. Razlog? Zašto bi bilo koji provajder investirao u hardver fajerval koji će biti apsolutno besplatan kupcima, a njih izađe i do 2000€? Odgovor - nijedan. Skoro je bilo problema sa jednim stranim provajderom čiji je vlasnik Hrvat, primao je DDoS napade jače od 10gbit/s i pored DC-a koji kod sebe ima smešten hiljadama servera i jaku mrežu, nisu ni pokušavali da jednostavno zaustave te ddos napade, nego će i su jednostavno nullroutovali IP adrese dok napadi ne prođu kako ne bi bilo daljnih problema.

[quote=“maniac”]Lako se hvalit sa tuđom infrastrukturom, pogotovo u inozemstvu i sa managed uslugama :slight_smile:
No nebitno, povlačim se iz daljnje rasprave[/quote]

A što bi trebao, držati server doma u svojoj kući?
Ko se hvali? Ja samo govorim da ima providera koji mogu odgovoriti na napade. Ne kažem da je itko otporan 100% jer sve ovisi kakav i koliki napad se događa.

Malo smo otišli u offtopic. Pitanje je bilo oko nadziranja weba iz Hrvatske umjesto iz amerike. Odgovor sam dobio. Na gornjem linku ima odličnih skripti za te svrhe.

[quote=“lxGuru”]@Dr_Ante
Zašto bi bilo koji provajder investirao u hardver fajerval koji će biti apsolutno besplatan kupcima, a njih izađe i do 2000€? [/quote]

Nije besplatan, nego plaćaš najam.