.htaccess

U rootu imam wordpress, onda imam domenu (folder) i u toj domeni/folderu skriptu. Skripta ima limit velicinu slike, pa sam mislio rijesiti taj problem tako da u .htaccess rootu stavim slijedeće:

Use PHP 5.3

AddType application/x-httpd-php53 .php
#php_value upload_max_filesize 60M

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all

Međutim neradi. Ispod ovoga imam i wordpress dio kojeg nisam stavio jer ako stavim u njegov dio rusi se sve.

A sta ti zapravo zelis da promjenis limit za upload ili ?

Pa normalno da ne radi kad ti je dio koji određuje limit zakomentiran, makni # ispred php_value upload_max_filesize 60M i probaj onda.

Maknuo sam # tj:

Use PHP 5.3

AddType application/x-httpd-php53 .php
php_value upload_max_filesize 60M

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all

i ruši se sve. Da treba mi za upload.

Pogledaj vamo

How to Increase the Maximum File Upload Size in WordPress

Netreba mi za wordpress. Root public_html mi je ustvari example.com i tu mi je wordpress, u public_html sam napravio test folder i stavio neku skriptu. Za uplodati sliku kroz admin panel skripte trebam staviti 60mb limit.

U test folderu imam isto htaccess gdje sam stavio ovako:

SetEnv APPLICATION_ENV development
#php_value memory_limit 512M
#php_value upload_max_filesize 60M

RewriteEngine On

RewriteCond XXXXXXX
RewriteCond XXXXXXX
RewriteCond XXXXXXX
RewriteRule XXXXXXX
RewriteRule XXXXXXX

Opet ništa, javlja mi File ‘image’ exceeds the defined form size

Ako maknem # cijeli sajt se ruši.

Ako ti je PHP 5.3+ u direktoriju skripte napravi novu datoteku i nazovi ju .user.ini (da, s tockom ispred imena, bas kao .htaccess)

U nju zaljepi ovo:

upload_max_filesize = 60M
post_max_size = 60M

Postoji sansa da ce upaliti, ovisi o postavkama servera.

Nije pomoglo :frowning:

Pokupaš u skripti unijeti

ini_set(‘post_max_size’, ‘60M’);
ini_set(‘upload_max_filesize’, ‘60M’);

time mjenjaš direktno php.ini

A gdje u skripti? index.php ?

Tamo gdje ti je upload dio(php).

.htaccess je za apache, ne za php

Mislim da je ovo bilo meni upućeno.

Moguće je unutar same skripte u php-u postaviti maksimalnu veličinu upload datoteke. Najveći problem na shared hostingu i je što nemaš direktan pristup php.ini pa se u ovakvim slučajevima komplicirano ono što je jednostavno.

Mogu li ja kontaktirati support da mi povečaju taj upload? Ako da, neznam kako objasniti jedino povecati na example.com/test da mogu uplodati sliku od 60mb.

[quote=“dombo”]
Najveći problem na shared hostingu i je što nemaš direktan pristup php.ini pa se u ovakvim slučajevima komplicirano ono što je jednostavno.[/quote]

Ovisi o hostingu, nekada u root (ili PRAVI root ili httpdocs) ubaciš php.ini, pa radi. Ili .user.ini. Ali i često hostinzi imaju hard limite za neke stvari, doduše za upload nisam vidio, ali za memoriju jesam.

kazes da ti povecaju i post_max_size i execution time sukladno s time

Pričao sam s supportom prije 5 min. Stavio je php.ini sa maximalnim settingom za shared hosting. Međutim opet mi kaže da je slika prevelika.

Evo neke od opcija:

max_execution_time = 30 (drugi put sam stavio 1000, ali opet ništa)
max_input_time = 60
memory_limit = 256M
post_max_size = 64M
upload_max_filesize = 64M
session.cache_expire = 180

Mogu još nešto mjenjati ovdje? Samo da uplodam tu sliku pa cu vratiti na default opcije? Inace slika ima 53.6Mb, zaokruži na 54.

dupli post,briši

pa, ako ti to ne treba za ostale slike, digni tu pomocu ftp-a i nemoras se s ovim zamarat onda?

Pokušao sam sada i neće. To je inaće map skripta. Uplodam sliku mape odnosno slike i postavljam poi po njoj. Međutim kad idem na add new map nemam ništa tamo znaći da nemam nikakve mape. Uplodao sam tu 54Mb sliku u folder gdje se inaće nalazi uplodana mapa međutim ništa ne očitava. Pokušao sam uplodati 2Mb mapu i u ftp zamjenit ime s tom 54Mb slikom međutim ništa. U adminu imam opciju Slice gdje izreže sliku na nekoliko djelova tj da se “lakse” uklopi u mapu medutim kad zamjenim ime s time i idem Slice bijeli ekran browsera kao da se zaledio i ništa neradi onda idem delete sliku i dobijem ovo:

An error occurred
Page not found
Exception information:

Message: Action “mapId” does not exist and was not trapped in __call()
Stack trace:

#0 /home2/XXX/public_html/XXX/library/Zend/Controller/Action.php(518): Zend_Controller_Action->__call(‘mapIdAction’, Array)
#1 /home2/XXX/public_html/XXX/library/Zend/Controller/Dispatcher/Standard.php(295): Zend_Controller_Action->dispatch(‘mapIdAction’)
#2 /home2/XXX/public_html/XXX/library/Zend/Controller/Front.php(954): Zend_Controller_Dispatcher_Standard->dispatch(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http))
#3 /XXX/XXX/public_html/XXX/library/Zend/Application/Bootstrap/Bootstrap.php(97): Zend_Controller_Front->dispatch()
#4 /XXXpublic_html/XXX/library/Zend/Application.php(366): Zend_Application_Bootstrap_Bootstrap->run()
#5 /XXX/index.php(26): Zend_Application->run()
#6 {main}

Request Parameters:

array (
‘module’ => ‘XXX’,
‘controller’ => ‘map’,
‘action’ => ‘map-id’,
)

Malo prođe i opet se vratim i pokušam izbrisati sliku i izbrisana je. Međutim ništa s ovim nisam riješio tj stavio 54Mb sliku.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact