HTML5 i video, ne prikazuje mi .mp4

Imam video u mp4 formatu i neće ga prikazati niti na chromeu, ni FF.
Radim sve isto: http://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_video_html5_4

    <video width="320" height="240" controls autoplay>
  <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
  <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
  <object data="movie.mp4" width="320" height="240">
    <embed width="320" height="240" src="movie.swf">
  </object>
</video>

i kako je to opće zaživjelo s videom, nekako se čini da slabo formata podržava?

Trebas konvertirat video u sve formate u mp4,ogv,webm.
Svi moderni preglednici imaju podrsku za video ali svi imaju razlicit format.
Prvo stavi mp4 pa webm kao backup pa onda ogv format(koji ima najslabiju kvalitetu kad konvertiras vidit ces).
Evo ja bi ti preporucio mirovideoconverter

Edit:Evo testirao sam na zadnjem Chromu i firefoxu i svejedno je koji je format i radi tako da ni to vise nije problem,samo malo starijim verzijama je.

kak mislis, slabo se podrzava?

Pa sve neke čudne formate traži…gdje je recimo .avi , pola filmića na mom kompu su tog formata.

… i bez obzira na to, opet mi je čudno ovo da treba ispostavit filmić u više verzija, pa koji bude podržan. Sigurno neće korisnik uplodat više verzija. To bi trebalo se onda na serveru obradit i pretvorit u više formata ak se može.

Ali i dalje ne kužim zašto meni neće raditi filmić .mp4 format (čuje se samo zvuk), dok recimo taj isti dio koda na tutorijalu, isto sa ekstenzijom.mp4, uredno radi.
To je ovaj link gore, obrišem u online editoru .ogg liniju i dalje mi radi.

mislim da je stvar vise formata koji imaju bolje performanse, razlika izmedju mp4 i avi videa iste kvalitete moze biti poprilicna…
native podrsku vidis na ovom linku gore kako browseri daju, a dalje je stvar toga koje pluginove pojedini korisnik ima na svom browseru (ako browser npr. ne podrzava mp4, trebas instalirat plugin)…
zbog toga se stavlja source u vise formata , pa imas fallback u slucaju da neki od formata nije podrzan.

pa jel ti radi neki drugi mp4 video?

@bozoou pobrini se da ti je mp4 enkodiran u H.264 formatu.

1 Like

ahmmmm…gdje bi još mogao biti problem?? Sad sam skužio da mi ne radi niti audio, nešto ovakvo:

<audio controls>
  <source src="horse.mp3" type="audio/mpeg">
Your browser does not support the audio element.
</audio>

…što se čak na ovom pametnom forumu s desna pokazalo kao audio player prije nego sam označio taj dio teksta da je code, hehe

A meni na kompu se pojavi taj audio player i traje svega cca 0.3 sekunde…i onda mi bezobrazno izmagli pred očima i nestane.

Nisam siguran da je ovo nužno povezano s video problemom, ali možda.
Što ja trebam opće sve definirati u zaglavlju da bi se HTML5 uredno izvršavao???

<!DOCTYPE html>

…i još što? :s

Koji browser koristis?

Jaoo…radim u mozilli, a guglam tutorijale u chrome-u. A zabrijao sam da mi rade tutorijali na istom browseru u kojem i radim, pa sam eliminirao browser kao krivca LOL!
Mozila je krivac ne prikazivanja, sad vidim da ni tutorijali ne rade u njoj xd

pozdrav, vidim da je tema stara, ali napravila sam ovdje kako si rekao… odnosno konvertirala sam u ova 3 formata… radi na Firefoxu ali u Chromu neće… što još mogu učiniti??

evo mog koda:
kod

očistim cache i radi ok… i onda kad refresham više ne radi… već svaki put proradi kod čišćenja cache-a

Napravite video u Camtasia Studio i odaberite html5 i .mp4 format. Garantirano radi u svim browserima, imate i opciju za online videa gdje software exporta video u zaseban folder sa playerom i svim.

1 Like

možete li molim vas malo pojasniti?
ja već imam mp4…
skinula sam program, ali nije mi baš jasno gdje odabrati html5…