Httpool - Kontekstualno oglašavanje

Ja koristim In Text Oglašavanje nekih par mjeseci.

Ovih dana sam dobio ponudu od Agencije da postavim njihove oglase kod sebe na web, a da postojeće maknem (zamijenim).
Ovo mi je malo čudno s obzirom da sam skoro uvijek ja tražio oglašivače.

Jedan dio iz teksta:
Thanks for getting back to me. Basically, I would like to replace xxxxxxx’s
in-text ads on xxxxxx.org with our product, xxxxxx, and pay you more. We
can pay you the highest revenue share – 80%, which guarantees you a higher
CPM for in-text ads.

Publishers that switched from xxxxxx to xxxxxx report that xxxxxx
generates 20%-40% higher revenue.

Dali je tko dobijao ponude bez da je tražio Oglašivače.?
Inače Firma je u USA a vlasnik je iz Izraela.

Dobivao sam, ima hrpa slicnih malih tvrtki koja salje takve ponude. Do sad ni jednu takvu ponudu nisam prihvatio.

[quote=“ePips”]Vidi, vidi, novi dizajn - nove cijene.

http://www.httpool.hr/publishers-revenue

“Kontekstualni oglasi naplaćuju se po hibridnom modelu, i to 1,2 kn po kliku i 0,012 kn po prikazu. Cijena kontekstualnih bannera je 0,11 kn po prikazu.”

Za razliku od:

http://www.hr.toboads.com/hr/pricing

“Cijena prikaza: 0.0012 kn”

CPM -> 10x veći (ako nije greška).

Ima netko iskustva za podijeliti?[/quote]
Zar HttPool nije vlasnik i Toboads.com Mreže.
Ili samo koristi njihove usluge.

Rekao bih da su vlasnici

http://www.toboads.si/sl/tobonet

http://www.httpool.si/httpool-contacts-location

ToboAds je u sklopu Httpoola… :wink:

Zaboravite taboAds ukoliko nemate sajt koji je u top10 u hr. Jednostavno vas izbace, tj. vrte oglase u kojima su reklame za koje ne dobivate novac. razlog je bio da nemaju trenutno oglasa a vidim da se na net.hr-u i još nekim portalima uredno vrte…

:zub:

Kako brzo zaraditi?
Pošaljite 5 kuna na 6 adresa!
Našao sam ovo na jednoj news grupi i odlučio isprobati. Prije par tjedana, pretraživao sam newsgrupe i naišao sam na clanak slican ovome u kojem je pisalo da mozete zaraditi tisuce dolara u samo PAR TJEDANA sa samo malim ulogom od 30 kn! Pomislila sam, “Da bas, ovo mora da je prijevara” no kao vecina nas, bila sam znatizeljna, pa sam nastavio s čitanjem. Kako god, pisalo je da posaljete 5 kn svakoj od 6 imena i adresa koje su bile u tom clanku. Zatim stavite svoje ime i adresu na kraj popisa na #6, te posaljete taj clanak na najmanje 200 newsgrupa. (Ima ih na tisuce). Nema kvake, to je to. Pa sam nakon malo razmisljanja, i savjetovanja s prijateljima, odlućio pokusati. Mislio sam “Sto imam izgubiti osim 6 markica i 30 kn, zar ne?” zatim sam uložio tih bijednih 30 kn I POGODITE STO!?.. u roku od 7 dana, poceo sam dobivati novac poštom! Bio sam zaprepasten! Pomislio sam da ce s tim biti ubrzo gotovo, ali novac je neprestano dolazio. U mom prvom tjednu, zaradio sam oko 100 kn.Krajem drugog tjedna zaradila sam ukupno vise od 1 100 kn! u trecem tjednu imao sam preko 10 000 kn i jos raste. Ovo je sada moj 4 tjedan i moja ukupna zarada je malo vise od 25 000 kn a novac jos ludjacki dolazi. To sve sigurno vrijedi 30 kn, i 6 markica!!
Sada cu Vam reci na kojem principu ovo radi i jos vaznije, ZASTO radi… Osim toga, pobrinite se da imate isprintanu kopiju ovog clanka SADA, tako da bi mogli provjeravati neke informacije kako ih trebate. OBECAVAM Vam da ako tocno pratite moje upute, zaradjivat cete vise novca nego sto ste ikada mogli radeci nesto tako lako! NASTAVITE CITATI DA BI STE DOZNALI KAKO OVO RADI!!! Prijedlog: Procitajte cijelu poruku pazljivo! (isprintajte ju ili ju kopirajte na svoje osobno racunalo.) Slijedite jednostavne upute i gledajte novac kako dolazi! Lagano je. Legalno je. MOLIM VAS, VJERUJTE MI, ZELIM VAM DOBRO!!! A, Vas je ulog samo 30 kn (Plus postarina na samo 6 kuverti…samo jednom…bez ponovno slanja poste) VAZNO: Ovo nije prijevara; nema laznih obecanja; nije ilegalno; i 99% nije riskantno - stvarno funkcionira! Ako dobro odradite, dobivat cete izvanredne prihode. SAMO NASTAVITE CITATI!! MOLIM VAS Slijedite ove upute TOCNO, i 50 000 ili vise mogli bi biti vasi u roku od 20 do 60 dana. Ovaj program ostaje uspjesan radi ISKRENOSTI I POSTENJA sudionika. Molim Vas nastavite njegov uspjeh pazljivo prateci i postujuci upute. Sada cete postati dio Postanskog poslovanja. O ovom poslu Vas proizvod nije cvrst i opipljiv, on je usluga.
Ovo su 3 koraka do sigurnog uspjeha:
KORAK 1 >Nabavite 6 odvojenih papirića i napišite slijedeće na svaki papirić “PLEASE PUT ME ON YOUR MAILING LIST.” Sada uzmite 6 novcanica od pet kuna i stavite JEDNU u SVAKI od 6 papirica tako da se novćanica ne može vidjeti kroz kuvertu (radi sprjećavanja krađe). Zatim, stavite jedan papirić u svaku od 6 kuverti i zatvorite ih. Sada bi ste trebali imati 6 zatvorenih kuverti, svaku sa papirićem na kojem je iznad napisana fraza, Vašim imenom i adresom, i 5 kn novcanicu. Ono što Vi radite je da stvarate uslugu. OVO JE SIGURNO LEGALNO! Vi zahtjevate zakonitu uslugu i placate je! Kao većina nas, bila sam pomalo skeptična i pomalo zabrinuta o legalnim pogledima svega toga. Pa sam i provjerila sa U.S. Post Office ( 1-800-725-2161 ) i potvrdili su mi da je to uistinu legalno.
Posaljite tih 6 kuverti na slijedece adrese:

1.) Marko Koričić, A. Starčevića 106, 31550 Valpovo, Croatia
2.) Roko Kokeza, Matoševa 99 A, 21210 Solin
3.) Martina Horvat, Požari 57, 33000 Virovitica, Croatia.
4.) Tanja Šarčević, K.P.Krešimira IV 12, 44320 Kutina, Croatia.
5.) Martina Peti, 5.Barutanski ogranak 11, 10000 Zagreb, Croatia
6.) Hrvoje Tudor,Tršćanska 13,21000 Split,Croacia
KORAK 2 >Sada izaberite ime pod 1. sa liste koju vidite iznad i maknite ga sa liste.Pomaknite ostala imena prema gore (6 postaje 5, 5 postaje 4, itd…) i dodajte SVOJE Ime pod brojem 6 na listi.
KORAK 3 >Promijenite u tekstu sve što trebate, no nastojte održati članak sličniji originalu što je više moguće. Sada, pošaljite svoj prepravljeni članak na najmanje 200 newsgrupa. (Mislim da ima priblizno 24,000 grupa) Vi samo trebate 200, no zapamtite, što ih vise pošaljete, to više novca zaradite! Nećete dobiti puno osim ako šaljete kao ludi.) Ovo je savrseno legalno! MOLIM VAS,VJERUJTE MI. Ako ste sumnjicavi u vezi ovoga, pogledajte Title 18 Sec. 1302 & 1341 of the Postal lottery zakona. Imajte kopije ovog teksta i kad god Vam zatreba novac, prođite sve ponovno. MOLIMO VAS ZAPAMTITE da ovaj NACIN ZARADE ostaje uspjesan radi ISKRENOSTI I POSTENJA sudionika Uzmite to ovako: Ako ste posteni, program ce se nastaviti i novac koji dobivaju mnogi drugi, doći će i do Va. Mogla bi biti dobra ideja da zamotate novčanice od 5 kn u tamni papir da bi ste smanjili rizik postanskih lopova.) Vaše ime ce se pomicati na listi geometrijski, pa kada Vase ime dodje do 1. pozicije dobivati ćete tisuće kuna u CASHu!!! Kakva prilika.Za samo 30 kn (5 kn za svakog od prvih 6 osoba napisanih na listi). PoŠaljite ih sada, dodajte svoje ime na listu i Vi ste u poslu! Isto tako možete prevesti ovaj tekst na engleski i lansirati ga na strane news grupe. U tom slučaju promijenite valutu.

–UPUTE ZA–KAKO POSLATI NA NEWSGRUPU-
Korak 1) Ne trebate ponovno pisati ovo cijelo pismo da bi ste ga poslali. Samo stavite kursor na pocetak pisma i povucite kursor na dno ovog dokumenta, izaberite ‘copy’ iz edit menija. To ce kopirati cijelo pismo u memoriju racunala.
Korak 2) Otvorite prazan ‘notepad’ dokument i stavite kursor na vrh prazne stranice. Iz ‘edit’ menija izaberite ‘paste’. To ce preslikati kopirano pismo u ‘notepad’ da biste mogli dodati svoje ime na listu.
Korak 3) Spremite svoj novi notepad dokument kao .txt dokument. Ako zelite poslati drugaciji clanak, uvijek cete imati taj dokument koji mozete obradjivati.
Korak 4) Pokrenite ‘Netscape’ ili ‘Internet Explorer’ pokušajte potražiti razne newsgrupe (on-line forume, oglasne ploče, chat stranice, rasprave…)
Korak 5) Posjetite te stranice i pošaljite ovaj članak kao novu poruku tako da kliknete na prazninu i izaberete ‘paste’ iz ‘edit’ menija. Ispunite ‘Subject’, to će biti naslov koji će svi vidjeti dok će pregledavati liste pošiljaka o određenoj grupi, kliknite na ‘post message’ gumbic. Gotovi ste s prvim! Cestitam…TO JE TO!
Sve što morate je otići na razne newsgrupe i poslati članak, kad Vam udje u štos, trebat ce Vam oko 10 sekundi za svaku newsgrupu! **ZAPAMTITE, U STO VISE NEWSGRUPA POSALJETE, VISE ĆETE NOVACA ZARADITI! To je sve! Početi ćete dobivati novac iz cijeloga svijeta u roku od par dana! SAMO BUDITE SIGURNI DA SU VAM SVE ADRESE TOČNE. EVO KAKO 30 KUNA POSTANE NEKOLIKO TISUCA!! Od 200 posiljaka, recimo da dobijete samo 5 odgovora (vrlo rijedak primjer). Zaradili ste 25 kn sa svojim imenom na 6. na pismu. Sada, svaki od tih 5 osoba koji su Vam poslali 5 kn naprave MINIMUM 200 posiljaka, svaki sa Vasim imenom 5. i samo 5 osoban odgovori na originalnih 5, to je jos 125 kn za Vas, sada svaki od tih 25 naprave 200 MINIMUM posiljaka sa Vasim imenom na 4 i samo 5 odgovora svaki, dobivate dohodak od 625 kn! Sada, se tih 125 osoba okrece i posalje MINIMUM 200 sa Vasim imenom na 3 i dobiju samo 5 odgovora svaki, dobivate dohodak od 3 125 kn! OK, e sada je onaj zabavan dio.Svaki od tih 625 osoba pošalje MINIMUM 200 pisama sa Vašim imenom na 2 i svaki od njih dobije samo 5 odgovora, koji su Vam donjeli 15 625 kn!!! E sad tih 3 125 osoba ce svi dostaviti ovo pismo na 200 newsgrupa sa Vasim imenom na 1 i ako jos uvijek 5 osoba po 200 newsgrupa reagira dobivate 78 125 kn! Sa originalnim ulogom od SAMO 30 kn! NEVJEROVATNO!
Kada Vaše ime više nije na popisu, samo uzmete posljednju pošiljku u newsgrupi, i jos jednom pošaljete 30 kn imenima na listi, stavljajuci svoje ime ponovno na broj 6. Te ponovno počnete slati pošiljke na newsgrupe. Stvar koju treba zapamtiti :Da li shvaćate da se tisuće ljudi po cijelom svijetu spaja na internet i čita članke svaki dan?, BAŠ KAO I VI SADA!! Pa, da li si mozete priuštiti 30 kn i vidjeti da li stvarno djeluje?? Mislim da, da… Ljudi su govorili, "Što ako je plan izigran.Nitko Vam ne pošalje novac? Pa što! Koje su šanse da se to dogodi kada postoji mnogo novih, poštenih korisnika i novih poštenih ljudi koji se priključuju internetu i newsgrupama svaki dan i zeljni su pokušati? Procjenjuje se da je 20 000 do 50 000 novih korisnika, svaki dan, sa tisućama onih koji se spajaju u pravi internet.Želim Vam uspjeh i zaradu, mnogo novca…
teocar

Postovi : 1
Pridru¾en/a : 01. 01. 2009.

Zaboravite ih svakako i u svakom slučaju, bili prvi ili 100-ti.
Sramotno je kako plaćaju, prijatelj mi kaže da je za 6 klikova dobio 5 lipa.
Neznam koja je to matematika i tko ih još uopće oglašava.

moze li netko napisati neka iskustva sa kontextualnim oglasavanjem kod httpoola?
Naime, ako je vjerovati sljedecem:

po nekim mojim izracunima, kod mene bi zarada bila 10 puta veca od etargeta

Ne bih baš vjerovao svemu što piše…
Prvo neka ti potvrde da je ta cijena ispravna.

Ja se nisam bunio na cijenu klika, ali što ti to znači kad mi se u zadnjih par mjeseci nije prikazao oglas…

cijena je tako dobra zato sto imaju "zastitne mehanizme"
1 prikaz = banner se prikazao na stranice barem 75% u trajanju 2 sekunde

tako da nemozes gledati
zarada = broj sadasnjih prikaza * x.y kn

@ ePips, cijena je javno objavljena…uvjeti su javno objavljeni, sve je jasno…

@ bubac85, da, postoji “zastitni mehanizam” , i mislim da je to korektno (kako se tebi cini?) da kada se prikaze 75% vidiljivog oglasa u tom trenutnku se to racuna kao “validan prikaz” (ako zadovolji i ostale kriterije) te se i tako placa… apsolutno si ispravno konstatirao da se ne moze racunati direktno broj prikaza str.

Nije baš sve jasno, pogledajte moj post

http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=165554&postcount=60

Tada sam napravio copy/paste s Vašeg weba:

“Kontekstualni oglasi naplaćuju se po hibridnom modelu, i to 1,2 kn po kliku i 0,012 kn po prikazu. Cijena kontekstualnih bannera je 0,11 kn po prikazu.”

Danas je taj tekst (copy /paste):
“Kontekstualni oglasi naplaćuju se po hibridnom modelu, i to 1,2 kn po kliku i 1,2 kn za tisuću prikazu. Cijena kontekstualnih bannera je 0,11 kn po prikazu.”

Razlika između “0,012 kn po prikazu” i “1,2 kn za tisuću prikazu” je 10 puta.

Razumijete li sada moju zbunjenost?

@igor
Želim vam sreću u tome ali ne vidim perspektivu gladajući to kao oglašivač.

Kao medij bi mi bilo super, nadrobim oglase pa neka se prikazuju, lova kaplja po malo ali sigurno. Hoće li oglas biti na dnu, vrhu, hoće li tko kliknuti…pa nema veze, bitno da je prikazan.

Ovo po meni nema života. Treba ići na ful ciljano oglašavanje gdje bi bilo plaćanej po kliku a medij bi sam odabrao oglase koje želi da mu se prikazuju na određenoj stranici ili sajtu.

Nagovaram na razmjeni banera da mi “gazda” napravi kanale jer mislim da bi efikasnost bila barem duplo veća ako ne i više.

@ ePips , nakon ukazane greske (Lapsus calami) , stvar je ispravljena! ne vidim u cemu je problem?

@ trnac , mislim da iskljucivo CPC i CPA nije “fer” odnos medij-oglasivac,… zasto bi bio rizik lose kreative prebacen na medij? zasto mediji ne bi zaradili i od brand buildinga oglasivaca? ne moze se sve svesti na klik, jer klik je samo jedan od elemenata oglasivackog procesa na internetu…

S moje strane nema problema…

Ja sam samo upozorio člana da provjeri navode na Vašoj stranici:

[quote=“ePips”]Ne bih baš vjerovao svemu što piše…
Prvo neka ti potvrde da je ta cijena ispravna.[/quote]

Vi ste mi odgovorili

No ipak se pokazalo da cijena nije ta koju navodite na stranici.
I bilo bi lijepo reći hvala što ste nas upozorili.

@igor
Brand buliding… šališ se? Ako će medij sam odlučivati gdje će oglas biti, od toga BB-a ništa. To mi liči na crobanner mrežu razmjene bannera gdju svi stavljaju banner na dno ili neki zapećak stranice.

Isto nije pravedno da se nekome plati 0,0012 kn za prikaz na odmah vidljivom dijelu stranice ili ako se prikazuje na dnu dna stranice.

Moja procjena: banana

Bolje bi bilo dogovarati sa svakim medijem posebno, napraviti dogovore/ugovore što se prikazuje i kako se prikazuje a ovako može biti samo anarhija gdje ćete imati brdo medija željnih zarade koji će nakrcati oglase bez efekta.
Pardon, pa to se zove brand building :slight_smile:

@ ePips , HVALA :slight_smile:

@ trnac , 2 sek. vidljivo! ne odmah! mediji mogu sami odlucivati gdje ce se nalaziti oglasni prostor, ali nisam siguran da li si razumio stvar…dakle, kontekstualno oglasavanje znaci da sistem prvo “pogleda” sadrzaj stranica (ovo je sada pojednostavljeno) pa odluci da li ce prikazati ili ne na tim stranicama oglas, ovisno o oglasima koji su trenutno u sistemu.