Hvatanje podataka iz forme preko javascripte

nasao sam sljedeci kod koji mi hvata vrijednost select polja te ga automatski selektira prilikom sljedeceg loada stranice:

jQuery(document).ready(function(){

jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’);

});

e sada ako zelim vise polja u kodu.

dali moram na sljedeci nacin:

jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’);
jQuery(‘select#polje1’).val(’<?php echo $_POST['polje2'];?>’);

ili pak nesto kao, sto sam probao ali ne funkcionira:

jQuery(‘select#polje1’, ‘select#polje2’).val(’<?php echo $_POST['polje1'];?>’, ‘<?php echo $_POST['polje2'];?>’);

Nikako drukčije, možda ovako:

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
	var polja = [<?php $polja = array($_POST['polje1'], $_POST['polje2'], $_POST['polje3'], /* ... ostala polja */); echo implode(',', $polja); ?>];

for(var i = 0; i < polja.length; i++) {
		$('select#polje' + i).val(polja[i]);
	}
});
</script>

I onda u ovaj $polja array dodaješ $_POST varijable s poljima, možeš dodat koliko hoćeš polja

Super stvar, funkcionira, samo je jedan mali problemcic, naime zadnju vrijednost (select field) mi ne vraca. imam recimo 3 polja, ako promijenim sva 3 select fielda 3 ne vraca. Ako promijenim 2 onda mi drugoga ne vraca. Ako uzmem samo prvog onda mi je sve kao da nista nisam mjenjao.

… jos nesto ako recimo promjenim 2 i 3 a prvi select ostavim ne promjenjen, kod mi selektira u 1-om fieldu POST vrijednost 2-og selecta a u 2-om fieldu vrijednost 3-eg selecta 3 field ostaje kao da ga nisam mjenjao, kao da se sve pomice za jedno mjesto prema dolje.

zato sto, pretpostavljam nemas polje 0 ? odakle krece petlja

hvala rjeseno.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact