(i)legalni Torrenti i LibGenio?

pasoš i nekako a za šta si dobio 200 e? valjda možeš biti tu kao turista bez prijave … kod nas se moraš prijaviti tek ako ostaješ duže od 15 dana ja mislim

Jes majkemi 3 dana imaš rok da se prijaviš u stanicu, računaš se kao prolaznik, 4 dan me ustavlja policija u Kočevju i belaj. Prijava je 200e, a ako ne posjedujes dokumente sa sobom, misli se na pasoš, lična Bosne i Hercegovine te vozačka dozvola se ne računa i ne važe kao dokument, nego zanima ih kad si ušao i koliko si dugo tu i misle da si na crno. Zato sam proveo nekoliko sati u stanici čekajući pasoš da mi donesu i to. Opet nisam se izvukao, nemaju trun osjecaja ko naši, jedan dan preko roka i isto sam mislio kao i ti da ne treba uopste to…

Zato sam alergican na njih, draga Bosna, možeš kako hoćeš. Ustavi te policija ako nemaš sitni ide 50KM još ti i vrati 30KM :joy:

Bolje bi zivio na Tajlandu ili Baliju sa 1000€ nego u Svedskoj sa 5000.

Ja razmisljam da kroz koju godinu odem par mjeseci (ili dulje) negdje vani, za sad su opcije Bali i Tajland, mozda dode jos koja, ali ove 2 me najvise privlace ako uzmes u obzir ulozeno/dobiveno.

1 Like

Zašto bi te netko žalio ako kršiš zakon!? Naravno da u normalnim zemljama toga nema i nije bitno jel ti policijac brat,tata,rođak,prijatelj nema razlike ako si u prekršaju i tako treba biti. Samo ljudi koji dolaze s Balkana misle da mogu kako hoće.

Što se tiče Bosne to da negovorim ako putujem kroz Bosnu priredim po 10 -50 KM i sve ti je doprošteno (prekoračenje brzine, prijelaz preko pune, itd) vjerujem da zgazim čovjeka da bi se tamo i to sredilo za 1000 KM. Naravno da nama to odgovara jer nežalim se ni ja kad vozim 30 km/h brže i dam policajcu i kolegi mu 20KM za kavu; sretni oni, a sretan i ja. Ali realno to nije normalno ponašanje i dok se takve stvari nepromjene neće se Bosna a ni Hrvatska koja nije daleko od toga pomaknuti još najmanje 200 godina.

Prijatelja u Srbiji zaustave u 2 u noci u novoj Opel Insigniji. Daju mu puhati, 0.0, vozio ispod ogranicenja, zavezan, znaci sve kako treba. Odjednom murjak pocne filozofirati kako ta Insignija nema serijski zatamnjena stakla i trazi ga atest za to :joy: ovaj mu kaze da nema, a murjak kaze da moraju vozilo odvest u stanicu i da ne moze dalje. Prijatelj mrtav hladan izvadi iz dzepa 2000 dinara, gurne im kroz prozor, murjak uzme, malo pogleda kaze “mnogo je to” i vrati mu 1000 :joy: