Ideja za aplikaciju, CRM?

Pozdrav…

Radim u firmi kao programer ali želim i slobodno vrijeme pokriti s programiranjem nekakve ideje. Pa sam sada trenutno na razmišljanju o CRMu. Interesiraju me business aplikacije…

Gledam razne CRM sustave, i vidim da ih ima dosta… Domaće aplikacije SoftCRM te vidim IntrixCRM slovenski…

Da li imate kakvu ideju za CRM ali ne generički nego za nekakvu posebnu branšu npr. medicina…?

Kolika je konkurencija, koliko je teško prodati CRM i oglasiti se? Dal ima netko iskustva s prodajom softvera?

Hvala na info.

Trenutno mi nije bitna zarada koliko i volja za radom. Želim napraviti svoj proizvod… Dal ima zainteresiranih koji bi mogli predložiti ideje za CRM module…pa bi ih ja implementirao i ovdje postao slike i napredak. Nakon nekog vremena bi čak sustav stavio online za test i dodatne prijedloge…

Kao i za većinu stvari, lakše ćeš napraviti nego prodati.

Za velike sustave i dalje caruju veze i poznanstva, dok je za male sustave usmena preporuka kraljica prodaje.

Jedan kolega je svojedobno počeo sa CRM-om za frizerske salone. Ne znam u kojoj je to fazi.
Drugo, imam osjećaj da mali (kvartovski) fitness centri gube korak s velikim. Problem s neadekvatnim prostorom, prebukiranost,… Samo to nije čisti online posao, tu treba jako puno odraditi u offlineu.

Zaboravio si reći da je ovo na brdovitom balkanu. Zašto se ograničiti lokalno?

1 Like

PerfexCRM neznam jeste vidjeli tu aplikaciju prodaje se na Codecanyon…
Eto to je primjer aplikacije kakvu želim napraviti u SAAS modelu. Naravno, nije ograničeno za Balkan. Napravio bi eng kao primarni jezik i krenuo s oglasavanjem…

@sysdba

Samo sto je velika konkurencija kod crm-a.
Ok, svatko ima dio kolaca, samo onda tvoj crm mora biti do j.j., da bi privukao korisnike.
Nije mali posao.