Ideja za stranicu

Ne znam da li postoji stranica vezana za to (jer nisam ni na jednoj do sad bio i ako postoji) , ali radi se o slijedećem : Izazovima. Pošto postoji toliko stvari koje se može povezati sa izazovima, i pošto je ljudima potreban neki izazov da se pokrenu da rade bilo šta, što bi na kraju služilo kao motivacija, a ne kao izazov, ali po završetku izazova, garantujem da bi se ta osoba osjećala zadovoljnije sobom prije svega, a potom i ono što je ostvarila.

Stranica bi radila nekako ovako :

  • Registracija (društvene mreže, obična)
  • Izazovi (Prihvati, Odbij, Kreiraj itd…)
  • Izazovi prijatelje
  • Statistika (Privatna ili javna, koju bi vodio onaj ko prihvati izazov) - primjer : Ne pijem alkohol već 10ti dan.
  • Forum (Razgovori, pomoć, kako-šta vezano za izazov).
  • Javni izazovi (Grupe) u kojima bi ajmo reći “Neko ko je već završio izazov” da uporedi sebe od prije izazova i poslije, te da kreira izazov za sve članove koji su u grupi, takođe da ima uvid u statistiku svakog od njih i sl. stvari koje se daju uraditi.
  • Razne aplikacije koje bi pomagale (Npr : Fizičke vježbe neke, trčanje, mjerenje pređenih km i sl stvari, aplikacije koje bi pomagale tokom izazova).

Prije svega ozbiljne osobe bi trebale da rade na tome, od samih funkcija stranice, dizajn bi bio isto ključan. Stabilnost itd… Neke osnovne stvari.

Šta mislite o tome? - Bi li prihvatili izazov da Vas neko izazove primjera trčanje svaki dan par kilometara? Kako bi se osjećali kada bi uspješno završili izazov? I da li bi razmislili o drugim izazovima?

Ljudi pale na izazove, što je istina istina je… Ovo je grub plan kako bi stranica radila, ali to bi bilo to…

PS : Znam za stranice sportskog tipa : endomondo, što bi bio sam jedan dio ili kategorija onoga na što ja mislim.

Izazovi nisu samo vezani za sport…

1 Like

Meni ideja djeluje super, ali mislim da je vecina ljudi lijena I da im se to nece dati… Da li bi stranica bila za nase ili strano trziste?

Jako dobra ideja. Svidja mi se. Nekako mi se cini da vrlo vjerojatno nesto slicno postoji, ali mislim da nije razvikano i da nije bas tocno tako kako si ti opisao, tako da je ideja super.

Ove sportske izazove bi recimo izbacio jer za to znam da postoji, nego ove nesportske izazove vezane uz lifestyle, to ti je dobar put.

Ovo na domacem jeziku nema smisla, mora ic na global.

Baš zbog toga jeste izazov, i to od strane nekog koga znaš ili od nekoga ko je završio neki izazov uspješno, te postavio šta je , kakav je bio prije i poslije završetka. Napredak je za očekivati definitivno. Normalno je da će neki ljudi varati sami sebe… Ali recimo, ima onih koji žele da nešto urade, ali jednostavno nemaju motivacije potrebne, tako da je to više povezano sa onim ko te izazove. Izazovi su različiti, vezano za sve u životu. Problem je što bi se sigurno na planiranju takve stranice odvojila i godina dana, da bi se uvezalo što je više moguće.

Izazov i motivaciju svako od nas treba… Tako da ne znam, možda može i na strano tržište, ali treba podršku gdje bilo da se krene… Zbog toga sam napisao, da trebaju ljudi koji su već uvezani, i kojima to ne bi bilo teško pogurati, odnosno dobra reklama to je sve.

1 Like

Vjerovatno postoji, ali nema dobru reklamu. Nebitno, ja sam mislio da se uzme u obzir sve što ljudi rade u životu i na što se može primijeniti izazov. Da li je to trčanje, ili bilo šta drugo. Poenta je da ljudi dobiju motivaciju i želju da rade nešto, pri tome da imaju statistiku vezanu za ono što rade, te da vide progres koji su ostvarili, tj. da im bude vidljivo milimterski precizno, koliko je moguće da se to uradi “S naše strane/programerske”.

Mislim da bi takve projekte pogurali svi, od onih koji su vezani za sport, pa do programiranja i bilo kojih drugih stvari. Inspirirali bi ljude, i definitivno bi nekima od njih život se promijenio zbog jednog izazova.

To je nekako moja ideja, odnosno cilj te stranice.

https://itunes.apple.com/gb/app/duel-photo-pairing-challenges/id931947290?mt=8

Postoji dosta stranih webova na tu temu, ali u hrvatskoj jos nema niko dovoljno poznat. Uz dobru egzekuciju, zasto ne?

Ja sam razmišljao o nečemu specifičnijem…a ima zajedničkih točaka s tvojim.

Napraviti “prank contest” …znači suština je opet da se ekipa izaziva da radi određene gluposti koje su prvenstveno šaljivog karaktera gdje bi izazvani morali prvenstveno biti odvažni te moći probiti barijeru vlastitog srama.
Mnogi bi se voljeli zabavljati kao što se zabavlja poznati prankstar Vitaly i ostala ekipa…no fali im ono nešto, motivacija. …kad za zabavljanje sebe i drugih još budu plaćeni, gdje ćeš bolje kombinacije i ispunjenijeg života.

E sad, Vitaly i ekipa su se probili svojim šalama, postali svjestski poznati i od toga sada i odlično žive. Neki početnik (vrlo vjerovatno) jednostavno nema dovoljno motivacije…ili energije da se probije čak i kad bi bio ustrajan.

Tu dolazi web koji bi bio kanal za “prank contest”. On bi motivirao druge na humor sa fondom nagrada…a sam humor bi bio baza za promoviranje kanala, povećanje publike, širenje…povećanje fondova nagrada itako u krug.

E sad, to u suštini nije bitno drugačija politika od Vitaliy-a koji je krenuo iz nule…sam sebe promovirao humorom i sam sebi isplaćivao cijeli fond zarade. No jedna bitna razlika, masa je uvijek jača i kreativnija od pojedinca. Stoga nekom logikom sam tron prankstara bi morao zauzeti web kanal, a ne pojedinac poput Vitaly-a, Remi-a …

A ja zaista neznam za niti jedan kanal…samo pojedince koji se ističu i odskaču od drugih.
Ono što sam primjetio praćenjem nekih od tih likova…oni se zaista lagano i umrežuju, promoviraju jedne druge…čak nisu niti sebični. Pomažu si međusobno da netko novi ispliva.

Logično, pojedinac može ući u zasićenje sa svojim vremenom da radi nove materijale…ili energijom. Ako se pritome dovoljno obogatio…njemu je drago sa ima sa kime snimati…da ne mora sve sam.

Tu web kanal ima veliku prednost…jer kad se web kanal počme bogatiti, on sa većim fondom nagrada samo privlači više i više kreativne ekipe da radi za kanal i bogati kanal još više… Tako reći ne može doći u zasićenje s produkcijom, može raditi jedino sve veći broj videa gdje će očito biti i više “otpada” …ali isto tako i više genijalnih trenutaka.

Meni je pun kufer prankova. Kad vidim na netu šta sve idioti rade čudim se da već netko nije platio glavom.

Ideja o izazovima je solidna.
Igram pingić (Sokaz liga, ako netko zna), i na forumu se dosta puta znaju naći izazovi (na oklade) tipa “e, imati ću barem 25 pobjeda u sezoni”. Naravno, odmah mu frend uleti i kaže da nema šanse :smile:

Ideja je baš OK palacgore

1 Like

Ideja jeste dobra i jako zanimljiva, ali sa druge strane “izazov” kao motivacija u nečemu će jako brzo da padne u zaborav. Bio je izazov sa “polivanje vodom u humanitarne svrhe”, na kraju ispala sprdnja, bilo je izazova na FB sa knjigama, onda raznorazni pozivi na “interakciju” većeg broja korisnika, prvih 7 dana “viral” zanimljivo, posle “umorilo” korisnika i sa tim se prestalo do nekog sledećeg izazova.

Prost i banalan primer u humanitarne svrhe, (nisam siguran na čemu je bazirana akcija (motivacija), jeste davanja krvi, na uzor polivanja vodom, i to su pokrenuli ozbiljni portali u Srbiji, može se reći odmah slab odziv, jedan-dva dana bilo deljenja i posle toga ništa. Na akciju se odazvao mali broj ljudi, i to je to…

Meni ovo više liči na projekat “Obećanje”, ja bar tako ceo projekat vidim, jer ovde i nije baš izazov, nego skoro pa obećanje da ćeš nešto uraditi, ispuniti i slično kroz jednu vrstu interakcije između dva ili više korisnika.

Projekat jedino može biti uspešan na jednom višem nivou, koji treba korisnika da uključi u sve to, jednostavno nije izazov nego više motivacija koju taj web sajt, fb aplikacija, i slično treba da ponudi. Ako bih gledao malo užu sliku onda bi dobro analizirao u čemu i gde korisnici vide sebe (akcenat na što manj fizičke aktivnosti), realna slika jer tako je vreme, lakše elektronski uplatiti račun nego ići u banku, lakše do prodavnice automobilom nego peške, lakše autom do posla nego biciklom ili peške (male udaljenosti)…

Onda ciljna grupa, jako bitna stavka, ono što će njih pokrenuti na izazov kroz motivaciju (dva odvojena pojma), ono što pokreće klinca od 15-16 godine, to neće biti primenljivo na onog od 45+ godine, jer on ako do sada nije trčao i ako je izgradio svoje životne navike i utemeljio jednu svoju rutinu nema te aplikacije koja će ga pokrenuti (kroz izazov ili motivaciju), osim ako ne ponudiš nešto dobro, e onda neće odbiti.

Jednostavno jako široka tema za razgovor, razradu i unapređenje, a sa druge strane bez određene motivacije od samog autora projekat (slobodna procena na koji način projekat mora da donese toj motivaciji), a sa druge strane proejakt može biti primenljiv na određeni i uzak krug ljudi koji žele da istraju u tome, ali nešto masovno i jako, malo teže, ako ne kombinuješ komercijalno + besplatno plus pravni subjekti + još mnogo faktora, istraživanja, pregovora, dogovora i na kraju bar jednu godinu dana na samoj definiciji celog sistema i podrške jakih igrača možeš računati na dugoročan projekat, a po ovome će jako i vrlo brzo samo na osnovama biti “kratkoročan”.

Istina…no iako sam ja koristio riječ prank, humor koji se tu uklapa je ipak malo raznovrsniji. Primjeti da sav Vitaly-ev humor nije samo da nekoga uvrijedi, posrami…

Imaš
-social eksperimente
-girl pick up artiste
-(neznam ime, ali znam da odlično prolazi) …kad pomažu beskućnicima, gdje je prisustvo humora svakako dobrodošlo
-i na kraju i prankanje se ne mora svoditi da se netko “grune u blato” ili isprepada na smrt. Prank može biti zdravog karaktera, tj. šaljiv za obje strane.

Evo, samo naprijed. :slight_smile:
Slobodne su sve extenzije domena challenge-online i online-challenge :wink:

Ja sam imao sličnu ideju no nisam dugo razmišljao o njoj…
Skoro sam imao ideju i malo je slična kao ova a to je nešto u smislu društvene mreže gdje će ljudi slikati selfie ili čak video isječak sa određenom porukom na papiru. Jednostavan primjer:

Želite da ljudi naprave selfie na različitim lokacijama u svijetu sa porukom na papiru “Sretan rodjendan Šejla”.

Ne znam da li ovo već postoji nisam istraživao.