Idioti promjenili swift code i sjedište a nisu obavijestili ni klijente ni Google!?!?

Možda zavisi od države do države, u BiH su jedni od prvih imali tu opciju, ja sam prije nekih 10god imao tu karticu.

Možda u buduće može nekome koristiti. Pošto nisam u radnom odnosu i tragajući da izvadim debitnu karticu zbog paypal-a (konkretno u BiH), Unicredit, Raiffeisen, Hypo i još neke, čim bi rekao da nisam u radnom odnosu - onda je bio problem (možda se nešto promenilo). Onda sam slučajno otišao u Sparkasse i bez ikakog problema i neke procedure uzeo visa electron sa kojom sam bez problema napravio PP i bez problema se vrše transakcije, a u banci su stvarno voljni izaći u susret. Da ne ispadne sad reklamiranje banaka, ali pošto je bio problem sa BBI, kao i ovim već navedenim, samo iznosim moje iskustvo ukoliko nekome može značiti ova informacija.

Ja sam otvorio večinu ovih kartica dok nisam bio uposlen, nema šanse da je to bio razlog.

Ima šanse. Znam da je unicredit tražila platne liste i potvrdu iz firme za kartice tipa Visa i revolving kartica. Za maestro karticu vezanu za tekući trebao si biti zaposlen ili student koji ima uplate na svoj tekući da bi opravdao potrebu za karticom… sada možda nije tako ali nekada prije je bilo dosta uvjeta za izdavanje kartica

Za sve koje zanima ili koji budu imali problem, Google mi je 26. maja pokušao ponovo da uplati pare, i kada nije transakcija prošla, 27. maja su mi javili porukom da nije moguće obaviti transakciju i da apdejtam metodu plaćanja, pa sam ja promjen’o na račun koji imam u RF, i zatim 28. maja (jučer) u historiji uplata mi je prikazalo da su pare poslane 27. maja i jbg ja odem u subotu tj. jučer u banku jer RF radi subotom do 13:00 i odem u banku i saznam da nema ništa još i rekli su mi da je to vjerovatno zbog toga što platni promet ne radi vikendom, ne znam kakve su se ovo sile okomile na mene ali se iskreno nadam da će pare biti sutra ili ću nekome je*ati mater…

To će biti traženo kada želiš otvoriti kreditnu karticu.
Međutim, debitna kartica ne zahtijeva tako nešto jer sa njom ne možeš ići u minus i trošiš samo onoliko koliko imaš na njoj, dakle koliko si sam prethodno uplatio. :wink:

1 Like

Ja dobio Visa Electron karticu u RF banci sa 17 godina.

Kakav radni odnos, platne liste, pa ni punoljetan nisam bio.Za podrucje BiH, RF je definitvno po meni najjaca, bar kod mene u gradu.

1 Like

pošto to nije bilo skoro, a koliko se sećam NLB, a mislim još neka od gore spomenutih (Unicrediti ili Rf) su tražile da sam u radnom odnosu. Uglavnom ove spomenute, ako i nisu tražile da sam zaposlen onda je trebalo neke druge uslove da im ispunim, a i provizije se razlikuju kao i dosta još nekih stvari. Sve je to bilo u jednom danu, zaređao sam bio od banke do banke. Najbolja se po mojoj analizi tad pokazala Sparkasse i dosad sam zadovoljan sa njom. Imaju zadovoljavajuću proviziju i susretljivi su za sve zašta se obratim, a imaju i elek. plaćanje ko želi. Jedino kad sam produžavao VISA electron karticu naglasio sam da ponovo želim VISA (inače bi mi dali MAESTRO). Čak i u minus odem (mislim na mesečno održavanje, jer uplaćujem kvartalno to održavanje) nikakvih problema zasad nema, a sve transakcije preko PP su besprekorne i za studente imaju poseban program niže provizije i besplatno elek. plaćanje (kažem to je bilo prije 2 - 3 god)

Kada je to bilo? Ako je poslije 2009. onda si ti tražio nešto posve drugo a ne debitnu.

Sve ti gore piše, a evo još jednom ću ponoviti, prije 2-3 god. i tražio sam VISA electron - da otvorim PP. Ne vidim razlog za neku polemiku. Kome treba neka ode u bilo koju banku i nek vidi šta mu odgovora. Hteo sam samo da navedem svoje iskustvo sa bankom koja se u ovom postu nije pominjala.

Prijatelju nema šanse. Ili im se nisi svidio pa zbog toga ti slagali da ti treba platna lista :D. Što napisa neko iznad, vjerovatno si tražio kreditnu karticu.

Valjda znam razliku između kreditne i debitne kartice :slight_smile: , ali bitno da se svidelo ovima o kojima sam pisao, jer danas je logično sve što nema logike :wink:

Mene zanima sta je bilo na kraju od ovoga sa svime i da li si uspio doci do novca ili još uvijek cekas

Digao sam pare, Google perfektan kao i uvijek mi je poslao mejl da nešto nije uredu i da trebam apdejtati račun, pa sam ukucao ovaj iz RF-a i poslali su pare…to je to :wink:

Ajde super drago mi je zbog tebe

1 Like