If buy woocommerce

Pozz da li neko ima ikakvu ideju kako bih mogao upotrebiti ovu funkciju “wc_customer_bought_product” tako sto kad neko kupi nesto na stranice, tek onda dobije mogucnost da vidi jedan shortcode koji sam embedovao preko php-a a ukoliko nije kupio nista onda ne moze da vidi to sto sam embedovao, ako ima ko dobre volje da pomogne bas bih mu bio zahvalan

Nistam testiro ali mislim da ovako:

<?php

if(wc_customer_bought_product($customerEmail, $userId, $productId)) {
echo ‘shortcode’;
}

Pogledaj jos https://docs.woocommerce.com/wc-apidocs/function-wc_customer_bought_product.html

1 Like

Pokusavao sam drug s svom dokumentacijom oko te funkcije ali nigdje ne mogu naci ovo sto meni treba i sad kad koristim taj tvoj kod onda mi ne izbacuje nista :frowning: ne znam do cega je i evo kakav sam kod stavio i sad mi vraca samo else :frowning: if ko da ne prepoznaje uopste

if(wc_customer_bought_product($customerEmail, $userId, $productId)) {

echo do_shortcode("[do_widget_area avada-custom-sidebar-store-review-bar-$store_user->ID]");
}else {

echo “test”;

}

A sta si stavio pod $customerEmail, $userId, $productID ?
Mozda nesto od toga krivo saljes u metodu…

Nista ovako mi kod izgleda

if(wc_customer_bought_product($customerEmail, $userId, $productId)) {
echo do_shortcode("[do_widget_area avada-custom-sidebar-store-review-bar-$store_user->ID]");
}else {
echo “Neka poruka ako nije kupio nista ranije”;
}

:frowning:

Hahaha Pa pa nesto moras postaviti u ove varijable $customerEmail, $userId, $productID

Dakle

if(wc_customer_bought_product(wp_get_current_user()->user_email, get_current_user_id(), get_the_ID()))

Napomenut cu ti da ove sve vrijednosti prije i ispis i vidis dali su tocne, ako get_the_ID() ne radi probaj $product->id ili koja ti je vec varijabla u loopu…

Pokusao sam i s tim ali mi ne vraca nikakvu vrijednost :confused:

Sta ti tocno ne vraca nikakvu vrijednost?

Ako itko na forumu voli pomoci u ovim programskim zavrzlamama onda je to @Dooki. Povodom toga zelim se ukljuciti u ovu temu. Ako sam dobro skuzio, ti zelis nesto isprogramirati (pretpostavljamo da imas neko minomalno potrebno znanje za te stvari), onda ti clan @Dooki kaze dio koda koji ti treba da pokusas to odraditi. Naravno, on ne zna kako su kod tebe postavljene i definirane, odredene neke stvari, ali isto tako pretpostavlja da ces ti uraditi potrebne dorade na kodu koji ti je dao…

Da bi stvar isla glatko, i da dodes do rjesenja, moras biti malo precizniji, reci gdje si zapeo, koliko vladas problematikom i sta tocno trebas… Ako to uradis 99% sam siguran da ce vec dva puta spomenuti kolega dati rjesenje koje ce ti raditi.