Ima ju li Blogger sajtovi prednost u SERP-u?

Moram se poigrati malo sa bloggerom da vidim kako to sve zapravo šljaka.

Dosta blogova sam prodao, kako je kolega iznad napisao. Promijeni se admin na blogu. Jedina zbrka je bila što je do sada G povezivao i fotografije sa bloga sa mojim osobnim. Kako se nedavno G+ ipak osvojio od ostalih servisa te mi fotografije više ne prave frku jer su u posebnom albumu pridruženom pojedinom blogu.

Po meni prednosti/mane blogera

@Horz , nevezano za temu, nije sumljivo,nego sumNJivo. Dal mozda kazes i dimljak umjesto dimnjak ? Jaaaooooo

ccc…pozivanje na gramatiku na forumu. lol
Pa ne pišu se tu eseji brate mili.

Ne pisu se eseji,ali ako imas neku web stranicu na nasem jeziku,onda zalosno, jer mogu mislit na sto to slici. Tako da je indirektno opet vezano sa forumom.

1 Like

Koliko me izludi pisanje na mobitelu ni ja ne pazim toliko na te stvari. Na pcu je totalno druga stvar. Jbg.

Da se vratimo na temu. Bloger je dobar ako ne želiš previše funkcionalan web i ne smetaju ti ograničenja koja nosi sa sobom. Na njemu se može zaraditi i tu nema nikakvih mana naspram web stranici, barem ja nisam imao.

Ja osobno i sada gonim podjednako i jedno i drugo, iako radi neke satisfakcije(više je moje) preferiram web stranicu. Tu sa druge strane imam troškove koje blogger nema, brinem se o sigurnosti što kod bloggera nije slučaj, gledam jesam li online ili ofline što je opet na strani bloggera.

Ako netko misli zaraditi na netu pisanjem bez neke posebne želje da ima svoj hosting, temu i CMS onda je blogger sasvim dovoljan alat. SERP? Ako se redovno dopunjava sadržajem, imam osjećaj da ga google malo brže registrira.

Je, a možda su i u šumi…Who knows.
Nema mi gore, nego kad se netko poziva na gramatiku na forumima.
Još uz to; pretpostavke tipa “šta bi bilo kad bi bilo”…

Trolanje i spam na kvadrat.

Nema mi gorega kad negdje vidim rijec “sumljam”. Seljacija i nepismenost na kub.

1 Like

Pa tebi npr. fali riječ gore u rečenici, a svako te opet razumije, a to je najbitnije.

Nema ju xD. 20 zna kova.

Meni malo bezveze da nekom smeta nepismenost onda napiše rečenicu koju mu ne svaki profesor no i nastavnik jezika hrvatskog ili srpskog (nebitno) ne bi prihvatio.

(facepalm) jel ovo forum o gramatici ili o webu?

Uhvatio se za “sumljivo”. Ako cemo vec o gramatici… Jel iko procitao naslov ove teme? Jel “ima ju” ili " imaju" ? Sto bi rekli u jednom skecu na YT “ali to nije tema” nego je tema SERP.

@admin ko je vec admin jel moze da kod drmrgood da stoji lektor a ne Gargamel?:slight_smile: Nemoj se ljutiti drmrgood :slight_smile:

Sta mislite, ima ju li Blogger sajtovi prednost u organskim rezultatima pretrazivanja ili ne?
Googleova platforma, domena, server…

Pozitivan odgovor je za ocekivati, makar narusava moje pretjerano dobro misljenje o Googleu kao fair play gigantu.

Iskreno, u mojih vec poprilicno godina staza na netu nisam se pretjerano susretao sa sajtovima s blogger.com koji su bili super rangirani. Ima ih, ali ne zauzimaju neko znacajno mjesto.

Sve ti ovisi o namjeni sajta/bloga. Ako zelis pokrenuti osobni blog ili nesto slicno mozes krenuti s besplatnim platformama pa vidjeti kako ce to ici, a ako kreces u komercijalni projekt svakako savjetujem placenu domenu i hosting jer ce ti kasnije biti lakse brendirati se i sve ostalo…