Ima li smisla tužiti?

Prošle godine u 3.mj sa ušao u akceleratorski kamp u Osijeku, Frank Ventures. I osvojio prvu nagradu (http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=53819)
No nismo dobili novce, prvo 100k nakon toga su smanjili na 50k pa ništa.

Mislio sam cijelu priču dati u novine i medije, no ima li smisla uopće tužiti za te novce? Znamo kako je u hrv, traje dugo i na kraju kad se donese odluka, pare se i dalje ne daju već se odugovlači i samo se gubi živce i pare.

Inače sam jako, jako dobar sa Ivana Bilić i Ivana Ninčević pa ako si za da ih kontaktiram da vidimo što oni kažu na sve to i da li mogu poduzeti po tom pitanju nešto.

Izvini, ne znam tko su oni/one :S
Otišao sam kod odvjetnika u OS već da vidim, ali mi traje to malo dugo 80 dana se već čeka na odgovor tih ljudi što su me zajebali, ne znam koliko je to realno.

Bile su mentorice na kampu i u odboru.

Ne sjećam se da sam upoznao

treba ih dat u novine naravno takva ekipa samo takvu komunikaciju razumije… oni su svoju tezgu i dnevnice vjerovatno fino naplatili…puno krpelja jase na krilima jednoroga…

Off he record evo kako je to izgledalo tamo https://docs.google.com/document/d/1c1jOkkhOr1zhlWBBZGhyvlG8eVfOE7TjMI_z9Tmb57g/edit?usp=sharing

Ako si ovo predao javnom bilježniku ili odvjetniku od toga ti neće biti ništa. Tko je ovo napisao? Ovdje se ništa ne zna ni tko pije ni tko plaća. Kakva Ana? Imaju li ti ljudi titule i prezimena? Tko je tebi točno dužan? Ime neko može?

U ovom tekstu ti nedostaje hrpu toga i ako na osnovu ovoga budeš dizao tužbu ljudi će ti se smijati.

Ako ti treba dobar pravni savjet u vezi ovoga spojit cu te s nekim ljudima ako si zainteresiran samo moram te upozoriti da bas nisu ni jeftini po tom pitanju.

To sam ja napisao okvirno, nisam ni mislio s tim oblikom ići u medije, zato sam i ovdje da pitam.
Hvala no ne mogu si priuštiti tako šta, mislim da ću samo ići u medije bez tužbe, samo će mi para oduzeti i vremena

1 Like

Kako ako ste osvojili nagradu od 100k može biti smanjena na 50, uglavnom kako uopče može biti smanjena?

Može, jednostavno kažu: biti će 50k i to je to

Ako odvjetnik vidi da ima slučaj možeš se dogovoriti na plaćanje dijela od tih para.

Moj je rođak gonjao tužbu sa dogovorom da plati kada dobije pare. Dobio je blizu 300 000 kn u od tog dijela platio odvjetnicu. To je bilo u BiH ali vjerujem da ima odvjetnika koji vole uzeti takve predmete, nije im žurba a znaju da imaju 99% šanse da dobiju.

1 Like

Pa to nema smisla, to je kao da te zaposle za 5000kn mjesecno platu i kaze ti na kraju mjeseca bit ce ti 4000kn.

Svašta je tu bilo, “100k”, pa “do 100k” pa “50k” pa “50k + 10k od grada”

Dali je bio raspisan natječaj u kojem su pisali uvjeti i nagrada, i dali ste kakav ugovor potpisali? Ovaj clanak u kojem pise nagrada ti nije nikakav dokaz…

Potpisali smo ackeleratorski ugovor kada smo ulazili u prgoram

Najbolje procitaj ugovor i vidi sto ste potpisali. Dali u ugovoru pise iznos nagrade?

Žalosno… jadan je ovaj Balkan.

Poz, daj mi pliz objasni pojam “ackeleratorski ugovor” ?

Takav ugovor su potpisali mStart od Agrokora i ZIP -Zagrebački inkubator poduzetništva.

Evo ovdje su predstavljeni etc. etc. https://www.youtube.com/watch?v=RhdS48QX11c

Inače ZIP je najbolji inkubator poduzetništva u regiji i ja sam imao samo pozitivna iskustva dok neki tvrde suprotno.