Imam ponudu za sajt dal bi mi neko pomogao oko odredjivanja vrednosti

Imam ponudu da kupim jedan sajt pa me zanima da li je neko voljan da mi kaze koliko okvirno vredi?hvala…

ako ima relativno stabilnu zaradu, onda otprilike 36 mjseci profita bi trebala biti cijena
(sigurna zarada nije posjeta sa fb-a ili tako nesto)

Ok…hvala najlepse za pomoc

Pa ko je presao fb prije nego je fb presao prije njega,
Jel to moguca sigurna zarada ? :smiley:

Po meni organic posjeta i starost stranice imaju vrijednost i to mnozim sa zaradom ×24 il sto kolega kaze ×36. Takve stranice imaju padove, al se i vrate. Posjetu sa drustvenih mreza gledam kao Bitcoin.

4 Likeova

Ma de , ncc :smiley:
Koliko god da postoji Facebook, toliko dugo ces imati i sigurnosnu zaradu od njega.
Isto kao sto google “Organici” :smiley: imaju sigurnu zaradu :smiley: kakvi bitkoini :smiley:
Nisam vidio nikad nesto ovako besplatno a puno :smiley:

1 Like

fb te zavrne samo tako… to nije sigurno i konstanto kao organic… Ja sam od fb-a imao po 7000-8000, i onda u novembru padne na jedva 1000. NIkad ne bih uzeo tih 7000km i rekao da sajt+te fb stranice vrijede 7000* 36

2 Likeova

evo formula koju sam upravo smislio da se riješi situacija sa fb i organic
100€ dnevna zarada
80% fb traffic = 40€
20% organic = 20€
*36mj = 64.800 €
pod uvijetom jedna fb stranica da daje tih 80% trafika…

ako ima tko ovo, neka se javi kupujem po ovoj formuli…

EDIT: može i jedna fb grupa, ali da je pod istim imenom kao stranica

Ako se ne varam gleda se prosijek zarade u zadnjih 6 mjeseci. E sada, množi se od 30x pa do čak 50x, ovisno o zaradi. Što više zarađuje, vidim da su ljudi spremni dati i 50x. Naravno, ovisi i kakvi su affiliate programi u pitanju, ako je amazon onda nije nikakav problem, ali neki affiliate programi ne žele ugovor sa novim korisnikom, i onda zarada puno pada… One Hour Professor je imao taj problem i umjesto za 500,000 $, prodao je stranicu za 250,000 $ ako se ne varam.

Ne bih se složio sa tobom. BTC ima uspone i padove dok Facebook bilježi samo padove. :grin:

3 Likeova

Bilo bi dobro da od tog lika od kojeg planiras kupiti sajt zatrazis statistiku o poseti, izvoru posete, zaradi itd…

Vidim da se ovde spominje suma od 36x mesecnih zarada za organic posetu, sad to jeste realna cena al po meni za neki engleski sajt. Ako je sajt na srpskom jeziku msm da ga mozes dobiti i za nekih 20ak mesecnih zarada.