Imam preaktivnu Facebook stranicu,kako da je unovcim

Ovako,imam pitanje za sve koji nisu sebicni kada je u pitanju dijeljenje nacina za zaradu. Potrebna su mi solidna mjesecna primanja jer ne radimo nigdje ni ja ni supruga a trece dijete na putu,od interneta nas hranim,tu i tamo kako koji posao pogodim. Naime,imam jednu facebook stranicu koja ima preko 250 000 aktivnih fanova i na njoj dijelim samo slike i videe,napravio sam portal ali sam u nedoumici kako da ga unovcim,cije reklame da stavim,adsense ne zelim jer sam sa njima imao losa iskustva,malo su placali. Sta mi preporucujete od srca,kako da najvise unovcim portal? Oduzit cu vam se,ako niste registrovani ovdje preporucite mi na mail sinccsamo@gmail. com

Tesko da ces se mnogo vise hljeba najest od drugih…

Stavi native mediu i adnow, i stavljaj unutar clanka i ispod clanka… i saom udaraj po klikbejtu

1 Like

Probao sam native media i adnow,placaju uzasno malo, ne bih da idem da neko mora kliknuti na oglas,ima li neki od tih zarada po prikazivanju ili push taj neki kojem mozemo vjerovati,ovaj monadplug ima puno negativnih komentara to su sigurno oni momci iz srebrenika

Prodaj mi je :smiley: ? :money_mouth_face: :money_mouth_face: :money_mouth_face: :money_mouth_face: :money_mouth_face:

1 Like

Pa ne znam sta onda ocekujes… native media i adnow placaju ekstra za domacu posjetu… ali tebi ne valjaju ni oni ni google. Ne drzis Forbes nego neki znj sajt… imati 1e na 1000 pregleda bi trebalo biti zadovoljavajuce za domacu posjetu

5 Likeova

Prodat cu ti jednu drugu samo mi otkrij nacin kako da najbolje iskoristim posjete i milionski reach,previse je ovih adnow-a monadplugova, ne znam kome vjerovati

Publici serviraj sadržaj koji ih zanima, tako i reklame. Ne možeš tinejdžeru servirati “lijek za prostatu” …

Da li si pokušao ADSENSE ?

adnow je znaci nesto najgore sto sam probao od svih tih stranica za zaradu, a native media sam isto probao, 3 klika 0,05 zarada,ne volim oglase na koje moras klikat

probao sam adsense ali za nasu bosansku publiku je to sitna riza,moram ic na opciju zarada po prikazu pa neka izbaci nesto za prostatu al da je veca zarada

1 Like

Onda se obrati potencionalnim kupcima reklamnog prostora.

Teško je ovako pisati kad ne znamo o čemu se radi, koji je web, kakva je publika, koja niche …

Da li to mene kao 25-godišnjaka zanima ?
Naravno da ne, zašto bih kliknuo kada nemam problema sa tim, dok moj stari od 55 godina može biti klikne :smiley:

pa kad nema efekta od googla koji servira oglase u skladu sa sadrzajem portala,mora se ici na neke rigoroznije oglase

Ne možeš za dan dobiti odgovarajuće oglase, i daj barem uputi nas koja je tematika sajta…

vecina je muska publika,auta sport i muske stvari

Zasto nisi pokušao sa kladionicama tipa Meridian bet, affiliate program njihov, imaš raznih gluposti od sporta do kockanja online, kada se ja registrujem preko tvog ref linka koliko god da potrosim novca na sajtu imaš procenat od mog bet-a…

To je ono što mi je prvo palo na pamet :’)

Pa koliki bi ti cpc na domacu publiku? Ne moze biti da niko ne valja od mreza, mozda imas prevelika ocekivanja

Pozdrav, ja sam od onih što su izbacili adsense jer plaća premalo a prikazuje previše. Od oglasnih mreža na news portlaima koristim isključivo nativmedia.rs i nativne reklame. svaki dan namaknem 3-4eura što nije možda mnogo ali nisu ni portali previše popularni. Drugi načini zarade (oni glavni) su mi prodavanje direktnih bannera, tu imamo 5 klijenata koji u prosjeku plate 300 KM mjesečno, PR članci, imamo 23 sajta, 20 iz BiH tako da smo napravili povoljne pakete, koje upravo prodajemo 300 KM mjesečno i 200 KM mjesečno zavisno od broja objava i gust postovi što nam je trenutno primarni način zarade ali mislim da ti guest postove nečeš zadugo prodavati jer je pretpostavljam novi domen portala i nema dovoljno velik DR i organic posjete. Ono što bi tebi preporučio ako je fb stranica toliko dobra da je rentaš drugima, zavisno od publike, i ja bi prvi zakupio nekoliko objava dnevno na tvojoj fb stranici. Znam ljude koji na sičnim strancama ako je dobra nisha zarade platu od iznajmljivanja portalima. Možeš da imaš recimo 3-5 portala sa 3 objave dnevno. Sretno!

ako je superaktivna, prodaš je ako imaš kupca :smiley:

1 Like

Instant Articles, ima po forumu sta i kako, malo procesljajte.

Već je izdajem jednom momku ali hoću i ja objavljivati jer nije gusto,ima mjesta. Native media su me razočarali jer treba klikat na reklame da zaradiš, a kad vidim one crve,kreme za išijas itd. to je narodu dodijalo, isplatnije je ići na prikaz i zaradu od toga kao što ima lupon ali su mi i oni malo,ne daju pristup ad manageru vec imaju svoj neki admin panel gdje se prati statistika svaki dan u 12 sati osvjezavanje,oni odredjuju procenat, to mi se ne svidja

1 Like

Probaj da zaradjujes od facebook audience network-a putem fb instant articles. To je ono sto tebi treba.