Imate drugih prihoda osim plaće? Od 2014. obavezni ste podnijeti poreznu prijavu

U Ministarstvu financija pojašnjavaju da je došlo do izmjena na tržištu rada i sve više kompanija zapošljava samo privremeno od projekta do projekta ili prema kratkoročnim potrebama na ugovor o djelu pa je nužno oporezivati sve primitke od vlastitog rada…(Cijeli članak)

1 Like

Čini se da ćemo postati kao Kina. Kad im se šalje lova za uslugu preko moneybrookers treba napisati pod opis “cos of living” ili da je neki dar više sam i zaboravio kako sam ja slao lovu, ali svaki put su mi rekli da to moram upisati da im država ne uzme dio poslanog novca.

1 Like

Ne znam kako će biti, ali povlačenje zarade od Adsense-a preko WU u pošti gdje traže vaš OIB, sigurno više neće biti tax haven. A pošto smo u EU, ne bi bilo čudno ni da državne institucije komuniciraju s Paypal, Moneybookers, Payoneer i ostalim internet “bankama”.

U SAD i večini EU zemalja se za neplaćanje poreza ide u zatvor… sjetite se zbog čega je Al Capone zatvoren, sigurno ne zbog masovnih ubojstava :slight_smile: Čini se da nešto slično stiže i kod nas…

Bas sam danas prical o tom s knjigovodstvom, jel ima neko neka saznanja jel oni (porezna) prate tu lovu od adsensa prek WU il to jos nije umrezeno… il je bolje trazit cek…al u svakom slucaju tih 40% je katastrofa… ozbiljno razmisljam da preselim biz u bugarsku jer imaju najnizi pdv i poreze…sve manje je prostora za manevre nas kaj smo se ukljucili nakon sto su ovi jamili kaj su jamili…

40% je svakako previše… budemo već nešto smislili u međuvremenu ipak smo najbolji u tome :blush:

@steelmaiden: Mnogi bi sad odmah potpisali da mogu biti Al Capone. Al mislim da se nece ici u zatvor zbog par kuna. Bilo ensto an vjestima da je Mesi zatajio porez, pa niej u zatvoru. A on ej sigurno zatajio pravi porez a ne 5 kuna.

@vladowsky: Zasto bi selio biznis u bugarsku. Imas daleko bolje opcije. Preselis sebe i svoju familiju u Svedsku, Norvesku, Finsku, Kanadu, Australiju. Porezi isti kao i kod nas (vrlo vjerojatno i manji), kvaliteta zivota 10 puta bolja. A moezs preseliti seve i familiju u Bugarsku pa tamo zivjeti ko lord, samo nije bas kvaliteta zivota neka tamo. No vjerujem da ne zaostaje toliko za kvalitetom u nas.

Bas me zanima sad kad ovi odu sa vlasti kako ce biti financijska politika novih.

P.S. umjesto da poticu investicije u biznis kod nas, da stvaraju povoljnu radnu klimu nasa vlada tjera i ovo malo ljudi sto radi da ode.

Ovo je katastrofa! :frowning:
Uskoro ćemo imati poreze na zrak i na sunce.
Seronje!!

Može im se, pitam se sta ce bit za 5 god…

Ma nista od ovog ljudi moji. Imam insiderske informacije od covjeka koji je radio software kao vanjski suradnik za Poreznu Upravu RH. Bio sam mu dao svoj OIB da mi provjeri sto se vidi a sto ne. WU jos uvijek nije vidljiv, mada se pri svakoj isplati upisuje OIB. Pa nece WU svaku svoju transakciju prijavljivat nasoj FINI, kud bi dospjeli da je tako ? Jos je manja sansa, odnosno ni to nije vidljivo, po pitanju payoneera. Jedino mi je taj gospodin preporucio da ne dizem novce sa payoneera na bankomatu na kojem imam tekuci racun (konkretno ERSTE banka) da me ne bi kojim slucajem skuzili.
Međutim, ovo nije 100 % jer on sa svojim levelom passworda ne moze vidjeti nista sto bi moj OIB povezivalo sa Adsense WU ili sa payoneer karticom, ali mi ne moze garantirati da li netko sa vecim levelom mozda kojim slucajem ipak nesto vidi.
Ali mi kaze da se zasad ne bi trebao brinuti, ali da ce do 2020. sve to biti povezano.

1 Like

Ne znam bas za payoneer da li ce da se povezu i sa njim, zna li neko kakvo je stanje u drugim zemljama? Posto nisam cuo za taj slucaj jos. Za WU verujem da je moguce mada opet su to gluposti da svaki puta kada ti neko posalje novac ti moras da placas porez, od kud oni znaju ko je poslao mozes reci rodjak iz inostranstva ako neko pita. Aj ovi sto zaradjuju velike sume na redovnoj mesecnoj bazi itd al za ove povremene radove sumnjam da ce iko i da gleda i uvek moze da se smisli nesto. Ne znam kako su sve to zamislili al uvek ima nacina da se zaobidje bilo da je u pitanju WU, payoneer ili nesto trece…

Je, rođak… ime mu je Google, a prezime Inc. :slight_smile:

2 Likeova

Nisam mislio na google vec na ove poslove koji se dogovore preko neta pa ljudi placaju preko WU, recimo meni su do sada par puta placali za reklame preko WU posto ne mogu da primam pare na Paypal… :slight_smile:

1 Like