Imate instagram s dosta pratilaca. Kako da procijenite koliko da naplatite reklamu?

Zdravo, društvo. Da li ste nekada imali dilemu koliko da naplatite reklamu, ukoliko imate dosta pratilaca na instagramu?
Ja sam bio u sličnoj situaciji, pa sam se konsultovao s nekim ljudima i tražio po netu koliko bih mogao da naplatim reklamu.
Naišao sam na jedan sajt, koji na osnovu broja pratilaca i prosječnim brojem lajkova po objavi definiše koliko možete naplatiti reklamu. Dakle, samo upišete profil koji želite i to je to.
Možete vidjeti koliko možete naplatiti story, objavu, ili oboje.

Šta vi mislite o tome?

Link: Instagram Money Calculator | inBeat

Ako je ovo tocno treba tu dosta followera i dobar engagement inace nema zarade

Barem 10.000, sa pristojnim engagementom.

Konkurencija je velika i tesko je tu zaradit. Ja sam platio reklamu za insta reels i dobio oko 320k pregleda i 0 followera za €21.

Navodno se gleda i engagement rate uz followere

Čime se baviš, odnosno šta si reklamirao pa tako loše prošao, ako nije tajna? Naravno, ne moraš detaljno reći, uopšteno samo.


To za instagram sam samo testirao htio sam vidit jel mogu nekako izreklamirat yt link preko oglasa ali ne ide bas

Prva kampanja je awarness, a druga engagement

1 Like

@ErrorCode Ne razumem sta hoces reci da ovde ne ide?

Pa covece pogledaj koliko te kosta da svoju reklamu, svoj proizvod prikazes isped 1000 ljudi?

Ti ako imas slabu ponudu, los offer, pa nije tu Instagram nista kriv. Instagram ti je prikazao za bednih 20 eura tvoj proizvod ispred 220k ljudi. I ti kazes ne ide, pa znaci do tebe je a ne do Instagrama!

Promeni ponudu, promeni offer i uradi sve isto.

1 Like

Normalno da ne ide kad niko ne klikce na link pogotovo ova prva reklama od skoro 3m ljudi jedva 300 klikova na jedvite jade