Imate li dobre domene? Showcase

nedavno besplatno pribavio
infokup.hr
cro-a-porter.hr
nportal.hr

1 Like

FlowersTips.org domena ne vrijedi za koliko je izlistana (nisam radio analizu, ali vjerujem da je tako), ali vjerojatno si to dao samo kao primjer.

Kad kupiš domenu na BIN (Buy It Now), ne možeš biti 100% da ćeš je dobiti. Većinom je dobiješ, ali nije 100%, čisto da znaš. Razlog može biti da npr. vlasnik umro, da je nedostupan, da ne želi prebaciti domenu, da se predomislio u vezi cijene (a izlistana je ostala stara cijena) itd. On će imati sankcije od platforme, ali zadržat će domenu :wink: Eventualno se može prisilno prebaciti domenu ako je na registraru čiji je marketplace (mada i tada ako nije aktivan fast transfer može biti zavlačenja). Ako ne dobiješ domenu, ako je marketplace reputabilan, onda ćeš ipak naravno dobiti novce natrag.

Eto, čisto da znaš da nije 100% da se domena dobije sigurno čim platiš BIN. U velikoj većini slučajeva je tako i najčešće nema brige, ali…

Ako želiš javi mi na privat koja je točno domena u pitanju pa mogu istražiti. Ako plaćaš $5,000 i to je BIN, ne možeš lošije proći, a mogu probat spustit cijenu i vidjet jel može ići i website.

1 Like

ma da samo primjer zbog postojećg sajta. i kod ove domene koju gledam meni nije sama domena interesantna nego postojeći sajt.

hvala na informacijama. kontaktirao sam namesilo saport i oni su mi dali neki čudni mejl (ko kriptovani) da kontaktiram kupca. jer ako ne ide sajt uz domenu onda ne bih uopšte razmišljao o kupovini. mogao bih uzet domen i onda sa wayback machine stavljati sadržaj ali onda možda (vjerovatno) može šibat dmca, pa ja onda trebam ić na neki hosting koji ne ferma dmca, pa možda može guglu se žalit… tako da ne bih tim putem nego bi regularno sve probao da dobijem i sajt. a sajt po svim alatima ima autoritet jak i baš dobru posjetu. nikako mi nije jasno što se prodaje samo domena. jer sajt vrijedi sigurno dosta više od tih 5k.

Vjerojatno su samo proslijedili private whois e-mail, koji obično izgleda kao hijeroglifi. Često se može doći do pravog vlasnika i normalnog kontakta i kad je private whois, ali to zna biti dodatan trošak.

Radije nemoj tako, to je krađa sadržaja :slight_smile:

Onda nema druge nego tražit vlasnika :slight_smile:

1 Like

Dobro je to, samo možeš neki logo napraviti pa ubaciti gore

Gledajuci nazive i ocekivao bih da budu besplatne.

2 Likeova

Gdje pratiš koje su istekle ili koje ističu?

Mozes mi pomoći da napravim logo… Pokušao bih ali stvarno ne znam

Logo mozes besplatno napraviti preko platforme Canva

Samo kada odes na sajt izaberi sekciju Logo i to je to

1 Like

Probaj sa ovim https://cooltext.com/ izabereš neki font koji ti se sviđa i staviš svoj tekst. Nije teško.

ExpiredDomains.net 20 znakova

1 Like

Ovo rade neki sajtovi kao npr Amazon… ti kontaktiras druge korisnike preko emaila ali sve ide kroz njihov sistem da vi ne biste zajebali platformu tako sto izvrsite kupovinu bez da oni uzmu procenat

Npr ovdje nema emaila njihovog nego samo ovog kriptovanog sto su oni njima dodijelili:

1 Like

Malo je vise off topic ali da li ima negde da se vide izbrisani i ponovo dostupni blogspot domeni?

astrologija.org
sirija.com
valentinovo.org $5 aukcija
unajmite.me
zadruga.rs
arhitekta.rs

ova zadruga.rs se ubila za ovaj lander:

Kosnice.com - istice sutra
Elafiti.com - istice prekosutra
capljina.org - 12 USD
umjetnik.com - 12 USD
sportski.net - 12 USD ima i nekih linkova
1 Like

Registrirao prije par danaa Posudje.com

Za sada nemam planove za nju, Ako naleti ko sa dobrom ponudom vjerovatno cu je prodati, a do tada neka loji.

Pozdrav ekipa, potreban mi je savjet :slight_smile:
Ostalo je jos par mjeseci do isteka domena Doboj.ba i VideoNadzor.ba, nisam siguran da ih se isplati produziti, sta mislite?

Zasto na tu domenu doboj.ba ne napravis neki prezentacijski sajt grada, gdje napravis ono od turizma, provoda restorana, hotela, diskoteka itd gdje navuces posjetioce da posjete grad i te lokacije.

Nesta poput ovoga Posjetite Grad

A za drugu domenu ne znam, koji cilj te domene ti je bio kad si kupovao je? Meni zvuci kao da si htjeo prodavat/nudit servis za instalaciju video nadzora ili kamera.

Nadam se da sam malo pomogao, sretno :slight_smile:

1 Like

Hvala @Enka :+1: Definitivno ću poslušati tvoj savjet vezano za domenu doboj.ba. Što se tiče domene videonadzor.ba. bavio sam se ugradnjom video nadzora i ideja je bila pokretanje bloga vezano za tu tematiku, npr. diy instalacija monitoringu/alarma, novosti i novi cctv proizvodi… ali nisam siguran da li bi bilo ikakve zarade od toga.

1 Like