Imate li (i) vi napade panike i padate u depresiju?

@keisuke
Znas koji je dogvor na tovje pitanje?
Nitko to nezna, ni taj sam, ni Pevec, nitko. Nisu oni bez razloga u depresiji…
Novac moze jos samo dolijat ulje na vatru, ako imas pare mozes kupit droge, alkohola i tako dalje…
CDepresija je ukratko kad ljudi nevide buducnost, cisto sumnjam da bi je najednom progledao zbog para…

cini se da idemo ka zakljucku da je @keisuke u banani jer nema para hehe

Zato i jesam napisao da bih volio cuti razmisljanja drugih forumasa.
Sad imam nesto novo za istrazivati, nikada mi to nije na um palo.

@vladowsky
Idemo ka zakljucku da je tebi dosadno pa si poceo lupetati :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: drzi se teme, taman se zahuktava

hehe odo ja lec 20 znakova

Ovo je moje mišljenje i baziram ga na vlastitom iskustvu:
Moj je suprug prvi srčani udar imao mlad, niti 40 godina i prebrodio ga kao dječarac. Nakon toga je promijenio životne navike nabolje, prestao pušiti i zdravo se hranio…kao da nije dobio dva stenta…
Baš zbog tog stava mu je drugi srčani udar (dva nova stenta) došao kao grom iz vedra neba, jer je bio uvjeren da je to iza njega…

Zbog toga je pao u depresiju…i ona se po meni najviše očituje nezainteresiranošću za sve…on je normalno funkcionirao, jeo, spavao, išao na posao, ali strah je učinio svoje i on nije imao interesa za ništa, kao robot…
Gledao bi u jedan TV program iako si vidio da gleda u prazno…strašno za nas oboje…
Kad su mu propisali lijekove protiv depresije nije živnuo, dapače, bilo mu je gore i više nije mogao ići ni na posao…to ga je probudilo, shvatio je da tone (a to oni sami moraju shvatiti da bi ti dopustili da im pomogneš) i odlučio boriti se…

Antidepresive ne pije jer kaže da ga omamljuju i da bi mogao spavati čitavi dan, trudi se svim silama povratiti se u normalu i iako sada ne radi (što ga dodatno muči zbog naše financijske situacije), ja primjećujem da ide na bolje i to po sitnicama…

Mislim da je @dadaas u pravu kad kaže da je malo oboljelih od depresije…mislim da većinu muči tjeskoba i strah a doktori to jednako liječe- sve antidepresivima

3 Likeova

@keisuke
hebes pare, stvarno, ja sma ti opet pravi primjer, kupio cryptovalute i cijelu godinu gledam crvenilo, sad neki dan, pre dva tjedna pusio sma i bitcoin i dollare. Jer sam imao Shitcoine, padali shitcoini i jos naspram njima je padao bitcoin, pusio sam na potenciju pare, pa eto me vidis tu chillam ko da nije nista…

Ali opet ako pogledas moj drugi topic:

Pa si mogu pustiti ovu pjesmu koju sam prije linkao: I Am MotherF****** Beast!!!
Editirao 100 000 rijeci u tjedan dana, vise nego 99% ljudi koji koristi Grammarly a koriste ga mnogi seo group buy teamovi, ja sma solo vise nastancao kao te group buy ekipe, haha

1 Like

@Martacroata
Hvala na podijeljenom iskustvu iz prve ruke :+1: :+1:
Znaci po vasem iskustvu najveci razlog pada u depresiju su bezizlazne situacije i strah ?
Kako se nosite svakodnevno s time ?
Kako mu pokusavate pomoci ?
Po kojim sitnicama primjecujete da ide na bolje ?

Ukoliko ne zelite odgovoriti na pitanja razumijeti cu, ali eto, interesira me i drago mi je da se javio netko tko kroz to prolazi, na ovaj ili onaj nacin.

@dadaas
Ja kad ulazem u nesto ulazem novce koje sam spreman izgubiti, pa se niti ne opterecujem toliko oko toga :slight_smile: stay positive ! :sunny:

Sto se tice bitcoina drzim odredjenu sumu cca 5. godina, nisam ga niti kupovao niti prodavao niti cu dok jedan ne postigne vrijednost od milijun kuna :slight_smile: bilo ikad ili nikad, briga me, no necemo o tome u ovoj temi, glavu gore skocit ce on u buducnosti :wink:

Da, to su te situacije koje se desavaju, nitko nezna sto nam zivot donosi. Mozemo svasta pisati kada nismo u necijoj kozi koja prozivljava takve traume.

Najvaznije je naci srecu u bilo cemu, kako got to smjesno bilo, neki ljudi se pretvore u trkace, znam mnoge koji imaju razne probleme, cak i prijatelja koji ima slicnu situaciju kao tvoj muz. Ali on trci, iako mozda nebi smio. Ali to mu pomaze. znam prijere s dijabetesima, gdje mlad covjek se lako rpepusti zivotu jer mu iz vedra neba uletio dijabetes, ali on ga hvata za gusu i ubija, trci Ironmane, fenomen prirode i opet se vracamo na snagu uma, primjera ima mnogo…

Znaci pronaci smisao u bilo cemu i radit to, pa makar nije posao koji donosi novce, nije bogatsvo u novcu, da novac nam moze pomoci da lakse zivimo ali mi kao ljudi mozemo biti bogati na mnoge druge nacine…

1 Like

@keisuke
Zivot je rizik, ja sam all in na Bitcoinu, hahaha

Nije tema, ali vjeruj mi da mnogi su u pravoj depresiji i zivotnoj a bogami i ekonomskoj koji su kupili BTC na 20 000$.

Prije sma napisoa da nije sve u novcu, lako je to reci dok ga nemas, ali dok ga imas i izgubis…

Mislim da je strah najveći faktor u našem slučaju…strah od recidiva, strah od nemogućnosti rada i financijskog doprinosa, strah da ja i troje djece ostanemo sami, strah od drugih bolesti…strah i samo strah…jer tjeskobna osoba vidi samo loše stvari u budućnosti, ne dobre…
Mislim da je veliki faktor u kretanju nabolje u njegovom slučaju ljubav, koliko god to bedasto zvučalo…čini se da ga onaj strah da ja i klinci ostanemo sami bez ikoga tjera da se trgne i angažira…želi biti što duže uz nas…to je probudilo vjeru za dalje…

Što se tiče pomaganja, riječi tu ne pomažu puno, mislim da mu je pun kufer tuđe brige i savjeta, ali sad je fizički otvoreniji za dodir i češće se smiješi (neko vrijeme ga nisam smjela dodirnuti a da se ne trzne :slightly_frowning_face:)

Mislim da tu nema neke pameti, to je samo sklop situacije i karaktera osobe…ili se odlučiš boriti ili ne…sve se svodi na to…a koji razlog ćeš naći za borbu? Tko zna? Možda je dovoljno da popričaš s nekim…

Ja sve to isto teško prolazim, ali meni su moje cure odlična motivacija…
jesi probao pisati dnevnik ili nešto? Meni je oduvijek pomagalo pisanje nečega…i glazba…

Sorry što nemam ništa pametnije da ti savjetujem!

3 Likeova

Tko sam nije prošao pakao depresije ili netko u obitelji teško može objektivno suditi o depresiji.
Kao i svaka bolest, depresija također ima svoje stupnjeve. Najblaže oblike mogu riješiti sami oboljeli - šetnje, priroda, druženja, izlasci, sport,…
Za teže oblike trebaju medikamenti. Ima ih zaista puno, često ne pomogne prvi, ali liječnici imaju iskustva i nađu najprikladniji.
S depresijom se javlja i nesanica. Također ima kvalitetnih medikamenata.
Još teži oblici traže hospitalizaciju odnosno kliničko liječenje.
Ništa od toga nije sramota.

Najvažnije je pronaći uzrok depresije i onda raznim metodama naučiti oboljelog kako se nositi s time, kako prepoznati i kako prevenirati stanje.

3 Likeova

@Martacroata
Hvala na opseznom odgovoru :slight_smile:
Na svu srecu ja nemam problema s depresijom vec me eto zainteresirala ova tema, i drago mi je da je netko napisao nesto iz prve ruke.
Nikad se ne zna sto sutra donosi, pa zasto ne uciti nesto novo.

Sto se tice djece ja mislim da su oni razlog mnogima da ne padaju u depresije, imas se za nesto boriti pa je predaja zadnja stavka.

Hvala jos jednom na odgovoru, zelim vam svu srecu da sve prodje u najboljem mogucem redu, glavu gore i samo vedro.

2 Likeova

Bravo narode!

Stvarno toliko odlicni savjeta i podjela misljenja. Da sada mi nije zao ni kao nikad sto sam otvorio temu ovu. Napisao sam par ciljeva po ovome pitanju i sa time spreman u nove pobjede (iako tesko je malo). LAi inspiracija se nasla i to zahvaljivajuci vama drugovi i drugarice.

Gledajte da ne opterecujete se kako emocijama tako i poslom bilo kojim. Treba znati reci STOP i NE!

Da treba se druziti sto vise,ali ne sa ljudima koji su vec u nekoj poludepresiji (ima ih sve vise) vec sa vedrim i nasmijanim likovima koji zrace optimizmom i puni su vedrog duha.
Pare dolaze i odlaze pa opet dolaze i tako ceo zivot i zbog njih se ne treba nervirati.

procitaj opet onaj clanak na indexu od onog Vojka pa ces dobiti odgovor…

kad bi pred covjeka koji ima upalu pluca, stavio milju eura, jel bi nestala upala pluca?

kad bi pred covjeka koji ima rak stavio milju eura, jel bi nestao rak?

odgovor je isti, nemoj brijat na Pernara i njegove bedastoce

masa milijunera ima raznih ozbiljnih psihickih problema koji nisu nestali zato stro imaju hrpu love

Znaci milijuni ne pomazu, ali Pernar pomaze…

kak pernar pomaze? tralalal 20…

Nisi procitao moj komentar na pricu?

Kako netko tko ima 4 godisnju kcer se ne dize iz kreveta mjesecima, ali kad Pernar nesto prozbori on sastavi cjeli tekst. necu ulazi u tocnost price, ne zanima me.

Ali ja nemam depresiju, neznam ni sad sto je taj Pernar rekao za depresiju. znaci ja bez depresije nemam zanimanje za tim, a depresivni covjek koji nebi trebao imati bilo kakvo zanimanje on ima zanimanje…

Znam, neznam kako depresija funkcionira, moguce je da sve sto je negativno je zanimljivo, a pozitivno nije…
Neznam… Ali to je moje vidjenje te price.

ma dobro da, na neki nacin dobro rezoniras, ali iz nepoznavanja materije…

stvar ti je ista da imas neku kronicnu “pravu” bolest, ne znam nemozes hodat, pa ti dodje covjek koji igra nogomet i uvjerava te da je to zato jer nejdes van na svejzi zrak malo trckarat, trenirat i sl.

kaj bi mu rekao? dakle on na tebe gleda kao na nekog lijencinu kome se neda, a ti u stvari jedva hodas…

sterao bi ga u ■■■■■, ne?

to ti je isto kao to s pernarom

Da, ali u ovom slucaju mene zanima gdje je covjek koji neide iz kreveta van cuo za te Pernarove izjave jer ja koji sam 24/7 online to nisam cuo i definitivno nemam depresiju.