Imate li (i) vi napade panike i padate u depresiju?

Da, kao što naslov kaže. Imate li ikada depresiju i panične napade od izoliranja i pokušavanja da se koncentrišete oko online poslova. Jer toliko toga ima, a manje pažnje na svoje zdravlje. Mene u zadnju godinu i dvije puca različito i to na promjene. Ima li iko isti problema ili imao pa da bi podijelio malo iskustva sa mnom? Ty


pustim ovo i iskuliram se, shvatim da ne zavisi vecina stvari od mene, ali postalo je suvise stresno zaista

Nemam, ali imam savjet za tebe.
Potraži stručnu pomoć. Podjela iskustava s osobama u istim problemima neće riješiti problem nego će samo olakšati stanje - “nisam jedini s tim problemom”.

Kada u svojoj okolini budeš rekla da imaš problem s depresijom vidjet ćeš da će barem 1 od 10 njih imati sličnih problema. Budeš se iznenadila kada vidiš da depresija ne bira.

2 Likeova

Muško sam hehe. A istina professional help je tu najbolje. Ali eto pokušat ću s ovom aplikacijpm “calm”.

ne puca me depresija koliko me puca panika

1 Like

definitivno kod dr i profesionalaca… te stvari nisu za zezanciju… muz od djelatnice ima bipolarni poremecaj i to bude sve gore ak se ignorira…

1 Like

Mislim da depresija i stres su ko jabuke i kruske.

Ako te puca depresija onda te ovo calmiranje sa neznam kakvim pjesmicama nece pomoci. To pomaze u stresu.

Moj savjet ti je pokusaj naci smisao u svemu ovome, nadji nesto sto volis, sto volis raditi, gdje zelis biti i odi budi tamo, radi to sto zelis, da vidis kak ce ti pomoci…

I naravno ako te pucaju crne misli najbolji savjet ce ti dati strucna osoba.

2 Likeova

Nemoj pokusavat naci odgovor na internetu jer ces pritom naletit na gro raznih poremecaja koje ces si prepisat. Pokusaj uvesti dnevnu aktivnost, zdrava prehrana, baci cigare ako pusis ili smanji maximalno ako nemos odjednom, trci, plivaj, gibaj tjelo, budi tjelesne vibracije, masaza i tehnike opustanja tjela, zapisuj reakcije i napredak u vidu progresa. I da, ono sta @dadaas, kaze, radi ono sta volis, fokusiraj se na stvari koje volis radit, uz sve ovo navedeno ukljuci citanje knjiga koja te zanima, pogledaj kanal od Elliot Husle na yt. U pocetku je potrebno ulozit puno napora, kasnije ces naci kako se uhvatit u kostac sa time. Moje misljenje oko strucne pomoci? Idi na razgovor ako nemas neki oslonac i ne znas odakle poceti, no ako ces vec sada pocet radit na sebi, kasnije ti ovo ti nece biti potrebno. Strucna pomoc je za ljude koji ne poduzimaju nikakve mjere vec su u tom krugu i tesko im se “ustat”. Vjerujem da mozes isplivat, drz se. :muscle:

1 Like

Pozdrav ljudi

Hvala vam svima na odgovorima.

Nije ovo toliko depresija koliko je panika, panika za stici sve i zaraditi. Isto tako se pretvorilo u “strah od bolesti”. Dosta sam stvari u zivotu promjenuo zadnji par mjeseci jer jednostavno nisam vise imao energije da nastavim tim tempom.Ja sam ono otvoren i veseo tip, volim sa narodom da se salim i komunikativan sam. Nemam bas neki izolacijski misli osim sto ono volim da budem sam, ali dobro umjereno. I narocito kad me spuca panika ili osjecaj da se sprema panika. Sve to stoji, trazit cu strucnu pomoc, znas kako kazu “bolje sprijecit, nego lijecit”. Napravio sam neki mali plan sta sada sve moram i naravno zelim da uzivam u radeci. ALi eto, posto imam toliko neki mali ideja koje bi se mogle stvorit u velike projekte, pa onda i ove aktuelne pa postane konfuzija misli i sta ja znam.

Naprimjer, radim na web projektima vec 8 godina aktivno. Stigao sam dosta velik nivo da sam zmetno ono stabilnost zarade, tj da nekad ne radim nista a da “kaplje”, a i sto tako volio bi da imam cvrst mjesecni prihod, jer od zivota na socijali ili na birou nema buducnosti.

Zato moram ovo da sve fino poredam iako nekad pandes na koljena i ne znas kud ces.

Probaj pronaći lijek u prirodi :slight_smile: Odrediš 1 ili 2 dana u mjesecu, za roštilj u prirodi, tako ja radim. To mi pomogne da se ‘izoliram’ od svega i da napunim baterije za nove pobjede :smiley:

A dobro sad Enka. Nemas ti ni D od depresije. Onaj prvi post je bio malo depresivan, a i naslov sam tako kaze.

Niej to depresija, to je ipak mozda poviseni stres. Onda sve ovo sto su naveli ti moze pomoci. Depresija je malo gora stvar. To je kada covjek nevidi smisao u nicemu. Naprimjer, volis raditi web projekte i sad najednom da ti se vise neda to, to je prvi simptom, sljedeci bi bio da nevolis jest, pit, i na kraju zivjet… Zato je depresija opasna.

A ovo sto volis biti sam, nisi sam, ima nas vise. Rijec je Introvert.


Iskopao prvi link na Google, sigurno ce ti pbjasniti.

Radje biram subotu navecer biti s par bliskih ljudi nego izac u disko naprimjer. Zabave gdje ima puno ljudi su mi NO NO, idem ponekad na njih, naravno nemoze se sve izbjec, ali onda mi treba dan dva da dodjem k sebi.

Imam napade panike. Manifestuje sto pocnem da pricam nerazumljivo. Isao kod doktora, radio sve pretrage. Fizioloski sve OK.
A depresija? Pa ne ali ponekad se covjek zapita cemu sve ovo…

Uu sad sam se zabrinuo.
Pa ja sam onda oduvek u depresiji bio.
Sve sto radim nije sa voljom nego onako preko one stvari.
Nekad me mrzi i da ustanem,a kamoli nesto drugo.

Ma ja nisam ni spomenuo bio depresiju, nego ocito admin iz konteksta opisa ovakvi simptoma je dodao na naslov ove teme.

Nema frke, u glavnom je taj panicni dio. I kao sto znamo, sve to je uzrok stresa a i ne zdravog vodjenja zivota.
Ehhh to je ta rijec “Introvert” bas sve sto si opisao, da i ti imas, imam i ja. Ono jes da je moja generacija vise u familijarnom dijelu zene, djece itd. Ali eto, naleti nekad malo vise energije da se izadje sa drustvom na neki parti. Ali i toga je sve manje, jer sada ove nove generacije sve su zauzele i pucaju se ili preko granicnim alkoholom i drogama. Pa to zavrsi sa tucom ili pucnjavom, uzas zivi. Ali da, mora se prilagodit svom ugodu.

@Olaf Upravo tako, priroda je lijek stvarno. Prije sam isao na trcanje kroz sumu od neki 12 km ali u zadnje vrijeme “nemam” ni vremena za to. Jeste da sam zapustio kondiciju, ali imam zelju da pocnem sa tim opet samo da me opet los osjecaj i panika ne uhvati za time “kako cu ja to, da li cu pasti u nesvijest” itd oni tipicni iritirani simptomi ankcioznosti.

On topic; kao rješenje mnogo čemu, pa i gorespomenutim problemima najviše, preporučujem - meditaciju. Osobno prakticiram dugi niz godina. :+1: :person_in_lotus_position:t2:‍♂ :o:

Ma briga me ko je spomenuo, u glavnom vazno je da sam ustanovio naziv problema sto najblize potice.

Aha, reci mi koje meditacije i je li u pitanju ankcioznost ili ?

Kod mene nije bio u pitanju nikakav zdravstveni problem, želio sam jednostavno oprobati se i osjećati bolje, i mogu potvrditi da to radi itekako, :slight_smile: po bilo kakvoj osnovi da težiš, želiš napredak. Član sam zajednice prijatelji Bruno Groeninga, no pomoći će ti bilo koji vid meditacije, malo to istraži. :blush: :o:

1 Like

Koliko puta dnevno meditiras i da li pomaze? Jel prizivas neke uspehe, motivaciju?

Ovaj forum je dosta okultisticki nastrojen…

No ako @Enka nbisi u tom djiru, dobra ti je meditacija trcanje, sporo za pocetak, ali ako te ubija tjeskoba ili imas te misli koje ti dizu paniku pojacaj tempo, probaj sprint i onda namjerno probaj misliti o tim problemima bvjeruj mi nece ici jer mozak zatvara sve gluposti kada ulazi u mode gdje mora resurse trositi da odrzi tjelo u kretanju a da pri tome ne kolabiras…

Sto odna mozes povuc liniju da ti sam, tvoje tjelo samo znade da su te stvari koje te muce u glavi totalne gluposti, a jedna primjer je trcanje. E sad neznam u kojem si djiru, ali boks pomaze isto, odi u sparing s nekim, pa da vidimo dali ces onda razmisljat o tim glupostima ili kako te protivnik nebi prebio.

Svi sportovi vise manje su dobri. Ako ni to nije problem, probaj s igricama ako ti je to djir, ali niti pod razno esport ili neke competition igrice jer ce te to jos jace razjarit.

2 Likeova

tu sam strucnjak… preporucam gandju i rakiju za ultimate zen hehe