Imate li (i) vi napade panike i padate u depresiju?

Rakiju ne preporucam, rakija ce te ubiti, ali Gandja u umjerenoj dozi moze dobro sjest. Dobro ako si iz slavonije onda moze i rakija, ali ako si tu malo sjevernije kod nas je rakija koja gori…

Kako sam napisao iznad, iskreno sam preporučio svima ono što znam da može pomoći. :blush:
Istražite malo po netu, meditiram dva puta dnevno, ali to nije uvjet ni limit. U tome nema ništa okultističkog, dapače, vidiš da takvi preporučuju trčanje, dobro ajde, ali onda boks :blush: a za finale rakiju. :smile:
Ne znam za ostale meditatore, ali osobno preferiram Jack Daniels. :tropical_drink: :o:

Ako nije problem opisi nam kako meditiras. Ovako iz prve ruke su najbolje informacije, znam da mogu googlat i pogledat na YouTube (vec jesam) ali to su profici vise manje, a ovako iz prve ruke su najbolje informacije.

Ne brini ništa Dadaas, kad poželiš, i kad bude vrijeme; bit’ ćeš vođen i nedoumica neće biti. :smile: :o:

Evo jedna za @Enka

Vrti ovo par puta na dan i da vidis kak ce tjeskobe nastat.

Ovo sam pustio zecu u vrtu i sad imam klokana!!!

Zanimljiva tema, inace nekoliko puta mi se u zivotu desilo da upadnem u depresiju, ali po prirodi sam tvrd orah i pozitivnog duha. Kao sto je vecina napisala najgore se zatvoriti u sebe, ja sam to radio bez da sam ikome rekao da sam u “banani”, ono smjesak, smjesak sve je super (fejk smjesak) i onda dalje.

Osobno nisam nikada lijecnika posjetio, iako mislim da bi bolje bilo da jesam. Inace ne sjecam se kad sam bio u nekom stadiju depresije zadnji put, u to ne racunam losa osjecanja i ono da ti nije do niceg na par sati.

Ono kako sam ja to zamisljao da je sve to fejk u glavi i da samo treba kontrolirati mozak koliko se moze, mislim da sam cak uspio. Imam srece da imam vikendicu u zelenilu gdje se divlje zivotinje setaju ujutro, a budim se uz cvrkut ptica, par dana bez mobitela, kompjutera, obaveza samo uzivanje u zelenilu i ljepoti majke prirode. Misli su mi u tom trenutku bile, niti sam ne znam gdje, desilo se da blejim u prazno po 5h i to mi je uvijek nekako pomoglo uz neku laganu glazbu, i jednostavno prodje samo od sebe, tako da ipak mislim da to nije bio nikakav veliki oblik depresije koja je opasna bolest, ali eto, mislim da previse vremena provodimo u virtualnom svijetu i da se jednostavno prebrzo razvijamo i da nas mozak ne moze sve te stvari izvrtiti i da jednostavno dolazi do preopterecenja, visokih ocekivanja i tu dolazi do pada sistema.

3 Likeova

Svaka cast, sve je do slova zadnjeg tacno! Hvala puno!

1 Like

evo odlicnog clanka na temu s kojim se slazem sto posto… to nije zajebancija… brkaju se pojmovi na forumu…ozbiljne bolestine ne rjesavaju odlasci u sumu i pozitivno misljenje kao i homeopatske budalastine…doktoru se javit treba dok nije prekasno…

@vladowsky
To je najtezi oblik depresije/suicidalnosti ako je tako odlazak na terapiju i konstanto savjetovanje s lijecnicima je vise nego obavezan, osobno nisam bio ni blizu bilo cemu od ovoga sto je navedeno u tekstu, a mislim da je tesko pomoci i nekome ukoliko ne znas sto se toj osobi vrti u glavi, moglo bi se filozofirat ovdje oko toga u stotinama postovima, no ukoliko netko ima takav oblik bolesti mislim da je internet zadnje mjesto za spas od toga…

Imamo ovdje svasta u ovom topicu. Imamo da sa vjerovanjem i snagom uma mozemo lijeciti bolesti koje su neizljecive, a sa druge strane imamo famozno bolest depresiju koju nemozemo lijeciti nikako drugacije nego samo tabletama. Kao i obicno iz krajnosti u krajnost, a istina je negdje u sredini, hehe

Pa dobro nemamo suicidalne misli, a vjerujem da niti gospodin iz Indexovog posta nema tako jaku depresiju buduci ga je jedan Ivan Pernar nanukao da se digne iz kreveta iz kojeg se nije dignuo mjesecima i da natipka to sto je natipkao…

Vrlo vjerojatno se radi o fake vijestima, politickima, vise se nezna sto je istina a sto laz.

2 Likeova

ergo nemas depresiju…neg si nekad malo vise nadrkan lose volje umoran i nezadovoljan opcenito i treba ti odmora u prirodi

snaga uma ima svoje mjesto naravno al ne bez strucnog vodstva i hard core kemije koju svi nevole haha… imas placebo imas nocebo imas vjeru imas mrznju… vjerovati danasnjim tzv novinarima je najgore sto mos napravit

@dadaas tako nekako
Dakle sve sto pisem ovdje su moji osobni stavovi i iskustva, te to ne znaci da netko mora tako raditi ili da ce mu to pomoci.

Osobno misljenje oko tableta je sljedece, nema spasa od toga, to je vise drogiranje, mozak odumire i nije svjestan onog sto se desava te vjerojatno potice osobu na suicidne misli, nisam iskusio te ne znam.
Znam da dosta ljudi boluje od depresije, ali volio bih s nekim od tih popricati u 4 oka, nebitno gdje se nalazio, osobno bih dosao jer me sad to potaknulo na razmisljanje sto se tim ljudima vrti u glavi, a zapravo vidim koliko sam sretan da nemam niti priblizno slicnih problema.

@vladowsky
Sto se tice snage uma, s moje strane mislim da sam “ukrotio” um bez ikakve kemije, treba pobjediti unutarnji rat i to je to, a to se ne moze u gradu, bolnici itd…

1 Like

osobno sam imo takva iskustva velike tuge s frendom iz vukovara i jednim kaj mi se rasplako jer mu je krepal kanarinac… sad se to moze cinit trivijalno al obojica su bili slicno ocajni…obadvojica su sad ok… ak ti treba neko za trkeljanje javi se u inbox i tak nemam pametnijeg posla…

Nemoj se igrati. S ljudima koji imaju depresiju moras paziti kako pricas. Jedna kriva i sve moze otici nizvodno.

Ja mislim da mali broj ljudi boluje od depresije. Pod depresijom mislim one prave gdje se nevidi smisao za zivot.

Zadnji put kad sam uzeo lijek je bilo prije kakvih 10 godina. Od onda nisam pio nista, ni sirup, ni tablete ikakve nista. A tog dana kad sam popio te lijekove sam okrenuo zivot naglavacke. Da sam ostao na onom istom putu neznam gdje bi zavrsio danas…

Ovo je zivi primjer sto snaga uma moze…

@keisuke
Ali nekim ljudima trebaju tablete. Nemogu drugacije. Nismo svi isti i nemamo svi istu snagu uma da nastavimo u istom tonu. Tak da ja nisma protiv tableta, one pomazu, ali ja ih nezelim. Tu mislim na bilo koje tablete, zato sprjecavam, a ne lijecim. Da ne mislite da nisma bio bolestan 10 godina, bio sam, imao sam i gripu prosle godine bar tako mislim, 3 dana sam bio u krevetu, no bez lijekova sma to rasturio.

Slazem se u potpunosti, moje pitanje je sto da se te ljude skine s lijekova i pred nos im se stavi milijun eura ?
Kazu novac nije sreca, mislim da je.

novac cini zivot laksim i bezbolnijim… al to nista ne znaci nekom kom fali pol pluca il ima bipolarni il shiziku… eventualno si mogu platiti pomoc drugih

1 Like

Ako bi im to promjenilo kemiju u glavi pomoglo bi im vjeruj mi.
Sve sto radis sve sto citas, sve sto mislis se manifestira u mozgu, pa to je vec vise puta dokazano. Pozitivne misli su sigurno bolje od negativnih. I kazu mistici da ako mislis pozzitivno da ce ti se dogadjat samo pozitivno, a ako mislis negativno ce ti se dogadjat smao negativno. A u biti pizitivno misljenje gleda samo na pozitivne dogadjaje i lakse prolazi negativne, pozitivnim ljudima raste sreca kad im se desi nesto pozitivno, a negativnima kada im se desi nesto engativno, kako je to smao bolesno kad se procita… I onda udjes u jedan takav loop, a lako se udje u njega i imas stres…

Svima je jasno da novac ne moze kupiti zdravlje, bar ne za sad, ali cisto me interesira misljenje ostalih.
Znaci uzmimo osobu s teskim oblikom depresije koja ima zdrave organe, da ne bi opet bilo da mu fali ne znam sto. Lagano ga se skine s terapije, dobije milijun eura za novi pocetak, interesiralo bi me sto bi se desilo, mislim da mu ne bi bilo na pameti da ode u prvi Pevec da kupi uze i da se ide na Sljeme objesiti.

napisi sf pricu pa nam reci… zdrave organe se uvjek moze donirati i to je i moj plan…