Import SQL problem na novom hostingu

trebao si nam napisat od kud ti databasa i sto zelis napraviti. I postupak koji si ti koristio.

Od kud skidas database? jel imas SSH pristup serveru?

Static analysis:

2 errors were found during analysis.

  1. Unexpected beginning of statement. (near “E” at position 0)
  2. Unexpected beginning of statement. (near “hiqclqjj_new” at position 2)

SQL query:

E hiqclqjj_new

MySQL said: Documentation

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'E hiqclqjj_new' at line 1

@dadaas
To je export od mog sajta koji sam do skoro imao ali nisam platio host na vreme i suspendovan je.
Hvala jos jednom na strpljenju i podrsci.Ako budem imao volje za daljnji pokusaj,javicu se.
Pozdrav

Parser nije dobar. Treb’o bi pročitati USE hiqclqjj_new; a on iz nekog razloga pročita E hiqclqjj_new.

Probaj ne da kopiraš već da prepišeš komande odavde tamo (zanemari za sad onaj unos podataka već samo utvrdi da l’ su tabele kreirane i/ili očišćene na taj način).

Tocno, do kopiranja je, pogledaj samo navodne znakove na forumu u tvojem codu, probaj mu pomoc pa stavit code u https://pastebin.com/ pa mu seraj link pa moze direct copy paste cjeli code…

@micos
Da taj export je lose napravljen, nije exporto cijelu databazu nego vjerojatno samo onaj dio koji si ti selectao, ako imas negdje cjelu databasu onda je to sve puno lakse…

Vidim da je u pitanju mariadb, pitanje da li importas u mysql bazu ili mariadb?

Samo cu napomenuti bjezi od mariadb baze.

Zasto, ja sam nedavno prije par mjeseci presao sa na MARIADB i zasad vidim da sve dobro radi po osobnom nekom vidjenju mozda i bolje nego prije…

Zbog čega? Koji je razlog ??

Kod mene tako dobro radi da niti neznam da imam database server

Tko stoji iza mariadb?
Tko je bio vlasnik mysql ab firme?
Kad firma mysql ab jos nije bila prodana sun-u, kakva je bila kvaliteta baze?

Sve sto znam o tome , ne zelim o tome javno.

Ja o tome neznam nista, ja sam presao na MARIADB cisto jer sam citao da su performanse bolje… Ovo ostalo nemam pojma, ali ako imas vremena rado bi procitao pa napisi.

Na pm, fu…g 20 znakova u postu.

Malo sam se izduvao pa da pitam jos nesto.
Taj moj sajt kompletan imam zapakovan u zip fajlu.
Da li mogu to nekako upotrebiti jer nije html vec php?

Na serveru koji ima instalisan web server software (i.e. Apache, Nginx…), PHP a iz problema vidimo i MySQL. I naravno direkrorijum gdje bi otpakov’o zip fajl treba da bude naštima u virtual host-u.

E tek sada nista ne znam.
Bolje da idem sa zidarima nesto ceprkati.

Pa da bi mog’o uopšte pregledati neki sajt (bilo tek HTML fajlovi ili neki drugi i.e PHP, Python, Ruby), server treba da ima instalisan web server aplikaciju. 'Ajmo pretpostaviti da to ima.
Dalje ti treba PHP instalisan (da bi mog’o odradjivati i koristiti PHP skripte/fajlove).
I nadalje, to sve treba da je postavljeno u direktorijum koji gadja Apache (na primjer) VirtualHost konfiguraciju. Na mašini sa Ubuntu OS-om po default-u je to /var/www/html direktorijum.

Bolje prebaci na fudbal. :slight_smile:

Ma ne bi se ja nervirao,nego to mi je bio sajt tojest webshop koji je bio linkovan na proizvode sa Aliexpressa,tako da sam imao lepu proviziju od prodaje,a sad muka mi je kad pomislim da to opet treba da linkujem.

Možeš naravno , samo trebaš osim zip foldera imati i SQL backup file

Pa imam
ujyblxpo_ocar372_2019-02-19_09-00-55_backup
i sta mi je ciniti sada

Nemoguće da je ovo sve od kompletnog sajta?
Kako si eksportov’o?
O kojem software-u se radi (OsCommerce možda)?
Cijenim da bi trebalo biti na desetine tabela dok ti kažeš da je ovo iz linkovanog citata kompletan sql?

Platiti hosting, I restore. Možda je moguće da platiš taj koji te ugasio, pa da te samo puste u produkciju.