Import SQL problem na novom hostingu

Ma nije to je samo prvih 5 redova,a kompletan fajl ima 3.87mb i mnogo redova

Ako sam dobro shvatio ti se još uvijek možeš igrati sa tom bazom.
Ako mi odgovoriš potvrdno, reći ću ti šta sljedeće da probaš.

Ne znam sta smatras pod igrati?
Imam ceo SQL fajl koji je dobijen iz backupa tog sajta,ali ne znam da se igram njime.

Znači da možeš nebrojeno puta obrisati bazu i eksperimentisati sa istom dok ne budeš zadovoljan i dok god imaš taj backup fajl itacta.

Elem, ako je tako - probaj da isprazniš sve tabele iz baze sljedećom procedurom:

SET @command:='';
SELECT @command:=CONCAT(@command, 'TRUNCATE TABLE ',T.TABLE_NAME,';')
FROM INFORMATION_SCHEMA.tables T
WHERE T.table_type = 'BASE TABLE' AND T.table_schema='YOUR_TABLE_SCHEMA';
PREPARE bye_world FROM @command;
EXECUTE bye_world;
DEALLOCATE PREPARE bye_world;

a nakon toga importuj svoju sql skriptu na prazne tabele.

Samo jos da mi kazes gde da ubacim te komande?

Zao mi je sto smaram ali ja sam nekada radio sajtove u HTML pa mi je ovo visa matematika.

Moraš biti jako oprezan, jer ako nisi ne mogu ti pomoći.

  1. strogo budi siguran da si odabr’o dobru bazu sa lijeve strane u PHPMyAdmin-u

Ako si ispratio tačku 1, na slici možeš vidjeti u koje polje možeš ubaciti sql kod da bi bio izvršen

nemoj to raditi na produkciji

“Produkciju” i pokušavamo da osposobimo.

Uradio tako

Error

SQL query:

``

PREPARE bye_world FROM @command

MySQL said: Documentation

#1065 - Query was empty

Je l’ imaš trenutno tabele u toj bazi?
Ako da, kol’ko tabela?
Uporedi sa brojem tabela koje treba da budu kreirane (u fajlu od 3.7 MB).
Pretraži patern “create table” case insensitive (kol’ko se puta ponavlja u fajlu bez obzira mala/vel’ka slova).

Ima tabela,ali manje nego od one koju bi trebao da importujem.
Ma nema veze necu ti danas vise oduzimati vreme.
Hvala,drago mi je da ima ljudi koji zele da pomognu.

Nema veze ako tebi nije problem.
Backup-uj tabele koje se trenutno nalaze u bazi (nazovi backup_new_server_incomlete.sql ili slično)
Slobodno obriši sve tabele koje imaš.
I onda pokušaj ponovo sa fajlom od 3.7 MB da se da l’ će prikazati istu grešku s početka.
Da bi obris’o sve tabele, napravi duplu provjeru da si odabro pravu bazu a zatim

Jesu iste verzije baze? Prvo to provjeri…

Provjeri jel ti file encodiran sa utf8 with out BOOM. Jer ovaj sumnjivi karakter na poziciji 0 upravo ukazuje da tamo moguce imas skriveni karakter uzrokovan krivim encodingom koji dovodi u bunilo parser koji importa taj file…paser jednostavno ne uspijeva pročitati tj. razumjeti naredbu na nultoj liniji tog filea zbog nultog karaktera. Tebi nevidljivog, ali parser ga vidi :slight_smile:

Nema odustajanja, svaki problem je tu da nešto iz njega naučimo. Odustajanjem si odbio lekciju koju ti šalje sam Bog :wink:

Btw. nisam čitao ostatak teme jer ovo je poprilicno vjerovatno razlog.

Nisam odustao ali sam umoran.
Osecam se kao pokusavam da vozim putnicki avion,a nisam pilot.

mariadb je isto što i mysql, samo su se developeri razdvojili … kod mene na centosu bio mysql i prilikom jednog updatea automatski se prebacilo na mariadb, nisam ni skontao dok nisam reinstalirao mysql server … i dan danas mi je komanda mysql a ustvari je instaliran mariadb server … dakle to je bukvalno isto, nikakve veze nema, sve što radi sa mysql radi i sa mariadb, počevši od wordpressa pa dalje … mogu to reći jer koristim mariadb od kad su je pustili na zvanične repoe centosa

php 7 + mariadb 10.3 kod mene trenutno radi ko singerica, nikad mi manje zauzeće rama i cpua nije bilo a ovo što radim radim 4 godine

što se tiče problema, obriši skroz taj truncate blok iz .sql fajla … otvori u wordpadu nađi to što je kod truncate i sve obriši … što da briše tabelu ako je nema uopšte :smiley: ostavi samo CREATE naredbe

@korisnik9758789

Iako nije teme, mariadb je ok, mozda za webove i sl., za enterprise vrlo vjerojatno nije.

I mysql je radio od verzije 1 -5, iako znamo da sve verzije prije 5.5 su bile…

U enterprise okruzenju sa mysql-om do verzije 5.5 bilo je x problema, od krsenja baze, corrupted podataka itd…

Tako je, mariadb je fork mysql-a, vjerojatno tocno, rade neki ljudi koji su radili i na mysql-u.

Htio bi bas napisati i ostatak , ono kljucno, ali ne bi htio nikakve probleme.:grin::grin::grin:

idem logikom ako je centos pustio na svoj repo mariadb, ne može da ne valja

ako je neko poznat po tome što izbacuje samo dobar stable onda je to centos

1 Like

Logika ovdje ne stima.:grin::grin::grin:

ok eto ja sam lud :smiley:

https://www.google.com/search?q=mariadb+reviews