Indexirana stranica se ne pojavljuje u rezultatima pretrage

Pozz,
Stranica je stara oko 3 mjeseca i do prije desetak dana je bila noindex jer sam ju prilagođavala, punila sadržajem itd.
Prije desetak dana isključila sam noindex u postavkama, prijavila stranicu na webamster tool, podesila analytics, dodala sitemap itd i 2-3 dana nakon toga stranica i svi postovi na njoj su uredno indeksirani od googlea, binga …
No, problem je što se članci, evo niti nakon 7 dana uopće ne pojavljuju na google tražilici - niti jedan post se ne može pronaći - nije da očekujem da već bude među prvih 10 ili sl. već se radi o tome da se članak uopće ne pojavljuje niti kada jednu ili dvije rečenice iz članka ukucam u tražilicu - kada upišem atresu stranice na google, pojavljuje se samo front page, ali članci ne.
Kada upišem “site:mojastranica.com” google mi izlista sve postove, ali postovi se nikako drugačije ne mogu pronaći na tražilici.
Što se tiče binga on je također stranicu indeksirao i kada u njegovu tražilicu upišem rečenicu ili dvije on uredno pronalazi stranicu/post.
Ima li netko tko zna ili sluti razlog ovome - jer dva dana češljam sve strane forume i guglam na sve moguće načine ali nisam našla rješenje - svi samo ponavljaju jedno te isto (dodaj sitemap, daj googleu do znanja da stranica postoji i bla bla…) ali o tome što sada kada je stranica indeksirana a nema je u tražilici - o tome ni riječi.
Zna li netko nešto o ovome da me spasi muke :slight_smile:

Nitko ne zna o cemu to ovisi, pa ni ovi iz googlea. Trebas samo uredno stavljati novi sadrzaj, linkati stranicu i bit ce sve ok nakon nekog vremena. Premalo je vremena proslo da bi upisom neke recenice nasla svoj post, nekad za to treba i 3-4 mjeseca. Sto se dogadja kada link od nekog posta pasteas u google ? U slucaju da google odmah nalazi taj tvoj post, onda je sve ok, samo treba vremena.

Kada zalijepim link posta u google search, post se pojavi.
Hvala ti Drmrgood, malo si me umirio, sada ću svakako ostaviti to po strani jer previše vremena mi je uzelo istraživanje (mogla sam napisati barem 5 kvalitetnih postova za to vrijeme :slight_smile:
Naravno da znam da je za neku ključnu riječ potrebno puuuno vremena da dođe čak i na 10. stranu googla (imam iskustva sa svojom prvom stranicom), a sada sam još više spremna na to pa čak i na duži period jer je ova str. na engleskom, ali ipak sam mislila da bi se nakon desetak dana jedna ili dvije unikatne rečenice upisane u google trebale pojaviti.
No, odoh se onda posvetiti contentu, pa ćemo vidjeti kroz neko vrijeme - važno mi je da znam da nisam napravila neku grešku zbog koje se postovi ne pojavljuju u google search.
Hvala ti.

Bi’će sve u redu, potrebno je vrijeme, pogotovo jer je riječ o novom siteu.
Nikakve relacije sa G-om se ne mogu mjeriti u - danima :slight_smile: (jedino ako koja kazna doleti). :blush:

Ako je sve u redu samo sacekaj i sve ce doci na svoje…nemoj brinuti

Hvala vam svoj trojici - svaki komentar, savjet, prijedlog, smjernicu itd. smatram jednim velikim oblikom pomoći i stoga ih izuzetno cijenim.
Imam dvije stranice koje nisu tipa “instant stranica” već su formirane s puno pažnje i ljubavi jer je tematika moj hobi, tako da strogo pazim da sve bude ok po googleovim i svim ostalim pravilima.
Nije da se ne veselim što sam s velikim brojem keyworda na 2. mjestu (odmah iza wikipedije ili 24h - neki su čak i prvi) i nije da ne volim biti u vrhu (tko ne voli ? :slight_smile: ali ipak u mojoj glavi, u slučaju mojih stranica ima i nešto više od google ranga.
Stoga, kada se pojavi neki problem primarna briga mi je da li sam napravila neku grešku zbog koje slijedi ban ili nešto slično, jer kao što sam rekla to nisu instant stranice napravljene u jednom danu s kojima se isto tako u jednom danu bezbolno oprostiš i ideš dalje na neku novu nišu.
I u ovom slučaju pomislila sam da li je možda neki penal ili sl. (iako za to nema razloga – osim u slučaju neke greške napravljene u neznanju).
Nadam se da će biti ok i da će se gospodin google uskoro smilovati :slight_smile:

Stvar je jednostavna: Google je pametniji od Binga, Yahooa, Yandexa…Vasi clanci 100% nisu unikatni (plagiarism, Google non-index directive) i kao takvi nikad nece biti listani kod spomenute trazilice. Ako se i pojave, bit ce 2-3 dana i nestati ce. Bing je puno fleksibilniji po ovom pitanju i ne filtrira sadrzaj kao Google. Provjereno, probano, testirano xy puta. Lp.

Baš kao što sam rekla, poštivanje svih googleovih i inih pravila je kod mene bez iznimaka na prvom mjestu, a u to ulazi i sadržaj.
U slučaju sadržaja, osim važnosti googlea, za mene još važnije poštivanje copyrighta na bilo čiji i bilo koji sadržaj (tekst, fotografija i sl.).
Primjerice, neke fotografije na mom sajtu su moje vlasništvo, a za sve i jednu ostalu imam pisano odobrenje svakog pojedinog vlasnika. Što se tiče teksta, posumnjala bih da copyscape nije dobro odradio posao u slučaju da mi netko drugi piše članke, no budući da ih sama pišem tvrdnja da su 100% unikatni je apsolutno nepobitna. Iza sebe imam više od 500 napisanih članaka i za sve i jednog od njih dajem ruku u vatru da prolaze bilo koji test unikatnosti.
No, biti će da nije sve u trudu, radu, zalaganju i poštivanju pravila – jer greška proizašla iz neznanja (što i je uvijek moj najveći strah) može porušiti cijelu tu kulu izgrađenu na gore spomenutim kriterijima.
Konkretno, ako se radi o tome da je jedna stranica na hrv a druga na eng jeziku i unikatni članci su s hrv prevedeni na eng (niša je naravno ista) – je li to razlog da google reagira na način koji će u konačnici rezultirati problemom iz naslova? Pa nije valjda? Što je u tom slučaju s višejezičnim stranicama – u tom slučaju svaka višejezična stranica se može rangirati samo za jedan jezik? Ili je to pak uvjetovano imenom domene/a koje se u mom slučaju razlikuju pa bi to mogao biti razlog da googleove oči na različite načine percipiraju ovo pitanje višejezičnosti. Da, sada kada pametnije razmislim, vjerojatno je tako i logično bi bilo da je tako.
Sve više mi se čini da bi u tom smislu ControlEng mogao biti u pravu – odoh testirati i ako je tako svu kosu ću si počupati i ozbiljno razmisliti da miša zamijenim krampom.
ControlEng, hvala na komentaru.
Moji postovi su stvarno preeedugački, to je znak da volim pisati pa možda da ipak razmislim još jednom o tom krampu :slight_smile:

Ne cupaj kosu i ne odrici se tek tako vremena i truda koje si ulozila :smile:
Napravi sljedece: izmijeni >30% svega (naslovi, meta opis, tekstove) na svakom clanku. Pri tom znaj da samo obrtanje redoslijeda rijeci nece pomoci. Izbaci keywords ako ih imas pod meta tagovima, bit ce efektnije i brze. Jamcim <24 h da ce clanci biti imdeksirani. Napravi pokus s jednim, vidjet ces.
…always at your disposal :smile:

Hvala, hvala ControlEng - kratak i jasan komentar koji puuuno znači. Hvala!

20 godina profesionalnog iskustva ipak nesto znaci :smile:
Uvijek sam tu za pomoci kulturnim kolegama i kolegicama.

Ovo sto ControlEng prica nema veze s vezom. Dzabe mu iskustvo. Stvar je u tome da Google je “pametniji” od Binga, ali recimo za doc na prvu stranicu Binga treba puno manje nego za prvu stranicu Googlea. Pa sam tako recimo ja mjesecima na prvoj stranici Binga, a na Googleu sam 30 i neki. Jednostavno i samo je stvar u tome da treba vremena, nekada i nekoliko mjeseci. Posto se tebi clanak pojavi kad ti pejstas direktan link u Google, znaci da nema nikakvog no index penala kako to tvrdi ControlEng.

Hm… da kada link pejstam u google pojavi se, tu si Drmrgood u pravu i o tome sam pročitala nekih petnaestak postova koji baš tako tvrde, no, nekoliko članaka koje je bing indeksirao pojavili su se u pretrazi dan nakon indeksiranja i što je nevjerojatno, prema ključnoj riječi su bili čak na drugoj strani binga, ali danas (nakon tri dana) više nisu tu - nema ih više niti na bingu!!!

@drmrgood - jednostavno nisi u pravu. Znam da paradoksalno zvuči, u posljednjih godinu dana smo moj tim i ja dorađivali nekoliko ozbiljnih webova za ozbiljne klijente, koje su prethodno razni ‘majstori’ dizajnirali, razvijali, optimizirali…sve baš s ovom tematikom - kako biti vidljiv na prvoj strani, a ne plaćati AdWordse. Uspjeh je 100%, svim klijentima smo jamčili jedno od prvih 5 mjesta i to po 3-5 ključnih fraza u roku od 30 dana.Google je ponekad apsurd samom sebi :smile:

@mikica - opće je poznato da je Bing (a samim tim i Yahoo) sporiji i manje pametni od Googla. Samim tim treba im malo više vremena da skuže plagijat. Pri tom ne mislim da su tvoji webovi plagijat, jednostavno nisu unikatni. Probaj ovo što sam prethodno napisao, ponovo ga pošalji u indeks i naknadno testiraj taj ‘pokusni’ članak. Dali ga je i kako Google reindeksirao vidjet ćeš ako napraviš site:xxxx.com/clanak-koji je-izmijenjen u tražilici. Ako se i dalje pojavljuje stari sadržaj - nisi dovoljno izmijenila, mijenjaj još…
Ili kramp u ruke :smile:

Ma mogu ja i kramp i miša istovremeno - volim raditi, posao me ispunava, kakav god bio :smile:
Hajde da probam s jednim člankom, baš da se uvjerim/o.
Javim rezultate za slučaj da će netko biti u sličnoj nedoumici.

Moje misljenje je i dalje da je to obicni Google Dance, sto mora proci svaki novi sadrzaj, a pogotovo onaj sa dosta teksta. Onda bi po toj teoriji web stranica na 5 jezika bila na svakom jeziku potpuno drukcija,da bi bila unikatna i da bi ju Google indeksirao, sto nema nikakve logike niti veze sa zdravom pameti. Penali jednostavno NE IDU u slucaju prijevoda sa nekog jezika. Ne osporavam tvoje znanje, ali u ovom slucaju nisi u pravu.
Dajte ga ljudi razuvjerite.

Korisniče @mikica , najtoplije Vas savetujem da potpuno ignorišete savete korisnika @ControlEng jer najblaze receno nemaju veze sa vezom i vrv je tu da radi samopromociju. Jednostavno sacekajte koji dan/nedelju i vas web ce doci na svoje zasluzeno mesto (koje god da je). Pozdrav

Sve je istina što je Mrgood rekao, i što smo već definirali u prvim postovima. :slight_smile:
Nema potrebe zasad za bilo kakvom aktivnošću.
Dakle, @mikica budi Cool. :blush:

Evo mene s izvještajem nakon mjesec dana.
Dakle; nisam ništa mijenjala, ostavila sam sve članke netaknute i postupila upravo ovako :slight_smile:

Sada se svi članci uredno pronalaze na google tražilici, kada pejstam bilo koju rečenicu iz članka u tražilicu članak se pojavljuje a i neke ključne riječi već pomalo zauzimaju svoje pozicije.
Pa ako će neki početnik biti u sličnoj nedoumici neka obrati pažnju na quotane savjete koje sam dobila od znalaca :smile:
pozz

3 Likeova